Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, ismit napsal:

joo, talent, na tohle byly ty Běchovice fakt dobrý. člověk si ve 28 letech říká, že pravidelně běhá, cejtí se dobře a heleme se na dědky, kolik jich tady je. Pak přiběhneš do cíle s jazykem na vestě s časem třeba 42 min a zjistíš, že kategorie 50tníků má běžce o 10 min. rychlejších než ty, kategorie 60tníků plno běžců rychlejších o 8-9 min než ty. Dokone i 70tníci mi solidně natrhli prdel. 
Možná, že jsem ta čísla nenapsal úplně přesně, je to už přeci jen pár let nazpátek, ale docela to člověku otevře oči.

Jo jo, to poznám.... dva roky zpět jsem pro srandu běžel jeden běh ME v běhu do vrchu Vršaťec, dva borci přede mnou byli ročníky myslím 45" a 48" no doběhl jsem hned za nimi. 🙂

A kamarád v cíli: vidíš wole, čas máš dobrej, jen roky Ti chybí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Ajaj napsal:

Ja jsem si uz pre par lety dal jednoduchy pravidlo, jak zjistit, zda jsem vzhledem k veku v dobre kondici - zabehnout 10km za cas sveho veku. Takze degradace organismu linearne s degradaci vekovou

P.S. je pravda teda, ze jsem to zavedl az ve 40 (dikybohu) a bezel to jen ten rok, ale dal to presne na setinu 

To je zajímavá myšlenka, takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel. :) Ale kouknul jsem se do svých historických záznamů, jestli to u mě někdy platilo.

Tak pod 40 jsem byl nejblíž když mi bylo 33let - desítka za 36:14 (můj osobák)

Nad 40 jsem dal 8km za 30:04 a to mi bylo 43let. A od té doby už plním každý rok. No a teď už jsem ve věku (47), kdy bych to snad měl dát i bez tréninku. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ajaj napsal:

Pro odznáčky! Zásadně jenom pro odznáčky!!!

Bohužel je to tak. :( Já už běhám jen závody nebo jednorázové odznáčky. Ty měšíční už nedávám. Ale zase cíleně chodím. Letos zatím 480 kiláků.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to tak.  Já už běhám jen závody nebo jednorázové odznáčky. Ty měšíční už nedávám. Ale zase cíleně chodím. Letos zatím 480 kiláků.
 
Tak ja mam 890, ale na tvy casy bych se v behu nedostal ani zazrakem. Ja to musim urvat delkou
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych začátečnický dotaz do pléna. 

Dává smysl běhat cca 70-80% tréningů v aerobním pásmu? Případně jaké tepovky máte pro delší běhy, třeba nad 15km?  

Předem díky za postřehy.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já to dnes urval, jak délkou tak nadšením....

k...va ale pěkně hnusnou trasu jsem si vymyslel, ale zase mám svůj osobní rekord. 33 km trail a pěkně nahoru a dolů a nahoru a dolů.😉

jo a potkal jsem aj večeři, ale prej máma mě hlídá, tak jsem zdrhnul pryč.

IMG_20210419_141718.jpg

IMG_20210419_135821.jpg

IMG_20210419_093926_9004.jpg

IMG_20210419_110506_7517.jpg

IMG_20210419_101514_4729.jpg

IMG_20210419_132657_9124.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Dagoberd napsal:

Měl bych začátečnický dotaz do pléna. 

Dává smysl běhat cca 70-80% tréningů v aerobním pásmu? Případně jaké tepovky máte pro delší běhy, třeba nad 15km?  

Předem díky za postřehy.. 

záleží dost na tom - jakou máš sportovní minulost, kolik ti je, na co trénuješ, atd.

Ale všeobecně platí, že plno začátečníků trénuje moc často intenzivně. 
 

Můžu ti jen popsat co já dělám. Sportuji s přestávkami téměř 3dekady, ale na žádný sport nemám talent. Prostě mě jen baví fyzická námaha. Parametry: věk 44, váha 75-78 na 182 výšky. Poslední roky se zaměruji na ultra běhy (pouze hory od 100km do 100mil) kdy se snažím dát ročně 2 závody. Po letech jsem opět pod trenérem (on-line) s 5 tréninky týdně - 1x intervaly do kopce, 1x tempo běh, 3xklus. Celkem 60-90km týdně. 
Klus - tep prumer od 130 (běhatko) do 140 (venku s kopecky). A to mi trenér říká, že mám ještě zpomalit. Jsem vysokotepec - napr. maraton jsem bezel v 30 letech na průměrných 175 tepu. Do nějakých 160 tepu si dokážu v pohodě při běhu povídat 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...