Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Já zastávám názor, že sauna po zátěži dobrá není. To radši střídání teplé a studené vody, popřípadě výřivka. Myslím, že na saunu by mělo být tělo odpočinuté.

 

 

jj, taky jsem to někde četl...ale já si dávám jen zkrácenou, tj. jen jeden cyklus pod 10 minut...naštěstí mám asi tlak v pořádku, žádné negativní účinky necítím, naopak se mi zdá, že líp regeneruju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tu saunu ustojí srdce a člověk poctivě doplní tekutiny, tak by měla pomoct odplavení laktátu ze svalů - proto svaly druhý den po běhání tolik nebolí. Přiznám se, že o tom ale vím dost málo.

Jinak hudbu si na běhání neberu - snažím se mít přehled o svém okolí, už se mi to párkrát vyplatilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tu saunu ustojí srdce a člověk poctivě doplní tekutiny, tak by měla pomoct odplavení laktátu ze svalů - proto svaly druhý den po běhání tolik nebolí. Přiznám se, že o tom ale vím dost málo.

Jinak hudbu si na běhání neberu - snažím se mít přehled o svém okolí, už se mi to párkrát vyplatilo.

Hele, pokud jsem si všiml, Ondoni psal, že běžel tempo 6'40" (9 km/h), a ještě to prokládal chůzí, a nedělal to dvě nebo tři hodiny, to bych si s ním hlavu nijak nelámal, ať relaxuje, jak se mu líbí bo jak je zvyklej .-)

Jinak moje zkušenost je, že sauna ty hnáty spíš uvolní, na odplavení laktátu je lepší výklus/bazén -- něco aerobního, s pohybem .-)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, pokud jsem si všiml, Ondoni psal, že běžel tempo 6'40" (9 km/h), a ještě to prokládal chůzí, a nedělal to dvě nebo tři hodiny, to bych si s ním hlavu nijak nelámal, ať relaxuje, jak se mu líbí bo jak je zvyklej .-)

Jinak moje zkušenost je, že sauna ty hnáty spíš uvolní, na odplavení laktátu je lepší výklus/bazén -- něco aerobního, s pohybem .-)

 

Dvě až tři hodiny? běžet? ...to bych do té sauny ani nedošel :D ...ale přijde den! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to všechno individuální, začátečník se 30 minutami při 9 km/h může klidně uvařit, zatímco pro pokročilého běžce můžou být dvě hodinky při 11 km/h opravdu poklidný výklus.

Sám běhám v tempech mezi 6'00'' až 4'15'' / km 40 - 120 minut, saunu jsem párkát po tréninku zkusil a v regeneraci mi to fakt pomohlo, proto o tom píšu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem si dal stejnou dávku ve zhruba stejném tempu a podmínkách, jen jsem vypustil tu saunu na závěr (bo nebyl čas)...a dnes ty haksny docela cítím...takže na tom vyplavení kyseliny mléčné v sauně by přece jen něco mohlo být...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sauna na svaly má určitě dobrý vliv, ale po zátěži sauna není dobrá na srdce a plíce... máš tam jít odpočatý, uklidněný, v sauně se má dýchat hodně povrchově... v tom vidím největší problém, proto tvdím, že střídání horké a studené vody na nohy je stejně dobré, ne-li lepší, nebo třeba výřivka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O triexpertu jsem také uvažoval, ale nakonec jsem nakoupil v obchodě behshop.cz. Mají tam jen tu desku, na kterou si stoupneš a noha se otlačí. Prodejce pak doporučí vhodný model boty.

 

Pak dej vědět jak jsi dopadl a jak jsi byl spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O triexpertu jsem také uvažoval, ale nakonec jsem nakoupil v obchodě behshop.cz. Mají tam jen tu desku, na kterou si stoupneš a noha se otlačí. Prodejce pak doporučí vhodný model boty.

 

Pak dej vědět jak jsi dopadl a jak jsi byl spokojen.

 

...no tak to taky není špatný tip, mám to na trase z/do práce, takže se tam taky stavím a pak porovnám nabídky...díky cheers.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no tak to taky není špatný tip, mám to na trase z/do práce, takže se tam taky stavím a pak porovnám nabídky...díky cheers.gif

 

Neni to nikterak velky obchod, spis takovy mensi kramek, ale vyber maji bohaty a zkusenosti take. Resil jsem s nimi na dalku jednu reklamaci bot a naprosta spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...