Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 43 minutami, Ajaj napsal:

@guzmic- s tím se dá přežít. Hlavně se zbav pocitů, že by jsi měl do kopců běhat. Rychlou chůzí budeš skoro stejně rychlej a ubere to výrazně méně sil

Já se na to tak chystám, nesmím to napálit jak poslední trailovou třicítku, tam jsem běžel prvních deset jako magor v první třetině startovního pole a taky se mi to vrátilo, posledních pět kilometrů jsem myslel, že mi upadnou nohy... musím začít v klidu a pohodě a pokud to dobře půjde, v druhé polovině můžu klidně zrychlit. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl kluci, když to tak čtu, tak se mi zhroutil můj super bomba plán jak vyzrát na nízkou tepovku v garmin vyhodnoceníVymyslel jsem si že si koupím gravel jako doplněk k běhání a tím vyplním chybějící pásmo tepu v garminu a když to tak čtu, tak se stejně nevyhnu pomalejšímu běhaní

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, miliusportos napsal:

Tvl kluci, když to tak čtu, tak se mi zhroutil můj super bomba plán jak vyzrát na nízkou tepovku v garmin vyhodnoceníemoji23.pngemoji1751.pngVymyslel jsem si že si koupím gravel jako doplněk k běhání a tím vyplním chybějící pásmo tepu v garminu a když to tak čtu, tak se stejně nevyhnu pomalejšímu běhaníemoji1751.png

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk
 

já myslím ze to je skvelej plán 😂 na garminu ti to nepomůže, ale na gravelu si uzijes spoustu zábavy 🙋‍♂️😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, miliusportos napsal:

Tvl kluci, když to tak čtu, tak se mi zhroutil můj super bomba plán jak vyzrát na nízkou tepovku v garmin vyhodnoceníemoji23.pngemoji1751.pngVymyslel jsem si že si koupím gravel jako doplněk k běhání a tím vyplním chybějící pásmo tepu v garminu a když to tak čtu, tak se stejně nevyhnu pomalejšímu běhaníemoji1751.png

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk
 

Nedávno jsem viděl rozhovor s nějakou naši horskou ultra-běžkyní a ta si právě pochvalovala, že jí na tepy pomohlo nahradit dlouhé běhy dlouhým kolem. Nemůžu posoudit, jak jsem psal, tak se na kolo dostanu jen občas.

P.S. jen v tom rozhovoru bylo jasné, že dlouhý je dlouhý (což u kola má časově jinou dimenzi) a že na tom nejezdí občas. Zkusím ten rozhovor dohledat…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodně nepomůže. Na kole mám nalítáno docela dost za ta léta a v běhu to nepomáhá. Resp. nejvíc pomáhá víc běhat v nižších tepech a 1x týdně to proložit nějakýma úsekama. Po cca 3-4 měsících se už dá mluvit o nižších tepech při pomalejších bězích.

Snímek obrazovky 2023-03-14 083722.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw, možná mimo mísu ale Garmin nabízí možnost i Trenéra.

Naklikas nějaký info, kolikrát seš ochotný trénovat /běhat/, Tvůj cíl /třeba 10km pod 45min/ a on Ti na několik týdnu navrhuje tréninky a dává tipy. Mě se teď točí 2-4 různý tipy běhů a “trenér” mi věří ze to dam 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci s tepovkou je to slozity jak radio za okupace :) ale velice zjednodusene plati to, ze aby se snizil tep, tak se musi nejdriv zvetsit srdce, a vybudovat se lepsi krevni reciste ve svalech atd atd. u srdce je potreba zejména levá komora, "pravou mývají zvětšenou vzpěrači atd." plati ze cim vic krve na jeden pump = nemusi pumpa pumpovat tak casto. Leva srdecni komora se nejefektivneji zvetsuje anaerobnim cvicenim, tedy intervaly, napr na kole, tak pri behu, bruslich, lyzich atd. Efektivita srdce, resp cele obehu se zlepsuje aerobnim cvicenim tedy beh, kolo atd v nizke intezite, dohromady to pak dela to ze ma clovek nizsi tep pri lepsim vykonu.... takze je potreba makat v obou zonach a je jedno jestli na kole, behu, lyzich atd. jasne pak je tady svalova pripravenost na jednolive sporty, kde je proste potreba mit poradnou rutinu aby se telo citilo komfortne a nehrozilo svalove, kosterni zraneni 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne je to vicemene dany od prirody. Takze napr Radek Brunner beha na strasne vtipny tepy - kolem 120 a kdyz zabere tak jde „az“ na 140. Ja na druhy strane za „mladych“ let (35) ubehl maraton s prumerem 176.

