Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tak pokus o 3 hoďky se odkládá. Achilovka vystavila stopku.

Od posledního dlouhého běhu minulý týden mě to bolí a bohužel se to nelepší. Dnes jsem musel trénink po 2 kilácích zabalit a to jsem jen klusal.

Život jde dál, zdraví je přednější.

 

Tím pádem, kdyby si chtěl někdo zadarmo zaběhnout Hradec, tak startovné přenechám. Sice jsem to měl přes ČSOB, ale třeba by to přehlásit ještě šlo. http://sportvisio.cz/akce/maraton-hradec-kralove/registrace.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nemate tip na nejake zdroje pro nekoho, kdo chce zacit?

Rad bych to (znovu) zkusil, ale tapu v tom, jak zacit ... nechce se mi zacinat indianskym behem, pze tak spatne na tom (snad) nejsem, ale bezet hodinu v kuse treba taky nezvladnu.

Tzn. nejake rady od ceho se odpichnout a jak to pak davkovat?

Predem diky za pripadnou ochotu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak jsi starej, obecne jak moc ve forme a tak.. ale za sebe bych to zas tak nehrotil.. aspon mne to tak funguje. Dej si pomalu treba pet kilaku a uvidis. Pude to blbe, to je jasny.. otazka je, jak moc. Je to blby behani, ne cesta ma mesic:)

Mne se dnes bezelo dobre, az prekvapive. Jeste tech osm vterinek dolu a budu spokojenej.

post-6006-0-26887700-1507315991_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Micey moc pěkný výkon, moje říše snů. :-)

 

jhonzatko

 

Já třeba neběhal skoro nikdy, začal jsem hodně pomalý běh 2 roky zpět na školním hřišti kousek za domem, má to cca 250m první týden jsem dal 3x 20 koleček a postupně přidával. Co měsíc cca 5 koleček + přidával jsem na rychlosti.

Až mě to přestalo bavit tam, šel jsem na cestu a potom do lesa a tam běhám stále. :-)

Většinou 7-15 km podle nálady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, nemate tip na nejake zdroje pro nekoho, kdo chce zacit?

Rad bych to (znovu) zkusil, ale tapu v tom, jak zacit ... nechce se mi zacinat indianskym behem, pze tak spatne na tom (snad) nejsem, ale bezet hodinu v kuse treba taky nezvladnu.

Tzn. nejake rady od ceho se odpichnout a jak to pak davkovat?

Predem diky za pripadnou ochotu!

Chce to začínat opravdu pomalu a přidávat postupně a zvolna.

Tady se podívej jak jsem začínal přes 20ti lety já. Neříkám, že to bylo správně, je to jen příklad jednoho začátku

post-27479-0-88419900-1507533302_thumb.jpgpost-27479-0-42535000-1507533308_thumb.jpg

 

 

Nevim jak jsi starej, obecne jak moc ve forme a tak.. ale za sebe bych to zas tak nehrotil.. aspon mne to tak funguje. Dej si pomalu treba pet kilaku a uvidis. Pude to blbe, to je jasny.. otazka je, jak moc. Je to blby behani, ne cesta ma mesic:)

Mne se dnes bezelo dobre, az prekvapive. Jeste tech osm vterinek dolu a budu spokojenej.

attachicon.gifIMG_3748.JPG

Supr čas. Jestli tohle běháš v tréninku, tak kolik máš potom desítku v závodě?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  Supr čas. Jestli tohle běháš v tréninku, tak kolik máš potom desítku v závodě?

Hele to by bylo asi dost podobný, nevim jestli bych se dokázal dostat pod 40. Už jsem to psal, mě prostě nebaví běhat pomalu, potřebuju se pořádně zapotit - neberu to jako trénink, stejně se na žádný závody nechystám, běhám jen obden (když to de) pro radost (a pro chuť na pivo), v podstatě vždy desítku, žádný intervaly, úseky a tak. Ani tepák teď neberu.

 No a když takhle vyběhnu a první tři kiláky běžim za průměr třeba 4:20, tak se pak holt kousnu a zkusim si to zaběhnout rychle:)

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zkuz někdy rovinatou desítku v závodě. V závodě běžíš vždy rychleji než v tréninku. Tedy alespoň já to tak mám.

Např. V tréninku běžím celkem rychle po 4:15, ale v závodě to zvládám za 3:55 nebo i rychleji. V závodě vstupijí do hry nějaký ten adrenalin a tak. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čekal jsem nějaké chlubení s časy na vokolopriglu a nikdo nic! U mě teda čas na chlubení nebyl (ale i bez tréninku jsem se vešel k 1:09), ale zase krásně vyšlo počasí, takže doporučuji všem příští rok si nechat první sobotu v říjnu volnou a jít si oběhnout brněnské prigl (14km)!

Upraveno uživatelem vikinho
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je docela zábavné jak se vnímání toho výkonu mění. 7 let z5 jsem běžel ostravský 1/4 maraton něco pod 36min. a bral jsem to spíše tréninkově i když druhou polovinu jsme s kamarádem už opravdu běželi. Ostatně vítěz to měl za 31 a pár drobných, tak mi to připadalo jako důchodcovský čas. Hodinu před startem jsem  tam běžel ještě těch 3300m prolog a 1/4 maraton neměl vůbec v plánu. Večer jsem šel potom ještě na kolo.

 

Bohužel moje triatlonová léta jsou fuč a teď když dám 10km pod 40, tak jsem rád, že žiju..... Aspoň kolo mi relativně pořád jde, plavání ještě horší jak ten běh :) 

 

Upřímně si myslím, že běhat na desítce km pod 4 minuty, tak na to je schopen natrénovat relativně každý. Jen to chce zavést trochu pravidelnost a neběhat pořád v komfortní zóně. Občas asi i zařadit nějaké ty intervaly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čekal jsem nějaké chlubení s časy na vokolopriglu a nikdo nic! U mě teda čas na chlubení nebyl (ale i bez tréninku jsem se vešel k 1:09), ale zase krásně vyšlo počasí, takže doporučuji všem příští rok si nechat první sobotu v říjnu volnou a jít si oběhnout brněnské prigl (14km)!

Příští rok o Vokolo Priglu uvažuju. Kolik je tam stoupání? Píšou 90 metrů. Je to reálné?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máte zkušenosti se zánětem plantární fascie? ne že bych měl přímo zánět, ale cítím trochu po ránu paty, než "se to rozhýbe". nechci si tedy zánět rozjet, tak jsem začal poctivěji protahovat (vlastně jen cvičím a protahuju, neběhám). 

 

za jak dlouho by to mohlo odeznít? v práci raději stojím, nedělá se mi dobře v sedě... mám se i tady na pár dní překonat?

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem měl, trvalo mi dost dlou než jsem mohl uběhnout aspoň 5km párkrát do týdne aniž by mě druhý den nebolela chodidla. Bylo to tak 3 měsíce. Ale je pravda, že jsem to pokoušel pořád.

chodil jsem i k jedné podiatričce, super ženská, ukazovala mi nějaké protahování a taky úžasnou terapii "horkou rolkou"

 

já jsem vzal utěrku(plenu), sroloval do ruličky a doprostřed nalil cca deci vroucí vody z konvice. Potom tou horkou rolkou lehce poklepáváš-promasírováváš bolavé místo. Když to trochu vychladne na povrchu, kus látky odmotáš a zase se dostaneš k teplejší látce a opakuješ dokud máš aspoň trochu horké látky. Mě to chodidlo vždycky krásně prohřálo a druhý den to bylo OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...