Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

vykonostne opravdu ne.

ono vy, pac behate ligu to asi znate, ale proste miluju, ze nikam nemusim a je brzo rano, nikde nikdo.

si bezim sam, v protismeru mam pro sebe celou silnici.  a na tom kolecku ktery ma 6, 8, 10 km si jen uzivam jak to funguje a je mi vcelku lhostejno, jestli pobezim o neco rychleji. samo, ze mne tesi, kdyz dam deset pod padesat minut, ale ne za cenu, ze se pak nemuzu 3 dny hnout.

za to mi to nestoji, i kdyz vim ze to svedu. 

dikes. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, 
mám taky dotaz. Běhám nějak praivdelně asi od r. 2012

A teď jsem se po delší době podíval na svou kadenci a příjde mi nějaká tragicky nízká, ale úplně nevím, jak to zvýšit. 

image.png.d71a1c588b15364241c80c645e2489bc.png

Průměrná délka kroku mi vychází 1,2m. 
Tempo různé (průměrně běhám asi okolo 5:20/km) - snažím se běhat kopce, občas něajké intervaly, fartleky, bohužel se mi dlouhodobě nedaří dlouhé běhy.  

Měřím 186cm. Příjde mi, že když zvýším kadenci, tak budu muset buď strašně cupitat, nebo se velmi zvýší tempo, což nebudu schopný udržet. 

Kupodivu se mi už dole vyhýbají nějaká vážnější zranění (klep, klep), ale trošku mě v poslední době trápí taková slabost v pravé noze, která se dostavuje po náročnějším běhu. Mám pak docela problém tu nohu zvednout a natáhnout si třeba ponožku. Pak to během dne, nebo přes noc odezní. To možná není úplně prkotina, možná bych měl víc dělat nějaké kompenzační činnosti a cvičení na core.
budu rád, za případné nápady. díky.

jo a objem: když naběhám 200km/měsíc, tak jsem opravdu spokojený...

Upraveno uživatelem ismit
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, ismit napsal:

Ahoj, 
mám taky dotaz. Běhám nějak praivdelně asi od r. 2012

A teď jsem se po delší době podíval na svou kadenci a příjde mi nějaká tragicky nízká, ale úplně nevím, jak to zvýšit. 

image.png.d71a1c588b15364241c80c645e2489bc.png

Průměrná délka kroku mi vychází 1,2m. 
Tempo různé (průměrně běhám asi okolo 5:20/km) - snažím se běhat kopce, občas něajké intervaly, fartleky, bohužel se mi dlouhodobě nedaří dlouhé běhy.  

Měřím 186cm. Příjde mi, že když zvýším kadenci, tak budu muset buď strašně cupitat, nebo se velmi zvýší tempo, což nebudu schopný udržet. 

Kupodivu se mi už dole vyhýbají nějaká vážnější zranění (klep, klep), ale trošku mě v poslední době trápí taková slabost v pravé noze, která se dostavuje po náročnějším běhu. Mám pak docela problém tu nohu zvednout a natáhnout si třeba ponožku. Pak to během dne, nebo přes noc odezní. To možná není úplně prkotina, možná bych měl víc dělat nějaké kompenzační činnosti a cvičení na core.
budu rád, za případné nápady. díky.

jo a objem: když naběhám 200km/měsíc, tak jsem opravdu spokojený...

hele nevím úplně co chceš řešit, běhas dlouho, baví te to zranění te obchází, závodní ambice nemáš tak na kadenci kašli :)

a tou bolavou nohou to muže byt kde co, ale protahovani je základ a s věkem v podstatě nutnost jinak proste přijde zranění…

asi sem ti nepomohl, ale přeju ať to běhá 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď. Počkat, jak závodní ambice nemáš...? jako samozřejmě si nedělám velké  iluze, ale rád bych si dal po x letech půlmaraton a taky maraton. Chodím občas o víkendech běhat s takovou skupinkou kluků, který to docela slušně drtí, a to mi docela dává inspiraci.
V mém top roce 2019 jsem dal v Itálii 50tku - klasicky s trochu tragickým výsledkem, ale 50km di Romagna není zase úplně lehký závod. asi 9 dní na to jsem si zlepšil osobák na PIM asi za 3:25. 
Jako jasně, nejsou to žádný extra výkony a já jsem samozřejmě neměl nikdy objemy ani na maraton, ale každopádně to byla poměrně velká euforie. 
jinak můžu vás pozvat na můj srdcový závod Vožický Vytrvalostní běh (Mladá Vožice) - 7 a 14 km, pěkná trasa, nějaké převýšení.
http://www.vozicky-beh.cz/propozice/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ismit napsal:

Díky za odpověď. Počkat, jak závodní ambice nemáš...? jako samozřejmě si nedělám velké  iluze, ale rád bych si dal po x letech půlmaraton a taky maraton. Chodím občas o víkendech běhat s takovou skupinkou kluků, který to docela slušně drtí, a to mi docela dává inspiraci.
V mém top roce 2019 jsem dal v Itálii 50tku - klasicky s trochu tragickým výsledkem, ale 50km di Romagna není zase úplně lehký závod. asi 9 dní na to jsem si zlepšil osobák na PIM asi za 3:25. 
Jako jasně, nejsou to žádný extra výkony a já jsem samozřejmě neměl nikdy objemy ani na maraton, ale každopádně to byla poměrně velká euforie. 
jinak můžu vás pozvat na můj srdcový závod Vožický Vytrvalostní běh (Mladá Vožice) - 7 a 14 km, pěkná trasa, nějaké převýšení.
http://www.vozicky-beh.cz/propozice/

tak pardon :) mno pokud chceš zlepší třeba ten marathon, řekneme na 3:15? Tak to je tempo někde kolem 4:35-4:40 tak by bylo fajn začít běhat jednak nějaký úseky v tempu třeba 4-4:10min km a pak delší tempove běhy kolem toho závodního tempa a verim ze tam proste ta kadence bude muset byt vyšší než ten tvůj průměr, protože jinak by to nebylo možný 😉 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ismit napsal:

RIP Kevin Kuptum,
jasně, žádná novinka, ale pro úplnost to jsem dávám. Je to strašný...

427840249_10224949219898531_4859700616033764595_n.jpg

je, tak nějak sem tajně doufal, že to v dubnu v Rottredamu konečně dotlačí pod 2h... tak bohužel nedotlačí, strašný, mladej kluk co toho mohl ještě strašně moc dokázat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...