Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tak nakonec jsem to s tou okosticí zdárně doklepal až do cíle půlmaratonu v Nových Hradech: maximálně jsem zredukoval běžecké tréninky, vlastně jen kopce. Na holeň, když se moc ozývala, pár dní stříkal ketobrufen, požíral wobenzym. Nejúčinnější ale bylo ledování, co nejdřív po běhu.

 

Si dobrý! Vraví sa, že behať možno do bolesti, ale nie cez bolesť. Mne sa to už stalo, sice iný problém, takže takisto regulujem množstvo tréningu a ľadovanie...ale chápem, isť na trať je tak silne lákavé, že :)

 

A teraz v polmaratóne ťa to velmi obmedzovalo? Píšeš, že si to doklepal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stano, nn, doklepal - to jsem napsal dost expresivně, běželo se mi nečekaně dobře, samotného mne to překvapilo, běžecká čistě víkendová příprava posledních týdnů se ukázala jako docela dobrá taktika, nejen vůči té hnátě, ale i celkově - čas mne příjemně překvapil, žádná krize, po závodě jenom klasická svalovica (a odřená jedna bradavka). Asi taky, že jsem byl odpočatej a vlastně nic extra nečekal, neměl žádné nervy. (Jako výsledek povýtce průměrný, ale já jsem spokojený.) Taky se mi podobný závod běží líp, že je rozmanitý, lehké stoupání, prudčí kopce, seběhy, rovinky, kus po měkkém, nejen samý asfalt - na rovinném závodě, kde se jenom snažím o tempo, se dřív nebo později začnu s něčím trápit.

 

Faktem je, že je to hezký závod, dobře připravený a zajištěný, akorát slunko nepříjemné (loni bylo taky). Na půlmaratonu převýšení cca 450 m (údaj na stránkách závodu je špatně), jsou tam dva táhlé kopce 4 km a 3,5 km, cca 5-6 promile, pár prudčích úseků šla většina lidí kolem mne chůzí. Půlmaraton se napojuje na trasu maratonu a ultramaratonu (85 km - letos jako oficiální mistrovství ČR). Ultrák vyhrál jako vždycky Dan Orálek, za 6:26'20", tj. průměrné tempo pod 4'35" - byl zážitek vidět, jak lehce běží... je to ďábel!

 

Abych nechválil naplano a udělal pořadatelům trochu reklamy: stránky závodu zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, dík za info!

 

Gratulujem, veď už zrejme máš niečo odbehané, takže si zbytočne nesilil v tréningu...a vidíš ako ti to dobre dopadlo. Určite by ma tento polmaratón bavil, pretože v okolí nemám žiadnu placku, trať hore dole :)

 

Jj, maníci v ľahkosti behu, alebo keď vidíš tých afričanov, tenké nôžky, ale rodená výdrž, ako lane prefrknú...sám si dávam tempo napr. na 15km, aby som neklesol pod 4:40...a oni to dajú na ultramarotóne?? Ufff.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj. Uz par tydnu pravidelne behem a docela me to chytlo (za posledni tyden 60km, to na de facto zacatecnika docela jde myslim), no a rad bych si poridil nejakej lepsi casomeric nez mobil v kapse. S mechanikama behat nechci, tudiz pokukuju po hodinkach. Hodne sympaticky jsou mi Suunto a chci se v ty souvislosti na neco zeptat.

 

Za a) mate nekdo zkusenosti s jejich modelama mericima tepovou frekvenci?

 

A za b ) mate nekdo zkusenosti s timto mericem vzdalenosti?

 

Diky za rady :)

Upraveno uživatelem JanBeles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Uz par tydnu pravidelne behem a docela me to chytlo (za posledni tyden 60km, to na de facto zacatecnika docela jde myslim), no a rad bych si poridil nejakej lepsi casomeric nez mobil v kapse. S mechanikama behat nechci, tudiz pokukuju po hodinkach. Hodne sympaticky jsou mi Suunto a chci se v ty souvislosti na neco zeptat.

 

Za a) mate nekdo zkusenosti s jejich modelama mericima tepovou frekvenci?

 

A za b ) mate nekdo zkusenosti s timto mericem vzdalenosti?

