Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Chlapi, jaké máte prosím zkušenosti s Inov-8 TrailTalon 275? Chtěl bych si je pořídit na delší chození (25km+). Nyní chodím v Adidas Terrex Swift R Mid GTX a na ty delší vzdálenosti to není úplně ono (váha, tvrdost).

já je mám od léta. na delší trasy (40 km +)

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/15522-běhání/?p=1984158

 

na základě doporučení jsem si je koupil na B7. Stihl jsem je před závodem na nohy dát jen jednou (na zkoušku, na 4km výklus) a závod jsem absolvoval s fungl novýma teniskama bez puchýře nebo otlačeniny, bota je pohodlná, odpružená, chrání špičku, má oporu paty. jako (zatím každý) inov8 mají super grip. podle mě daní za pohodlnou a lehkou tenisku je svršek. levou botu jsem roztrhnul hned na B7.

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/15522-běhání/?p=1987009

 

Čtrnáct dní po B7 jsem absolvoval další 100km pochod/běh taky v pohodě. Po podzimní přestávce jsem je měl teď v pátek 29.12. na CUTT Beskydy. Vždy bez problémů, perfektní.

Boty mají teď najeto něco přes 200 km a na stejném místě mám roztrženou i pravou botu. Reklamovat je nebudu, Inov8 je prý opravuje koženou záplatou a tu si tam umím dát sám. i přesto problémy se svrškem je považuju za super tenisky na tohle delší klusání.

post-28074-0-84389700-1504462063_thumb.jpg

 

ps. ale jsou to tenisky, ne treky. do lesa a na hory na turistiku s batohem bych je nebral

 

pps. co takhle hooka ? viděl jsem je u pár kluků, ptal se na názory a prý jsou super, jako přejít neodpruženého 26" horského kola na full 29" :)

 

edit: jinak na chození - už přes sedm roků spokojeně chodím po horách v něčem jako je tomhle

https://www.outdoorweb.cz/turistika/turisticka-obuv/panske-37535/Boulder-X-turisticke-boty-10006074?varianta=306897&gclid=CjwKCAiA-KzSBRAnEiwAkmQ153-LOUMFsJa5lESL46qI_eXnzwA6oX9tg9Av6rST5a18_yPJKrZpthoCwCAQAvD_BwE

Upraveno uživatelem Anela
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Anela: super, moc děkuji. Na ty Hooka ještě kouknu, díky za tip.

Já můžu doporučit Lowa Renegade. Za dva a půl roku nachozeno 7 tisíc km. Zvenku boty bez problémů. Vevnitř se u paty odtrhlo podšití. Chozeno v lehčím až středně těžkém terénu. Nevýhoda, vcelku kloužou.

 

https://panska-obuv.heureka.cz/lowa-renegade-iii-gtx-lo-black/#

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já v loni 1820km, což je historicky třetí největší počet kiláků za rok.

Vylepšil jsem tři osobáky v kategorii nad 40 let, konkrétně:

10km - 38:52

hodinovka - 15 263m

PM - 1:26:07

 

I když jsem nakonec neběžel ten maraton, tak spokojenost.

 

Plány do dalšího roku moc nejsou, rád bych zase posunul nějaký MB osobák. Jaké máte plány vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem letos začal tím, že jsem navštívil fyzioterapeuta a učím se chodit. plán na letos je tedy dát si dopořádku pohybový aparát a pak konečně začít běhat pravidelně... nějaké závody jsem si do kalendáře napsal, ale očekávání nemám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja loni cca 800 km. Kdyby mel nechytly hamstringy asi bych i vic, ale muselo to prijit. Po navsteve fyzioterapeutky mi bylo sdeleno at se prvne naucim strecovat, protahovat a bude vse lepsi. Byl jsem zkraceny fakt hodne. Po cca 4 mesicich uz je vse daleko lepsi. Beham jen lehce max 4 km strecuju denne a do toho drepy, kliky a plank at zpevnim stred a drzeni tela. Mam jeste k tomu ploche nohy a kotniky mi jdou dovnitr takze cvicim a protahuju i tady.

 

Fakt nechce podcenovat techniku behu. Stejne to kazdyho dozene kdyz neco nedela jak ma. Telo si casem rekne co je spatne a vysadi.

 

Podotykam, ze jsem aktivni sportovne cely zivot. Beh, kolo, plavani, hory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Jak dopadla novoroční předsevzetí? ;)

Já v lednu 162km. Takhle nějak bych to chtěl letos udržovat po celý rok.

 

1.1. jsem vyběhl na svojí oblíbenou patnáctikilometrovou trasu a od té doby jsem nebyl :D

Na svoji obranu musím říct, že hraju fotbal a mám doma dvouměsíční dceru, takže na běhání prostě nezbývá čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci běžci, poprosím Vás o radu běhám nejradši trail, teď už max 5-10% asfalt zbytek louky lesy. Přihlásil jsem se na sérii závodů běhu do kopce je to vždy cca 4-6 km a +400 až snad 600m výškových.

Trénuju pouze na jednom kopci, mám to cca 4,5 km a 500 m výšky. Běhám to za cca 52-54 min a chtěl bych radu, jak aspoň trochu zlepšit čas....

Jde jen o to, běhat, běhat a běhat. Nebo mám zkusit třeba intenzivní krátké kardio běhy 200m? Jsem laik, tak sorry jestli se ptám na hlouposti.

Pro představu přikládám fotku kde běhám. Startuju na tom sídlišti a cíl je na tom nejvyšším kopci. :-)

Děkuji všem za rady.

post-33119-0-97378900-1517821581_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite obcas zarad ostre vybehy kopce 20-40 sekund s navratem zpet lehkym klusem nebo chuzi. Opakovat treba 5x, pak 5-10 minut volny beh a pak zase 5x. Pak si muzes pridat na 8-10x. Pred zacatkem aerobni zahrati, par rovinek, at do toho nejdes studenej (riziko zraneni).

 

Dale doporucuji bezecke posilovani - drepy, vyskoky, zabaky, vypony na lytka atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za radu, jsem to tak nějak předpokládal. :-)

U mě je problém i to, že zvládám časově běhat tak 3 krát za týden, no zkusím třeba dva klasické běhy a jedno to cvičení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden dotaz, mám teď boty Dynafit msfeline, no za rok už toho mají dost za sebou. Mám experimentovat a zkusit jinou značku, nebo zůstat u toho co mi sedí? Mám dost široké chodidlo a tato bota mi pasuje fakt dobře. A nevím jaké trail boty jsou vhodné na širší chodidla. Inov se mi třeba líbí moc, ale na noze mi nějak nesedí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...