Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Tvl, chlapi. Můžete mi vysvětlit jak jde naběhat 4200km za rok? To jsem nenajel nikdy ani na kole. To neděláš nic jiného ne? 😀 Já dal v životě jednou přes 2k běhu. Prostě nechápu.

Jinak já naběhal v 2022 celých 30km. 🙃 Nejmíň v historii. Ale z té limitní nuly s nadváhou jsem včera dal 4,7km závod průměrem 4:52. Za mě včera spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt tech 4k uz musi zrat moc casu.
I na 3k jsem omezil ostatni konicky. Vzhledem k praci a take nutnosti se obcas venovat rodine s 3 letym prckem, to proste vic nejde. Teda slo by, ale asi by doma zapomeli jak se jmenuji a jak vypadam :-)
Takze jen obdiv i stou rychlosti na pulku i desitku. Ja posledni dva roky ucil zpomalit a na kolena uplne super.
BTW: koukal jsem ze tady mistni rodacka T. Hrochova nabehala skoro 6600km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, milhauszn napsal:

Fakt tech 4k uz musi zrat moc casu.
I na 3k jsem omezil ostatni konicky. Vzhledem k praci a take nutnosti se obcas venovat rodine s 3 letym prckem, to proste vic nejde. Teda slo by, ale asi by doma zapomeli jak se jmenuji a jak vypadam 🙂
Takze jen obdiv i stou rychlosti na pulku i desitku. Ja posledni dva roky ucil zpomalit a na kolena uplne super.
BTW: koukal jsem ze tady mistni rodacka T. Hrochova nabehala skoro 6600km...

tak neco to sezere, ale neni to tak hrozny jak se muze zdat, clovek taky usetri cas tim jakym tempem to odbeha 😉 kazdopadne decka v puberte, manzelka v pohode, rano vetsinou odbehnu tak abych jim mohl rano donest cerstvej croisant a kaficko, odpoledne tim nikoho neseru, na dovolenych to same a ono se to nascita 🙂  Jinak Hrochova a dalsi jsou jinde, je to jejich prace...

@milhauszn ono to vychazi z mladi, behal sem 800 a 1500m na krajsky urovni, takze nejakou rychlost tam mam z mladi a na ty delsi uz sem jen postupne posbiral vytrvalost, coz je dnes jediny co me zustalo 😄 jinak pomalu je zaklad, ale je potreba rozlisovat pomalu jak pro koho, moje rege tempo je podle tepovky tj 130tpm pri tempu 4:45 na rovine

jinak k veku, tady nas kamos ze sokola ma 74let a vloni dal desitku opakovane kolem 47min, vek je jen cislo, i kdyz tohle je spis unikat, mel v roce tusim 79 marathon za 2:19

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Beet napsal:

Tvl, chlapi. Můžete mi vysvětlit jak jde naběhat 4200km za rok? To jsem nenajel nikdy ani na kole. To neděláš nic jiného ne? 😀 Já dal v životě jednou přes 2k běhu. Prostě nechápu.

Jinak já naběhal v 2022 celých 30km. 🙃 Nejmíň v historii. Ale z té limitní nuly s nadváhou jsem včera dal 4,7km závod průměrem 4:52. Za mě včera spokojenost.

chichi a dneska te musi celkem bolet celej clovek ne? z 0 na 100 a hned 4:50 to je o slachy 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Prochy68 napsal:

Taky pridavam report, pro zmenu 50+ emoji3.png, beh uz moc ne kvuli kloubum87b1e034f9a63ed4360edb76ce00fc2e.jpge7b20a0a8f5eccc3e108c968a1873058.jpg

Odesláno z mého SM-T505 pomocí Tapatalk
 

 
A ty 3k jsou nachozený? Jestli jo, tak ti blahopřeji a musím ti říct, že me trochu se…š 😎. To jsem za rok nenabehal ani nepamatuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, sido napsal:

chichi a dneska te musi celkem bolet celej clovek ne? z 0 na 100 a hned 4:50 to je o slachy 🙂

Dnes cítím jenom stehna, taková ta příjemná svalová bolest. Hlavní cíl jsem měl nezranit se. To se povedlo. Dostatečně jsem se rozklusal a rozcvičil. Po prvním kiláku za 5:01 jsem viděl, že to jde, tak jsem trošku přidal. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych si uložit nějaký běžecký cíl pro rok 2023 udělám to zde a příští rok si to tady vyhodnotím. 😉

- uběhnout min. 1000 km

- dokončit aspoň jeden ultra trail tj. +42 km v přírodě (bude to poprvé)

- zlepšit si o pár minut desítku

- zaběhnout si měřený půlmaraton (taky poprvé)