 

Diky za rady :)

 

No já dříve spokojeně používal tento, teda starší model T3c. Po zkalibrování přesnost dost dobrá. Měřák tepovky o.k. Ale se změnou boty jsem musel znovu kalibrovat a nedal se využít jinak než při běhání (teda ten footpod). Mají i sadu s GPS. Levnější je koupit si celou sadu, než pak dokupovat jednotlivé "pody". Já teď běhám s Garminem Forerunner 205. Je to starší model, který už se asi neprodává. Spokojenost maximální. Je s GPSkou a tudíž využitelný i na kole, nebo při turistice. Bez GPsky už bych sportester nechtěl. Dělají je i s měřením tepovky, ale to už nepotřebuju :) Podobné dělá i Polar, ale raději bych vybíral u Suunta nebo Garminu. Jo a zkus se podívat na běžecké forum Behej.com , tam najdeš spoustu informací :) Upraveno uživatelem Pavel K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já dříve spokojeně používal tento, teda starší model T3c. Po zkalibrování přesnost dost dobrá. Měřák tepovky o.k. Ale se změnou boty jsem musel znovu kalibrovat a nedal se využít jinak než při běhání (teda ten footpod). Mají i sadu s GPS. Levnější je koupit si celou sadu, než pak dokupovat jednotlivé "pody". Já teď běhám s Garminem Forerunner 205. Je to starší model, který už se asi neprodává. Spokojenost maximální. Je s GPSkou a tudíž využitelný i na kole, nebo při turistice. Bez GPsky už bych sportester nechtěl. Dělají je i s měřením tepovky, ale to už nepotřebuju :) Podobné dělá i Polar, ale raději bych vybíral u Suunta nebo Garminu. Jo a zkus se podívat na běžecké forum Behej.com , tam najdeš spoustu informací :)

 

Diky za odpoved. Na behej.com uz jsem zabrousil :), ale prece jen to znam lip tady a kdyz uz tu mame vlakno s behanim..

 

 

Ta sada s GPS dava asi vetsi smysl. Mas jednak pravdu, ze je lepsi cela sada a druhak me nijak zvlast nelaka ta kalibrace u footpodu.. Plus tohle je vyuzitelny i jinak, treba to kolo, jak jsi psal. A vic nez vzdalenost a tepovku nepotrebuju :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpoved. Na behej.com uz jsem zabrousil :), ale prece jen to znam lip tady a kdyz uz tu mame vlakno s behanim..

 

 

Ta sada s GPS dava asi vetsi smysl. Mas jednak pravdu, ze je lepsi cela sada a druhak me nijak zvlast nelaka ta kalibrace u footpodu.. Plus tohle je vyuzitelny i jinak, treba to kolo, jak jsi psal. A vic nez vzdalenost a tepovku nepotrebuju :)

 

používám T3 už asi pět let jenom jako pulsmetr a teď jsem k tomu přidal do iPhonu aplikaci mapmyrun. Myslím, že je tahle aplikace i pro android a má tu výhodu, že vidíš i převýšení a profil trati. Telefon stejně tahá člověk ssebou, protože z něčeho se ty mp3 poslouchat musí a není potřeba kupovat GPS pody, který jsou jednoúčelový a na nic jinýho, než mapování trasy se nehodí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Uz par tydnu pravidelne behem a docela me to chytlo (za posledni tyden 60km, to na de facto zacatecnika docela jde myslim), no a rad bych si poridil nejakej lepsi casomeric nez mobil v kapse. S mechanikama behat nechci, tudiz pokukuju po hodinkach. Hodne sympaticky jsou mi Suunto a chci se v ty souvislosti na neco zeptat.

 

Za a) mate nekdo zkusenosti s jejich modelama mericima tepovou frekvenci?

 

A za b ) mate nekdo zkusenosti s timto mericem vzdalenosti?

 

Diky za rady :)

 

Já mám Garmin Forerunner 405cx a je to paráda, ty hodinky mají všechno, co si člověk může v těhle věcech přát, jedinou chybkou je dotyková luneta, když se člověk hodně zpotí (nebo prší) a je mokrá, tak se občas zblázní, ale na záznam tréninku to nemá vliv. Koupil jsem je z britského Amazonu za 150 liber, byla to asi nějaká chyba v ceně, standardně jsou kolem 200, i tak je to výrazně lepší než těch cca 9 tisíc u nás.

