Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

@wawrik- jo čistej trénink. Takže předtím 15 i více minut warm-up (pokud půjdeš pak rychlé intervaly, tak už dát ke konci 2-3 sprintů na pár desítek metrů. Ale ne na plný plyn). Pak na konec i 10-15min pomalu na uklidnění 

pokud půjdeš pomalý běhu v tréninku, tak warm-up nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, wawrik napsal:

Nemáte, ja som paranoik :D

Jo, a veselá historka z nakrúcania: pri tom behu (ø5:05 min/km) ma predbehla nejaká mamička, čo tlačila detský športový vozík a ešte pri tom telefonovala :D Táto potupa ide samozrejme tiež na vrub hodinkám a ich tréningovým príkazom.

Mám taky jednu echt běžeckou historku. Cca 2-3 roky zpět jsem běžel Slovenský pohár v běhu do vrchu, do cíle jsem doběhnul tak 5 sec před starším chlapíkem a když jsem po chvilce zjistil, že je ročník 194x taky jsem se necítil nejlíp. 😄

Jinak to byl účastník 2x LOH takže frajer to byl neskutečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 11 minutami, Ajaj napsal:

Tak po 3týdenní rýmičce zakončený sežráním plata antibiotik, jsem se opět postavil ke stroji. No první trénink nic moc. Tepy “to the moon”. Ale aspoň že už něco konečně můžu dělat

držím palce, chce to opatrně 🙋‍♂️já byl dnes potrápit mladochy v Praze na půlce a nevím nevím jestli chci ještě v budoucnu páchat tyhle metabolický sebevraždy :) zlata B7 a pod ta silnice je peklo ✌️👹🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 23. 3. 2023 v 19:10, guzmic napsal:

Mám taky jednu echt běžeckou historku. Cca 2-3 roky zpět jsem běžel Slovenský pohár v běhu do vrchu, do cíle jsem doběhnul tak 5 sec před starším chlapíkem a když jsem po chvilce zjistil, že je ročník 194x taky jsem se necítil nejlíp. 😄

Jinak to byl účastník 2x LOH takže frajer to byl neskutečný.

Jsem takhle byl s kámoškou a jejím Tátou plavat. Pánovi bylo 60 a nestačil jsem jim ani bazén. Tak jsem se ptal, jestli někdy nějak sportoval. A on, že trochu. Tak jsem se zeptal co je trochu a on že byl 5. na olympiádě na 400m kraulem hrubě pod 4 min 😀 v běhu a na kole by to asi bylo vyrovnanější, ale pořád si nevěřím. 

Vtipný bylo, že jsem moc tehdy neplaval a po prvním km jsem myslel, že se pobliju. A ve vedlejší dráze se mi dost nevybíravě smála Bára Seemanová, od té doby chodím do Podolí nerad 😀

Jsem si úplně vzpomněl jak jsem vždy na triatlonech vylézal z vody a moc kol už v depu na ČP nebylo. To vstávaní v 4:30 každý den ráno na bazén ty roky byl úplně vyhozený čas prostě 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u těch historek. Pár let zpátky jsme s kamarády šli Valachymena,k nechal jsem se ukecat. Kamarád (bývalý závodní plavec), já (cykloturista na kole), třetí (hobík běžec). Plavec zcela na pohodu. Když jsem dojel svůj úsek, tak se mě ptali, kdeže jsem byl, že si mysleli, že jsme se ztratil. Od té doby nezávodím😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak já dám ještě jednu, před cca 10 lety jsme šli s kamarády bobr cup. Kamarád triatlonista a běžkař mi předal po běhu na 12. místě. Já v prvním kopci namotal šaltr a dojebal zadní kolo. Takže jsem většinu běžel vedle kola. Předával jsem snad 230 nebo tak 😀 kámoš na kajaku se mi smál (mimochodem repre kajakář). Asi km před předávkou mě předjížděl tlustej chlap asi 40 let odhadem a ptal se mě: "už nemůžeš co?" Nebýt kolem lidi, tak ho zabiju 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejaký tip na ozaj dobrý hrudný pás do zlých podmienok? Nízke teploty + človek, čo sa veľmi nepotí... Behať intervaly s optickým meraním na pravej ruke je niečo ako rozhovor s kvalifikovanou astrologičkou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, wawrik napsal:

Nejaký tip na ozaj dobrý hrudný pás do zlých podmienok? Nízke teploty + človek, čo sa veľmi nepotí... Behať intervaly s optickým meraním na pravej ruke je niečo ako rozhovor s kvalifikovanou astrologičkou :D

souhlas, z ruky, při teplotách pod 10 stupňů je to spis náhodný generátor čísel 😂 za me na beh garmin a polar, polar je podle různých testu drobne přesnější “jde o fakt minimální odchylku”, ale zase nemá tolik metrik jako garmin “vertikální oscilace, doba kontaktu ze zemi atd” bavím se o top modelech od obou značek, jelikož mám garminy hodinky používám garmin, kdybych mel polary koupil bych polar, kdybych mel cokoliv jiného asi bych šel do garminu, dřív garmin neuměl ANT ale dnes už ano, takže tak… zkoušel se ještě wahoo a me funguje dobře na kole při běhu dost bída….

