Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Včera výběh po svátcích a bylo fajn, dokonce jsem se ani moc nezhoršil, ale chvilkami mě píchalo v boku, to už jsem pár let nezažil


Moco, tys kousek od meho reviru:) Po te cyklo jezdim, kdyz potrebuju lehce vytocit nohy. Zacal jsem ted taky trochu behat a je to teda pekny hnus Pred 15-20 lety jsme na treninku behali intervaly 1 km po 3 min a to jsme jeste lehce brzdili. Ted mam problem drzet tempo okolo 5 minut:( A to mam letos cca 8,5 K na kole. Uplne jiny pohyb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za blbú otázku, ale keď sme pri tých topánkach... Kúpil som ešte na SK v Dekáči Kiprun Trail TR (tieto, aj keď vtedy stáli 25 €) a dosť mi vyhovujú. V podstate o nich neviem. Keď budem kupovať náhradu, na aké parametre mám pozerať, ak by som chcel v podstate totožnú topánku? Vôbec netuším, čo z toho popisu je dôležité a čo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik

pokud Ti bota sedí, neměnil bych...

dobrý trailovky jsou inov8, Scott, la sportiva...hoka one one, ovšem všechno +100e

Důležitá je asi váha a tlumení, pokud chceš běhat delší běhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, guzmic napsal:

pokud Ti bota sedí, neměnil bych...

Jasné, ja to myslím tak, že keď ich roztrhám a budem musieť kúpiť nové, ktoré parametre ma majú zaujímať. Viem si ich v predajni vyskúšať, pozrieť tvar dezénu a tým moje povedomie o bežeckých topánkach končí. Značka aj cena mi je inak jedno, len tie z Dekáča som si chcel kúpiť do zásoby a už v mojej veľkosti nie sú.

Edit: Na turistiku občas používam Salomon Speedcross 3, skúšal som v nich behať, a to by teda ako nešlo... :D

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Igicz napsal:

 


Moco, tys kousek od meho reviru:) Po te cyklo jezdim, kdyz potrebuju lehce vytocit nohy. Zacal jsem ted taky trochu behat a je to teda pekny hnusemoji38.png Pred 15-20 lety jsme na treninku behali intervaly 1 km po 3 min a to jsme jeste lehce brzdili. Ted mam problem drzet tempo okolo 5 minut:( A to mam letos cca 8,5 K na kole. Uplne jiny pohyb.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Sem tam se tam vyskytuji 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@wawrik - osobně bych řešil:

- “drop” - kolik mm ma bota výškový rozdíl mezi špičkou/patou. Ja mam 4mm. Teď jsem koupil 8mm (ale silnice) a byl mile překvapen. Nejsem příznivec nulového dropu.

- podrážka. Pokud běháš normální věci, tak není netřeba nějaký brutální vzorek (to mají hlavně boty na cross do bahna). Pokud budeš běhat za sucha, tak mi vyhovuje Hoka One (speed goat), když už jdu do deště, tak beru hrubší vzorek (napr Saucony Peregrine nebo Salomon kde mám různé typy) hlavně v horách (pohyb po mokrém kamení). V téhle oblasti nevěřím extra levným botám, pokud budeš fakt běhat, tak v sebězích i drahé boty sjedou podrážku jak z másla. Natož nějaký no-name. Ale toť můj názor. Pozor - i drahé boty které jsou odlehčené/závodní tu váhu boty někde musí srazit (Salomon S-Lab Sense 5 Ultra šli z baráku po pár set km, protože jsem prodřel podrážku na dno)

- tlumení. Materiálům nerozumím. Dovnitř do boty nevidím. Levným značkám nevěřím.

- špička - pokud běháš hodně kamenný terény, tak rozhodně něco co ji má dobře chráněnou. Neznám nic lepšího než po X-hodinách v horách pořádně nakoupnout šutr nebo na nějaký menší ostrý pěkně dopadnout středem chodidla. To se pak zvířátka klepou strachy ještě příští ráno po tom co mi z pusy vypadne...

- stěny boty/vršek - něco co dýchá ale zároveň je dost pevné především po stranách špičky. Ať budeš mít techniku sebelepší, tak v seběhu hodně došlapů pošle chodidlo částečně do strany. Já jsem takhle už vyhodil pár bot, hlavně Saucony Peregrino co vypadaly ještě OK ale praskly po straně zvenku.
Nejsem příznivcem GTX v botách. Mám taky ale používám do sněhu. Už jsem měl pár závodů, kdy jsem byl v dešťi přes půl dne a voda ti stejně zteče přes lýtka. Lepší vyřešit běžeckými návleky na boty.