Na vyhodnocení používám Sporttracks, takový grafy nedá dohromady ani Mathlab a ve verzi 2 je funkční dobrý plugin na české turistické mapy.

Jinak hodinky s GPS mohu jen doporučit, nějak mě s tím běhaní baví o dost víc, i když vlastně žádný tréninkový plán nepoužívám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v podstate vic nez meric tepu a vzdalenosti nechci. Mam nutkani rict nepotrebuju, ale nechci se mylit, zname se :). Behani me bavi, ale ne zas tak moc, abych si delal plany a tak. A vzhledem k tomu, ze beham po Londynskej parcich, ktery jsou plochy, tak nejaky extra funkce ohledne tras taky asi moc nevyuziju.. No uvidime :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garmin Forerunner 305 je 205ka s měřením tepu, má to GPS a vůbec všechny bejkárničky, co si člověk může představit. Navíc je to výběhový model, takže na britském amazonu začíná kousek nad sto librami - a to už je hodně slušná cena. Jenom je to trošku macek, ale snese se to :-)

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Dovolím si resuscitovat tohle vlákno, vhodnější jsem nenašel a zakládat kvůli tomu nové mi přijde zbytečné...rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenost s pulsmetrem bez hrudního pásu, něco jako například tohle ...běhám zatím jen na pásu v posilce, a tam mi puls hlídá mašina...ale brzo bych už rád vyběhnul ven a nějaký tester zvažuju, protože jsem lama a nechci zbytečně moc ničit (když si hlídám tepovku, dám celkem dobře tak 5 kiláků, bez tepovky se vždycky vyřídím během 2 kiláků)...tak jestli už to někdo zkoušel a může srovnat s klasickým testerem s hrudním pásem, budu rád za jakékoliv info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si resuscitovat tohle vlákno, vhodnější jsem nenašel a zakládat kvůli tomu nové mi přijde zbytečné...rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenost s pulsmetrem bez hrudního pásu, něco jako například tohle ...běhám zatím jen na pásu v posilce, a tam mi puls hlídá mašina...ale brzo bych už rád vyběhnul ven a nějaký tester zvažuju, protože jsem lama a nechci zbytečně moc ničit (když si hlídám tepovku, dám celkem dobře tak 5 kiláků, bez tepovky se vždycky vyřídím během 2 kiláků)...tak jestli už to někdo zkoušel a může srovnat s klasickým testerem s hrudním pásem, budu rád za jakékoliv info...

a to budeš běhat s prstem na hodinkách?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to budeš běhat s prstem na hodinkách?

 

to ne :) ale nepotřebuju, aby mě to kontrolovalo po dobu celého běhu...spíš pro ověření, zda se nacházím už v zóně anaerobního spalování a případně jak moc už jsem za hranicí...mám prostě obavy, že mi ten pás bude překážet :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, já běham pravidelně, sice bez tepovky ale znám to. Běhal jsem i s hrudnim pásem s tepovkou a nebyl žádný problém - nepřekáželo to, nesklouzávalo to apod (nějaký model od Polaru, už nevim přesně). Ty hodinky jak si postnul, já nevim, mě by docela dost otravovalo soustředit se na běh, zároven přiložit palec k hodinkám a ještě to zároven sledovat. Na pásu asi bez problému ale někde venku kde musíš sledovat terén a situaci, mě osobně by to překáželo :) To jen můj názor, nikomu ho nepodsouvám :) nebál bych se toho hrudního pásu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, běžet s palcem na hodinkách by bylo dost o ničem...výrobce uvádí, že výsledek je změřený za několik vteřin...ale pokud by to bylo třeba 5 - 10 vteřin, tak je to velká pruda, to radši nic než toto...pokud by to bylo do dvou sek..d, tak bych to i zkusil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zase nevim jestli kdyby to změřilo puls do 2 sek..d jak by to bylo přesný. Nevim no, pro mě ten pás zas takový problém nebyl a po pár kilometrech ani nevíš že ho máš ;) navíc to šlo pak vytáhnout do PC ty data, a tam máš pěkně přehledně zmapovaný ty data.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...