Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

....Boty jsem, pravda, tri roky nemenil, ale na druhou stranu mi perfektne sedi....

hele to už je vážně ale na čase je vyměnit. já neběhám protože neumím dýchat ale přítelkyně začala jen tak občas po ránu někdy před rokem a letos dala už 2 krosmaratony a na botech opravdu velmi záleží. dopuju ji po závodu aminem a to bych doporučil každýmu. k běhání ji ale nejvíc nakopla tehla knížka. jestli máte přítelkyni která běhá nebo chce běhat nebo zhubnout tak doporučuju.

Příručka dámy v běhu

 

9788074621680.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za dobré rady, i když teorie s potrhanou okosticí mě trochu vyděsila. Dám si tedy týden pauzu s posilováním a uvidíme, co to udělá. Dnes se půjdu mrknout na nové boty, je pravda, že ty moje už fakt trochu přesluhují. Zkusím se v prodejně taky poradit, jestli nemají nějakou obuv pro ty, co mají nohy do O :)

 

Co se zátěže týče, nárazovost v tom nevidím, snažím se běhat pravidelně. Vážím 82kg na 186cm výšky, běhávám tak 3x týdně vzdálenosti do desíti km - většinou tak 7-8, občas 10. Jakmile ale tu desítku přeťápnu, tak ta bolest přijde neomylně jak smrt. Chtěl bych ale běžet třeba půlmarathon, ale vím, že nemůžu, protože bych pak chcíp:)

 

Co se techniky týče, je to otázka. Snažil jsem se několikrát zapojovat špičky i na rovině, ale skončil jsem s tak namoženými lýtky, že jsem pak týden chodil jak "nam*daný kačer" a manželka se mi furt smála...:) Zkusím poštudovat ta videa.

 

Díky všem moc!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Zkusím se v prodejně taky poradit, jestli nemají nějakou obuv pro ty, co mají nohy do O :)

jsi z prahy tak si zajdi do triexpertu naproti floře. tam ti změří tvůj nášlap, maj tam přístroje a běžecký boty se dělají s vnitřníma i vnějšíma nášlapama což bys asi potřeboval. poznáš to ale i  tak že se podíváš na starou botu kde ji máš ošoupanou. triexpert je fakt pro běžce super to uvidíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsi z prahy tak si zajdi do triexpertu naproti floře. tam ti změří tvůj nášlap, maj tam přístroje a běžecký boty se dělají s vnitřníma i vnějšíma nášlapama což bys asi potřeboval. poznáš to ale i  tak že se podíváš na starou botu kde ji máš ošoupanou. triexpert je fakt pro běžce super to uvidíš

 

Super! O těchhle prodejnách jsem zatím jenom slyšel, a netušil jsem, že ot mám skoro za barákem... Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsi z prahy tak si zajdi do triexpertu naproti floře. tam ti změří tvůj nášlap, maj tam přístroje a běžecký boty se dělají s vnitřníma i vnějšíma nášlapama což bys asi potřeboval. poznáš to ale i  tak že se podíváš na starou botu kde ji máš ošoupanou. triexpert je fakt pro běžce super to uvidíš

 

Za toto fakt díky, SCIFI...moja holčička behá rada, no nie a nie nájsť fajn boty, všetko možné i nemožné jej nesedí. Toto by mohlo zabrať a pomôcť jej, ak to stihne pred odchodom za mnou.

 

Super  :notworthy:

 

F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáte někdo zkušenosti s nike ipod senzorem? chtěl jsem ho mojí koupit ale píšou že se tím dají dávat trasy na net ale nechápu jak to ty trasy zmapuje když to nemá gps

 

ak ti ide o zaznam z behu, tak odporucam behat s mobilom ( mas hudbu/radio ) a mat na nom Sports Tracker, dlho som ho nepozival, a ked som konecne zacal, neviem si ho vynachvalit. 

 

Spravi ti strucny prehlad tvojich sportovych aktivit ( zvlada ich velke mnozstvo, nie len beh, ale aj korcule, chodza, lyzovanie, bicykel, atd atd.. )

0kmv.png

Zaznamena trasu pomocou GPS

8fof.png

ukaze statistiku okruhov

ism7.png

ukaze rychlost a nadmorsku vysku

p5f.png

da sa spojit s hrudnym pasom a zaznamena ti pulz, a este mnoho dalsich veci..

 

ak behate s mobilom, ake app-ky pouzivate?? nejake lepsie? rad si necham poradit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Dnes mám 1 roční výročí, kdy jsem začal pravidelně běhat (do 18 jsem hrál závodně fotbal). :)

Pár čísel za ten rok (vše jen přibližně):

112 workouts; 96:05:38 hours; 1121 km tracked with 82.833kCal burned

 

Vůbec nevim jak se počítají ty kalorie, ale reálně jsem shodil trošku přes 9 kilo tuků.

 

Přesně před rokem jsme poprvé s kamarádem běželi 30min výběh na rychlost a uběhli jsme 5,5 km.

Můj osobní rekord (starý asi 2 měsíce) je 10 km za 41 min 27 s.

Jsem rád, že ten progress tam je, a pořád si myslim, že rezervy mám.

 

31. 8. mě s kamarádem čeká Spartan Race Beast, >22 km s > 25 překážkama blátem, do a z kopců.

Už se těšim.

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

A už je mam všechny !!!

 

Pěkně. Nechce se mi googlit. Můžeš please popsat co to přesně je za závod a kde se to koná?

 

 

Hele, chci se zeptat - má cenu začít běhat aby člověk zhubnul (180/90), když jsem nikdy neběhal? Abych si třeba nějak neublížil nebo tak něco... Mrknu ještě na youtube na nějaký návody.

 

Já bych řekl, že běh je na hubnutí nejlepší. Jen je třeba začínat pomalu a pomálu. Např. já když jsem začínal, tak byla moje denní dávka 800metrů. Ale přidával jsem pomaličku jak na vzdálenosti, tak potom na rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že běh je na hubnutí nejlepší. Jen je třeba začínat pomalu a pomálu. Např. já když jsem začínal, tak byla moje denní dávka 800metrů. Ale přidával jsem pomaličku jak na vzdálenosti, tak potom na rychlosti.

 

+1

 

Já začínal na trenážéru, kde si můžeš všechno nastavit, takže si tě ten stroj pohlídá...jako, je mi jasný, že to zní hrozně. Ale jestli si Straspole divočák jako já, tak se při prvním vyběhnutí zničíš a budeš mít problémy v tom pokračovat...já začínal několik roků, ale až po zkušenosti s trenažérem jsem to zlomil a dostal se na 5 - 8 km výběhy.

 

No a teď přes léto jsem to totálně flákal, takže opět pár trenažérů si možná dám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+1

 

Já začínal na trenážéru, kde si můžeš všechno nastavit, takže si tě ten stroj pohlídá...jako, je mi jasný, že to zní hrozně. Ale jestli si Straspole divočák jako já, tak se při prvním vyběhnutí zničíš a budeš mít problémy v tom pokračovat...já začínal několik roků, ale až po zkušenosti s trenažérem jsem to zlomil a dostal se na 5 - 8 km výběhy.

 

No a teď přes léto jsem to totálně flákal, takže opět pár trenažérů si možná dám ;)

 

Trenažer je dobrý do zimních plískanic. Ale nejlépe spaluje tuky kyslík. Takže pokud to jde, tak běhat a hubnout VENKU!! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...