Snad ti to trochu pomůže. BTW - důležité jsou ponožky, ale to už je alchymie (který nerozumím) + řešil bych seriózně teprve od běhů 2h+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já dám strašně moc na první pocit na noze...

pokud dobře sedí v obchodě, bude to dobrý i v terénu

takže:

pocit

hmotnost

vzorek

tlumení

a teď to nejdůležitější.... Kurňa musí se mi líbit, ať jsem na kopci za fešáka. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 12. 2020 v 22:10, Ajaj napsal:

@wawrik - osobně bych řešil:

- “drop” - kolik mm ma bota výškový rozdíl mezi špičkou/patou. Ja mam 4mm. Teď jsem koupil 8mm (ale silnice) a byl mile překvapen. Nejsem příznivec nulového dropu.

- podrážka. Pokud běháš normální věci, tak není netřeba nějaký brutální vzorek (to mají hlavně boty na cross do bahna). Pokud budeš běhat za sucha, tak mi vyhovuje Hoka One (speed goat), když už jdu do deště, tak beru hrubší vzorek (napr Saucony Peregrine nebo Salomon kde mám různé typy) hlavně v horách (pohyb po mokrém kamení). V téhle oblasti nevěřím extra levným botám, pokud budeš fakt běhat, tak v sebězích i drahé boty sjedou podrážku jak z másla. Natož nějaký no-name. Ale toť můj názor. Pozor - i drahé boty které jsou odlehčené/závodní tu váhu boty někde musí srazit (Salomon S-Lab Sense 5 Ultra šli z baráku po pár set km, protože jsem prodřel podrážku na dno)

- tlumení. Materiálům nerozumím. Dovnitř do boty nevidím. Levným značkám nevěřím.

- špička - pokud běháš hodně kamenný terény, tak rozhodně něco co ji má dobře chráněnou. Neznám nic lepšího než po X-hodinách v horách pořádně nakoupnout šutr nebo na nějaký menší ostrý pěkně dopadnout středem chodidla. To se pak zvířátka klepou strachy ještě příští ráno po tom co mi z pusy vypadne...

- stěny boty/vršek - něco co dýchá ale zároveň je dost pevné především po stranách špičky. Ať budeš mít techniku sebelepší, tak v seběhu hodně došlapů pošle chodidlo částečně do strany. Já jsem takhle už vyhodil pár bot, hlavně Saucony Peregrino co vypadaly ještě OK ale praskly po straně zvenku.
Nejsem příznivcem GTX v botách. Mám taky ale používám do sněhu. Už jsem měl pár závodů, kdy jsem byl v dešťi přes půl dne a voda ti stejně zteče přes lýtka. Lepší vyřešit běžeckými návleky na boty.

Snad ti to trochu pomůže. BTW - důležité jsou ponožky, ale to už je alchymie (který nerozumím) + řešil bych seriózně teprve od běhů 2h+

No, u mě například Salomon vydržel suverénně nejvíc ze všech bot co jsem kdy měl, hlavně teda podrážka. Všechny  jsem vyhazoval kvůli rozpadlému svršku (včetně S lab sense). 

Jinak bych taky připomněl, že nejen drop ale  výška tlumící vrstvy je důležitá. Vzhledem k tomu, že asfalt skoro neběhám, tak boty typu hooka bych asi nedal. 

Pak ještě ochrana špičky na běh v lese. Z toho důvodu jsou pro mě stejně tak nepoužitelné Inov8. Jednak mi nesedí a jednak ta špička je snad vtip:)

Gtx v botech obecně taky nemusím a v běžeckých už vůbec.

Ponožky mám dvoje bridgedale (jsou super) na delší věci, ale jinak ano. Na hopsání kolem baráku stačí v pohodě Voxx atp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, běžecký rok 2020 je za mnou, závody skoro žádný, v létě zranění teď covid no aspoň, že těch tisíc jsem dal... plán byl aspoň 1200-1500 no nevadí, další rok to bude snad lepší.

Takže kluci, všechno nejlepší do roku 2021 a ať Vám to stejně rychle běhá, jako tiká. 👍

IMG_20201231_124856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, guzmic napsal:

Tak, běžecký rok 2020 je za mnou, závody skoro žádný, v létě zranění teď covid no aspoň, že těch tisíc jsem dal... plán byl aspoň 1200-1500 no nevadí, další rok to bude snad lepší.

Takže kluci, všechno nejlepší do roku 2021 a ať Vám to stejně rychle běhá, jako tiká. 👍

IMG_20201231_124856.jpg

Gratuluju. Tísícovka je krásná. To se počítá. Já letos jen asi 370km, takže přůměr 1km/den. :D

Chlapi ať to v tom příštím roce běhá a hlavně ve zdraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...