Upraveno uživatelem sido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, sido napsal:

souhlas, z ruky, při teplotách pod 10 stupňů je to spis náhodný generátor čísel 😂 za me na beh garmin a polar, polar je podle různých testu drobne přesnější “jde o fakt minimální odchylku”, ale zase nemá tolik metrik jako garmin “vertikální oscilace, doba kontaktu ze zemi atd” bavím se o top modelech od obou značek, jelikož mám garminy hodinky používám garmin, kdybych mel polární koubek bych polar, kdybych mel cokoliv jiného asi bych šel do garminu, dřív garmin neuměl ANT ale dnes už ano, takže tak… zkoušel se ještě wahoo a me funguje dobře na kole při běhu dost bída….

Garmin s ANT začínal, neuměl BLE 😉

a pokud se nepotíš, doporučuju navlhčit sono gelem, vodí pulsy a nevysychá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, sido napsal:

souhlas, z ruky, při teplotách pod 10 stupňů je to spis náhodný generátor čísel 😂

Pri tých intervaloch vadí hlavne oneskorenie... Všeobecne mi tie hodnoty z hodiniek nedávali veľmi zmysel, tak som vyhrabal starý hruďák od Garminu, čo bol ku cyklokompu Edge, ale tuším ešte analógový (HRM1B), a urobil som testovací beh (135 bpm target). No zábava preveliká, tie hodnoty sa bežne líšili aj o 20-30 bpm, stúpali aj klesali k iným hodnotám, údaje sa stretli, len keď si išli oproti :D No zaujímavé je, že priemerný aj maximálny tep vyrátali rovnako, toto mi hlava nepobrala :D

image.thumb.png.25d1a3aca0d56cfb6adfe642af2cdde9.png

před 24 minutami, pebe napsal:

a pokud se nepotíš, doporučuju navlhčit sono gelem, vodí pulsy a nevysychá

Ako sa to volá a v akých obchodoch by som to mal hľadať? Pýtal som si v lekárni EV gel (to som našiel na nejakom garmin fóre), ale tety vôbec netušili, čo chcem, ani kde niečo také tu na ostrove zoženiem.

 

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Pri tých intervaloch vadí hlavne oneskorenie... Všeobecne mi tie hodnoty z hodiniek nedávali veľmi zmysel, tak som vyhrabal starý hruďák od Garminu, čo bol ku cyklokompu Edge, ale tuším ešte analógový (HRM1B), a urobil som testovací beh (135 bpm target). No zábava preveliká, tie hodnoty sa bežne líšili aj o 20-30 bpm, stúpali aj klesali k iným hodnotám, údaje sa stretli, len keď si išli oproti :D No zaujímavé je, že priemerný aj maximálny tep vyrátali rovnako, toto mi hlava nepobrala :D

image.thumb.png.25d1a3aca0d56cfb6adfe642af2cdde9.png

Ako sa to volá a v akých obchodoch by som to mal hľadať? Pýtal som si v lekárni EV gel (to som našiel na nejakom garmin fóre), ale tety vôbec netušili, čo chcem, ani kde niečo také tu na ostrove zoženiem.

 

Je to gel, který se používá pod sondu při ultrazvukovém vyšetření u lékaře. Standardní lubrikační gel rychleji vysychá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Ajaj napsal:

@sido- za kolik jsi jim naložil.

@wawrik- za mě Garmin pás. Gel taky doporučuji. Např: 

34F4395B-B99B-4CEF-A758-573A72435839.jpeg

hele bída, naložil sem akorát tak sám sobě 😭 rozběhl sem na 1:24, chtěl sem tempo pod 4min/km do 15km to bylo fajn, ale od Libenaku tj posledních 5km sem běžel mimo skupinu mě úplně zdrtil protivítr a křeče takže 1:26 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, pebe napsal:

Garmin s ANT začínal, neuměl BLE 😉

a pokud se nepotíš, doporučuju navlhčit sono gelem, vodí pulsy a nevysychá

jo jo mas pravdu, naštěstí dneska už umí 🙋‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Ajaj napsal:

tak aspoň super, že podle času jsi do toho nehodil vidle a bojoval až do konce 👍👍👍

díky, musím říct ze sem si ty poslední km rikal proc to vlastně dělám, ta silnice je fakt rehole, kdyz to člověk bere svědomitě :) 

zlatý kopce, atd. to je proste úplně jiny příběh, trochu lituju ze mám ještě startovné na marathon, 2x delší utrpení mě fakt teď moc neláká 😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...