Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Pánové, musím říct, že jste po létě opravdu borci, že hned půjdete maratony, já se vypravím až 24.10 na Hronov-Náchod, to jsou takový Běchovice Východních Ćech. Jsem na tom teď vytrvalostně dost bídně, v horku jsem líná jak ta veš, začínám trénovat většinou až začátkem září, kdy je ráno i večer poměrně chládek. Poslední dobou řeším, jeslti jsou dlouhý tratě vůbec vhodný pro lidi jako já, nejsem konstitucí vytrvalostní typ, otec, bývalý diskař, mi dokonce tuhle aktivitu zakazuje, prý maximálně pětku desítku, co myslíte? Respektovat přírodu a nebo se násilím tlačit do jiný kategorie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já typově taky nejsem zrovna ten správnej vytrvalostní typ. Mám 80 kg a když jsem začínal běhat tak jsem měl ještě víc. Teď už ale váha neklesá. Maratony dám tak dva do roka a to v časech do 4 hodin, čili žádná velká rychlost. Nejvíc mě zatím sedí asi desítka a půmaraton. Mesíčně naběhám asi 200 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde hlavně o to, že pokud máš svalovinu sprintera, nevim, jeslti je správný se přepínat dlouhýma tratěma....špatně to regeneruje a nejlepší akcelerace je na třetím pátým kilometru, pak se vlastně trápím, protože to už nezrychluje.Ideální by byl box nebo oštěp :), ale to zas asi nechci bejt jak Frištenskej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde hlavně o to, že pokud máš svalovinu sprintera, nevim, jeslti je správný se přepínat dlouhýma tratěma....špatně to regeneruje a nejlepší akcelerace je na třetím pátým kilometru, pak se vlastně trápím, protože to už nezrychluje.Ideální by byl box nebo oštěp :), ale to zas asi nechci bejt jak Frištenskej.

 

Jakmile o tom začneš přemýšlet takhle teoreticky, přestaneš mít z běhu radost. Neřeš hovadiny a běhaj, co tě baví :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to víš, že budu běhat dál, jen jsem tu to chtěla nadhodit....třeba Bauer je vysloveně vytrvalostní typ, když má jít desítku, tak není nikdy super, jen výbornej :), tak si říkám jestli každej nemá využívat svý předpoklady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

To skoro vypadá, že všichni, kdo běhají, mají potřebu vyrazit na maratón nebo aspoň půlmaratón ... B)

Přiznám se, že běhám už hodně dlouho, ale nikdy mě nijak seriózně nenapadlo, že bych si to šel zaběhnout ...

To spíš všechny kolem mě, když se dozví, že si chodím zaběhat, tak si hned představují, že to bude hračka ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

rad sa pridam k bezcom. Behavam rekreacne uz viac ako 5 rokov, da sa povedat, ze pravidelne a celorocne - priemerne asi cca 1800km. Pritom ma beh nikdy extra nebavil....ale 15.8.2004 som si povedal: a preco by som nemohol behat.

 

Vysledkom je nielen super pocit, ved co vam budem hovorit, a tiez uz zabehnuty maraton - MMM v Kosiciach 2009...takisto krasny zazitok, ze to clovek dokaze.

 

Ale mame aj ine zazitky, ze....raz sa na mna zavesil desne neprijemny pes...ocividne som bol v jeho revirnom pasme, ale to bolo dost velke, takze 10tka (km) bola v paradnom case, najhorsie vsak bolo, ze akokolvek som kvoli nemu menil trasy, vzdy si ma nasiel!!!! Celu zimu, po nej zmizol ako sneh...alebo ked vetron nudzovo pristaval tesne zo zadu nado mnou...to su "krasne" zazitky :-))

 

a nech sa vam dari na Prazskom polmaratone!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě je to podobné, mám to jako doplněk k fotbalu ... Takže bych se musel začít věnovat běhání na plný úvazek, aby to mělo smysl a neběžel jsem jenom kvůli tomu, abych dostal startovní číslo a ukázal, že na to mám s časem na chvostu ... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mě láká to zkusit, ale zase se mi nechce podstupovat masovou akci jako byla dnes v Praze :) Mám za sebou pár "zrychlených přesunů" mezi 30 - 40 km, ale to je něco jiného, než běžet v kuse, to je spíš ten pověstný indiánský běh :) a i když dnes běhám těh 7 - 10 km 3x týdně na závěr tréninku, tak si nedokážu třeba předtsvit odběhnout dvojnásobnou trať ve stejném tempu, protože se domnívám, a ti zkušenější mi to vyvraťte, že pak ta síla docházů trochu rychleji a jinak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chystám se na maraton v zaří, za poslední 4 měsíce jsem naběhal cca 1300 km, běhám 4 krát týdně po +-20 km, ale celkem pomalu, dvacítku dávám v tréninku s průměrem 11 kmh, budu muset zatraceně přidat, chtěl bych to dát lehce pod 3:50, ale to je teorie ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chystám se na maraton v zaří, za poslední 4 měsíce jsem naběhal cca 1300 km, běhám 4 krát týdně po +-20 km, ale celkem pomalu, dvacítku dávám v tréninku s průměrem 11 kmh, budu muset zatraceně přidat, chtěl bych to dát lehce pod 3:50, ale to je teorie ...

 

V zari? Nejedes nahodou do Berlina?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...