- víc běhat na oblíbené krásné kopce v okolí 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 12. 2022 v 14:21, sido napsal:

taky bilancuju, 10ty rok v rade kdy sem nabehal víc než 3k/rok…. stale zvladam 1/2marathon pod 80min, desítku pod 36min, ale bohužel sem nesplnil sem cíl B7 pod 14h bo parťák zdechl na 70km , tak příští rok to snad dopadne i když padesátka už klepe na dveře a hlavně na těch rychlých závodech tj do marathon už proste ten věk člověk pozná 😉🙋‍♂️ 

ať Vám to všem běhá i v 2023 a všem +40 přeju úspěšný boj se zubem času 👍🥳

2BCD7A4F-F3E4-42D3-B861-2D0A0FB45B68.thumb.jpeg.7c6fe4249addd650990c91e7d7ee965c.jpeg

Tohle mi prostě nedá spát. :)

Hodil jsem to do kalkulačky. Kdyby ty kiláky byly odběhnuty průměrně za 5min/km, tak je to celkem 350 hodin běhu. To je prakicky každý jeden den v roce hodina běhu. 🙆‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Beet napsal:

Tohle mi prostě nedá spát. :)

Hodil jsem to do kalkulačky. Kdyby ty kiláky byly odběhnuty průměrně za 5min/km, tak je to celkem 350 hodin běhu. To je prakicky každý jeden den v roce hodina běhu. 🙆‍♂️

Ja tyhle objemy behaval se 6min/km 🙂, hodka denne a o vikendu +- dve denne, sem tam samozrejme den volna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Beet napsal:

Tohle mi prostě nedá spát. :)

Hodil jsem to do kalkulačky. Kdyby ty kiláky byly odběhnuty průměrně za 5min/km, tak je to celkem 350 hodin běhu. To je prakicky každý jeden den v roce hodina běhu. 🙆‍♂️

Mno ono to bude vic 😉 Takovejch 20km v horach ti zabere klidne 5-6h 😉 jinak jak pise @Prochy68 den volna taky drzim, vetsinou pondeli, ut a ct chodim dvoufazove, ale obecne, si vem kolik hodin prosedi clovek u compu, youtube, tv v hospode apod. Ono to behani proste zase tolik casu nezere 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 1. 2023 v 9:01, sido napsal:

...ale obecne, si vem kolik hodin prosedi clovek u compu, youtube, tv v hospode apod. Ono to behani proste zase tolik casu nezere 😄

Tohle si beru k srdci, ale když má člověk malé děti a každý víkend s nimi jezdí na chalupu, nebo někam, toho času je opravdu méně. 
Shrnutí 2022: První půlrok mě trápila plantární fascitida, která asi úplně neodezněla, ale teď už nebolí. Upřímně si myslím, že jsem si to způsobil experimentováním s barefoot obuví... Naběhal jsem slabých 1370 Km.
Můj top byl zatím rok 2019 – 2.100 Km a rád bych se tomu letos přiblížil. Když to tak propočítávám, byl bych rád i za 1800km (cca 12x150km).
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ismit napsal:

Tohle si beru k srdci, ale když má člověk malé děti a každý víkend s nimi jezdí na chalupu, nebo někam, toho času je opravdu méně. 
Shrnutí 2022: První půlrok mě trápila plantární fascitida, která asi úplně neodezněla, ale teď už nebolí. Upřímně si myslím, že jsem si to způsobil experimentováním s barefoot obuví... Naběhal jsem slabých 1370 Km.
Můj top byl zatím rok 2019 – 2.100 Km a rád bych se tomu letos přiblížil. Když to tak propočítávám, byl bych rád i za 1800km (cca 12x150km).
 

PF je pěkná potvora, přeju ať se to nevrací 🙋‍♂️🧘Barefoot nekomentuju 😂  sem rad ze většina výrobců v posledních letech děla boty s pořádnou porci pěny, na boso rozumím u chůze a když už beh tak někde na plazi, na trávníku, ale jinak moje nohy potřebuji tlumení  😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, ale já jsem v tom nikdy neběhal. Jen chodil a stál. Mám několik let sandály a bylo to v pohodě, ale teď v létě jsem zjistil, že ne, že mi to tu už namoženou fascii po chůzi na tvrdém výrazně zhoršilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad barefoot, mam dvoje. Obcas jsem s nima pred lety behaval kratsi trate a to hlavne muj oblibeny kopecek (trasa 5km).
Pomohly mi vyresit problem s kolenem, zkratily delku kroku a donutily me jit vic pres spicky. Ale nedokazu si predstavit v tom bezet 30+ km, na to nemam ani koule to zkusit.
Nicmene po kazdem dlouhem behu, se nemuzu dockat, az se doma po sprse obuju do nich a pujdu "vychodit" nohy na kratkou prochazku. Kazdy to ma jinak, ja je proste presunul jen na tu chuzi a nemuzu se dockat az bude teplo a zas budu v nich. Pritelkyne ale bezne beha 10+km trate v barefoot a je naopak nastvana kdyz si ma obout klasicke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...