Jump to content

běhání

viking
 Share

Recommended Posts

před 15 hodinami, Jakub Štefka napsal:

Behani je moje druha nejoblibenejsi disciplina v dlouhem triatlonu - nabeham tak 70-90km tydne, dle treningove faze.

Uff, to už je slušná porce (skoro se mi chce říct, že už je to zbytečně moc), s tím už se dá cílit hodně vysoko :) (pokud jsi shopen tu nálož zregenerovat) - klidně ke 3 hodinám na maratonu v ironmanu 

Edited by redd

před 3 hodinami, redd napsal:

Uff, to už je slušná porce (skoro se mi chce říct, že už je to zbytečně moc), s tím už se dá cílit hodně vysoko :) (pokud jsi shopen tu nálož zregenerovat) - klidně ke 3 hodinám na maratonu v ironmanu 

no to nevim jak v triatlonu, bo tam je hromada kola a plavani, ale 70-90km/tydne beha kdejaky hobik, ktery si sotva lizne maraton za 3:30, ja kdyz sem chtel marathon pod 3h tak v poslednich fazich sem chodil 100-120 tydne spis vic, kdyz sem to pak vylepsoval tak 150km tydne byl standard, 100-120km drzim poslednich 5-6 let vicemene pravidelne mam v tom hromadu verticalnich km a taky na vyjeti kola a neprijde me to nejak moc, ale asi to mam lehce posunuty.....

ono to skace kdyz o vikendu tam das nejaky delsi beh, treba ted sem byl probehnout trasu Jizersky 50tky

jizerky.jpg

Pokud cilis na celkovy cas cca 9 h, tak OK. Ja nejvic behal tak 180-200 km/mesic (cca 2-3 mesice v roce). To stacilo na maraton v IM tesne pod 3:30 a celkove pod 10 h. Myslim, ze me moznosti by byly to stahnout k 3:10 / 9:15 pokud by byl cas trenovat 15-20 h tydne, coz bohuzel neni (rodina, prace atd. ) Jinak preju at drzi zdravi a hlava, a at v zavodech prodas, co mas natrenovano.

před 8 minutami, Ajaj napsal:

a co děláte, když neběháte? 🥴

naprosto přesný, díky za připomenutí 😂

V 7. 8. 2022 v 18:40, sido napsal:

mám to úplně stejně 😉 teda s hodinkama, nabeham vic…. zkoušel sem nosit dvoje hodinky, ale připadal sem si divne 😂

No jo, jedny na prave, jedny na leve, to si pak clovek pripada jak rusky vojak vracejici se z dovolene :)... Behal bych rad i vic, ale casove do nedavam, kdyz k tomu mam jeste kolo a plavani :))

před 4 hodinami, redd napsal:

Pokud cilis na celkovy cas cca 9 h, tak OK. Ja nejvic behal tak 180-200 km/mesic (cca 2-3 mesice v roce). To stacilo na maraton v IM tesne pod 3:30 a celkove pod 10 h. Myslim, ze me moznosti by byly to stahnout k 3:10 / 9:15 pokud by byl cas trenovat 15-20 h tydne, coz bohuzel neni (rodina, prace atd. ) Jinak preju at drzi zdravi a hlava, a at v zavodech prodas, co mas natrenovano.

To je hezky cas - kde jsi ten IM absolvoval? Uprimne beh pod 3:30 po kole me prijde zatim nerealne - na tom kole se to stahuje lip :)

před 6 hodinami, sido napsal:

no to nevim jak v triatlonu, bo tam je hromada kola a plavani, ale 70-90km/tydne beha kdejaky hobik, ktery si sotva lizne maraton za 3:30, ja kdyz sem chtel marathon pod 3h tak v poslednich fazich sem chodil 100-120 tydne spis vic, kdyz sem to pak vylepsoval tak 150km tydne byl standard, 100-120km drzim poslednich 5-6 let vicemene pravidelne mam v tom hromadu verticalnich km a taky na vyjeti kola a neprijde me to nejak moc, ale asi to mam lehce posunuty.....

ono to skace kdyz o vikendu tam das nejaky delsi beh, treba ted sem byl probehnout trasu Jizersky 50tky

jizerky.jpg

No, hod k tomu 3x tydne 1:30h plavani a aspon 8-10h kola a tech 70-90km behu je limitnich... navic to prece jen meni biomechaniku pohybu a somatotyp, kdyz se clovek plahoci ve trech ruznych disciplinach

před 53 minutami, Jakub Štefka napsal:

No, hod k tomu 3x tydne 1:30h plavani a aspon 8-10h kola a tech 70-90km behu je limitnich... navic to prece jen meni biomechaniku pohybu a somatotyp, kdyz se clovek plahoci ve trech ruznych disciplinach

jo čas tomu rozumím, já to mam naštěstí s časem v pohodě, děti velký, manželka v pohodě tak tomu mužu věnovat to co pak zvládnu uregenerovat, v tom je limit, ale třeba dvoufaze se slofikem po obědě je ideál 😂🤘

jinak mě přijde ze trénink na triatlon je pro telo lepší, protože kompenzuje různé disbalance, aerobka je přenosná a odlehči jednostranné pretezovanym partiim atd.  ciste běžecký trénink je dost jednostranný a tak běžec stejně musí dělat různý další kompenzační cvičení, což třeba u mě je hlavně kolo a jóga, bohuzel neumím moc dobře plavat to by bylo na kompenzaci supr…

před 19 hodinami, Jakub Štefka napsal:

To je hezky cas - kde jsi ten IM absolvoval? Uprimne beh pod 3:30 po kole me prijde zatim nerealne - na tom kole se to stahuje lip :)

IM Italy. No tvoje bezecky objemy jsou masakr, ja bych ubral objem a zaradil kvalitu + mene aerobnich aktivit a radsi posilka/joga… samotnym objemem moc nezrychlis

Nepoužíváte někdo na Garmin funkci “virtuální partner”?

koupil jsem 7ky a bohužel to neukazuje kolik času jsem za/před virtuálním parťákem

• 1 month later...

Mel byste nekdo tip na barefoot boty na behani povetsinou po asfaltce, ale cast pravidelne trasy take po polnackach, lesnich cestach a kamenech. Zaujaly me Xero Shoes Mesa Trail, da se v nich i na tom asfaltu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pouzivas barefoot na beznou chuzi? Pokud nekolik let ano a nohy jsou zvykle, tak muzes zacit pouzivat i na beh. Jinak fakt nedoporucuju. Ja mam na chuzi uz vyhradne barefoot (min 5 let), ale beham v normalnich bezeckych botech (vyhoda tlumeni apod). Myslim, ze beh v barefootech moc nedava smysl (vic rizik nez prinosu).

před 5 hodinami, pesnoaar napsal:

Mel byste nekdo tip na barefoot boty na behani povetsinou po asfaltce, ale cast pravidelne trasy take po polnackach, lesnich cestach a kamenech. Zaujaly me Xero Shoes Mesa Trail, da se v nich i na tom asfaltu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@redd má 100% pravdu pokud na to nohy nemáš připravené bude to nejspíš průser.

Taky jsem jsi koupil altra lone peak 5 jaká to bude paráda a velmi rychle jsem zpět u klasických tenisek.