Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Chlapi, díky moc za vaše rady. Čtu to tady rád, ač běhání bytostně nesnáším. Nějakým řízením osudu se ale stalo, že jsem trochu běhat začal, hlavně abych udržel na uzdě váhu a mohl pokračovat ve svých večerních žranicích 🙂

Začínal jsem běhat ve starých sálovkách, čož i já jsem poznal, že je asi blbost. Jednou sem přibrzdil u Dekáče a tam šáhnul po něčem z jejich produkce. Rozdíl byl obrovský, leč jsem to uspěchal a bota byla moc úzká, že se mi na prstech dělali puchýře. Nějak bych to asi vydržel, protože mi bylo líto ty relativně nový boty hodit do koše, ale manželka, ta moje běhna, už se na to nemohla dívat a dala mi poukazy do Triexperta, ať s tím něco udělám. A musím říct, že jako super přístup. Týpek pochopil, že s mým vztahem k běhání, asi nemá cenu tlačit nic super skvělýho a hned první bota ( i když jsem zkoušel další) mi skvěle sedla a koupil jsem jí. Jasně, asi se dá ušetřit a koupit jinde to samý, ale kdyby někdo váhal a chtěl trochu pomoc s koupí běžecké boty, můžu jen doporučit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, ze dne na den mi zacaly cvakat/preskakovat obe kolena. Pri ohybu, pri chuzi, i vleze, kdyz zvednu nohu a ohnu ji. Neboli to vubec, ani pri zatezi (drepy), pri dopadu, pri rotaci.. ale rozciluje me to.

Driv se mi to sem tam stalo, treba jednou za kvartal, ale zahy rychle zmizelo. Ted uz me to drzi dva dny.

Nezmenil jsem na behu nic, beham pomalu, obden. Mam jen novy boty, ale tytez jako predtim (jen o trochu mensi). Vysoky tlumeni atd.

Googlil jsem poctive, ale protoze me nic neboli, nesedi mi na to zadna z beznych diagnoz (chrupavka, meniskus).

Ma s tim nekdo pls zkusenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, KFL napsal:

Borci, ze dne na den mi zacaly cvakat/preskakovat obe kolena. Pri ohybu, pri chuzi, i vleze, kdyz zvednu nohu a ohnu ji. Neboli to vubec, ani pri zatezi (drepy), pri dopadu, pri rotaci.. ale rozciluje me to.

Driv se mi to sem tam stalo, treba jednou za kvartal, ale zahy rychle zmizelo. Ted uz me to drzi dva dny.

Nezmenil jsem na behu nic, beham pomalu, obden. Mam jen novy boty, ale tytez jako predtim (jen o trochu mensi). Vysoky tlumeni atd.

Googlil jsem poctive, ale protoze me nic neboli, nesedi mi na to zadna z beznych diagnoz (chrupavka, meniskus).

Ma s tim nekdo pls zkusenost? emoji3.png

dneska už se google nepoužívá 🙂

 

Snímek obrazovky 2023-04-07 v 10.45.00.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jarett napsal:

:D :D

A co ty předchozí chaty ? Clenbuterol, zraňující účinek malorážky ... dej bacha, ať si pro tebe nepřijdou ! :D

😂 přesně 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PRONACE

Nikdy jsem nebyl na diagnostice běžeckého došlapu, pronaci jsem si diagnostikoval v zrcadle a doktor mi kdysi říkal, že mám lehce spadlou klenbu (mokré stopy mají dobrou kresbu) 🙂 

Řeším, že bych zkusil další boty na běh neutrální. Hodím sem foto mých Asics (pravá bota)... Myslím, že došlap mám v pohodě. 

Co mě k tomu vede? Přirozená pronace zlepšuje absorbci nárazů a možná bych tím "uvolněním" nohy ze stabilní boty do neutrální boty mohl pocítit uvolněnější krok... a je větší výběr mezi neutrálním teniskami 🙂

IMG_1353.thumb.jpeg.1f9c5f5f5b91a77f42a4b4653f302cec.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco- zjisti si, v kterém běžeckém krámu mají diagnostiku. Jsou na to už dobrý přístroje, který ti řeknou zda máš pronaci atd. Výhoda oproti doktorovi je, že ti i rovnou poradí jakou botu. 


Příběh ze života (aby se člověk nepokoušel za každou cenu diagnostikovat sám) - měl jsem u baráku krám co vedli nadšenci a vždycky jsem se tak zakecal. Jednou povídám, že stejně běhám přes paty a dokĺádam to botama, co mají vždy po čase hodně sedřenou botu na patě. Von se na mě podívá a říká “ty běháš hodně ultra v kopcích, ne?”. Tak to máš sedřený ze seběhů. Čím prudší, tím menší šance, že dopadneš předkem nebo středem boty.

Tožtak k sebediagnostice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 4. 2023 v 20:06, kral083 napsal:

@moco

Brooks Ghost.

V životě sem o týhle značce neslyšel,ale to bude asi tím, že nedělají nic pro cyklistiku:-D

Asi jsi hodně mladej, Brooks byly vyhlášená kožená sedla na kola. Když jsem se chvíli motal v 1968 okolo cyklistiky, tak kdo měl sedlo Brooks byl king.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj Tak to jo. Ja začal od nejjednodušších, takže už jich pár mám. 

@Gulas Stačí se do výzvy přihlásit. Pak už se to počítá z denních kroků a vystoupanych pater. Vždy můžeš mit aktivni jen jednu túru a jeden vystup.

Screenshot_20230408-064622.thumb.png.b15a880e4e268122fd35fbd65efd2407.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet Díky, už si to štráduju po Chilkoot trail :D Ještě teda dotaz k nastoupaným patrům. To je metrika, kterou podle mě moje hodinky (735xt) doposud nezaznamenávaly. Dá se to nějak nastavit, nebo je to na nový hodinky? :D

Jinak já odznáčky řeším až posledních pár měsíců. Dřív jsem garminy nosil čistě na sport a nechtěl jsem být jejich otrokem např. kvůli krokům. Ale zvykl jsem si rychle a je fakt, že mě ven dostaly i tehdy, kdy bych normálně nešel.

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ajaj  poprosim, dneska jak sem sel do vody, tak parada, bavilo. ovsem anareobni nic. pritom sem docela makal, fakt jsem do toho slapal skoro naplno. celou hodinu a pul, i nohy s deskou.  

doma pac mam volno a pani s detma odjela , tak sem sel na drivi. zapnul jsem si kardio-stridal sem vozeni s koleckem, rezani, stipani, rovnani.  

a tim sem teda zvysil fyzicku daleko vic nez ve vode? diky.

Screenshot_20230409_174624_Connect.jpg

Screenshot_20230409_175737_Connect.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...