coz znamena, ze muzu trenovat jak chci a stejne nikdy uplne v nizkych nebudu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

Hlavne je to vicemene dany od prirody. Takze napr Radek Brunner beha na strasne vtipny tepy - kolem 120 a kdyz zabere tak jde „az“ na 140. Ja na druhy strane za „mladych“ let (35) ubehl maraton s prumerem 176.

coz znamena, ze muzu trenovat jak chci a stejne nikdy uplne v nizkych nebudu. 

ale vekem se zase bude snizovat, tak neboj 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to uz vidim. Bohuzel i rychlost. Takze v konecnem souctu jsem na tom (tep vs rychlost) porad stejne. A tak to degraduje a degraduje, az se jednoho dne neprobudis, protoze nemas rychlost ale ani tep…

coz mi pripomnelo, ze jsem byl nedavno letzt na stene. Asi po 10 letech. A dal tam minus 7. Tak jsem si uvedomil, jak jsem do toho za mlada busil a nedal nikdy vice nez cistou 7.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

Hlavne je to vicemene dany od prirody. Takze napr Radek Brunner beha na strasne vtipny tepy - kolem 120 a kdyz zabere tak jde „az“ na 140. Ja na druhy strane za „mladych“ let (35) ubehl maraton s prumerem 176.

coz znamena, ze muzu trenovat jak chci a stejne nikdy uplne v nizkych nebudu. 

jj souhlas, ja sem taky vysoko tepar...zajimavy ze mam vyssi tep po ranu, nocni 42, po probuzeni treba 65 i v klidu v posteli, odpoledne zase zpet pod 50... vidim to i na aktivitach, rano mam vzdy tepovku vyssi nez odpo, nerozumim proc, mozna ja to telo rano startuje vsechny procesy... je to fuk, obecne uz tepovku pri sportu moc neresim, poznam kdy jdu na krev nebo kdy na pohodu, jediny kdy me to dava smysl je to v noci spolecne pak s HRV kdy to dokaze celkem dobre ukazovat na zdravi a stav tela, takze kdyz se me v noci zvedne tepovka a poklesne HRV davam jen volny trenink nebo uplne vypustim a diky tomu sem prosel poslednich xx let bez nemoci, resp 3x covid, ale ten sem poznal taky dopredu a nastesti sem nemel zadny nasledky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Ajaj napsal:

Jo, to uz vidim. Bohuzel i rychlost. Takze v konecnem souctu jsem na tom (tep vs rychlost) porad stejne. A tak to degraduje a degraduje, az se jednoho dne neprobudis, protoze nemas rychlost ale ani tep…

coz mi pripomnelo, ze jsem byl nedavno letzt na stene. Asi po 10 letech. A dal tam minus 7. Tak jsem si uvedomil, jak jsem do toho za mlada busil a nedal nikdy vice nez cistou 7.

No ja byl dneska u ortopeda, rentgeny v poradku (umerne k veku) a kdyz me to teda pry boli, tak mam radsi jezdit na kole 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vynechám prvních asi 12,5 řádků, kterým vůbec nerozumím, tak se vším naprosto souhlasím a pro to si chci pořídit toho gravela a budu doufat že to tak nějak je a i když náhodou není, tak je to fuk, protože to kolo stejně už akutně potřebuji

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevadi mi to. jen dumam, pac tu jsou opravdicky bezci ...si rikam, z moje laicka zjednodusujici dojmologie trebas pro ne nemusi byt z psaneho textu extra pochopitelna a jeji prinos nebude valne obohacujici.

vychazim totiz i ze zkusenosti z diskuze s kfl, kterej ze mne casto kvete. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...