Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Původně jsem chtěl ty notifikace taky, ale pak jsem si říkal, že s sebou na běhání přestanu tahat mobil, protože mě to stejně otravuje.

 

Jakou verzi máš? Koukám že mají i HR Optic (měření tepu na ruce - což by mi asi bylo příjemnější než hrudní pás).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fenix 3 doporucujem mam ho a uplna spokojenost. Nie je sice lacny, ale stoji ro za to.... No a 2016....1000 km je moj ciel. Od polovice Novembra nebeham, pretoze som si natrhol lytkovy sval(od maja 850 km) ale uz je to OK, takze od 01/01/16 zacinam...dokonca aj jezisko na mna myslel a pod stromcekom som si nasiel tenisky....Vsetkym do roka 2016 zelam vela v pohode ubehnutych kilometrovpost-3888-14513347504.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chci:

-dát zase aspoň 1500km za rok, jako letos.

-dostat se natrvalo pod 5 minut/km

-dát půlmaraton pod 2h

 

Tohle mi hlava nebere. S takovou kilometráží se přece musí závodit hluboko pod 5min/km a PM musí být taky pod 2 hodiny, ne?

 

Moje běžecké plány na 2016:

 

- půlmaraton pod 1.30,

- maraton pod 3.30,

- půlmaraton v rámci triatlonu pod 1.45.

Z PM za 1:30 musí jít maraton hluboko pod 3:30. Podle ekvivalentu běžezkých výkonů je PM 1:30 cca M za 3:10. ;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tohle mi hlava nebere. S takovou kilometráží se přece musí závodit hluboko pod 5min/km a PM musí být taky pod 2 hodiny, ne?

Uz mi, kamo, neni dvacet let.. uz mi neni ani dvacet pet :-D

Navic jsem predtim nedelal vubec nic a jeste k tomu nejsem moc zavodni typ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uz mi, kamo, neni dvacet let.. uz mi neni ani dvacet pet :-D

Navic jsem predtim nedelal vubec nic a jeste k tomu nejsem moc zavodni typ..

Pravda, vždy to porovnávám se sebou. Loni jsem zakončil svou dvacátou běžeckou sezónu. To to letí.

Přes 1500km ročně jsem naběhal pouze dvakrát v životě a bylo z toho:

rok 2006 - 10 km 36:14 min - Hornická desítka

rok 2008 - PM 1:21:13 hod - Pardubický vinařský půlmaraton

 

Když se svou statistiku tak koukám, tak přes 1000km jsem dal jen 7krát.

Ale i tak z nedávné minulosti:

rok 2013 - 843km - PM 1:28:43 hod - Ostravský půlmaraton

 

Na druhou stranu momentálně běhám v tréninku 6min/km.

 

Ale jak říkám soudím podle sebe a hlava mi to nebere. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi hlava nebere. S takovou kilometráží se přece musí závodit hluboko pod 5min/km a PM musí být taky pod 2 hodiny, ne?

Z PM za 1:30 musí jít maraton hluboko pod 3:30. Podle ekvivalentu běžezkých výkonů je PM 1:30 cca M za 3:10. ;-)

Uprimne nevim. Pulku mam nabehanou, vim, co cekat. Celej jsem nikdy nebezel, v treninku max 25. Vubec nevim, co cekat a jsk to zvladne hlava. Jeste mam par mesicu, tak musim nabehat objem. Bude to prvni maraton, tak to chvi bezet radsi v klidu za 5min/km. Ale uvidime ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem navštívil CASRI a super - všem běžencům doporučuju, ačkoli nejsem úplnej vrcholovec, věnovali se mi soustředěně a dozvěděl jsem se spoustu parádních věcí.

 

http://casri.cz/web/index.php/vystreni-doslapu-a-techniky-behu

 

Týjo, se dívám, že u Martinka zdvihli ceny rovnou o 50 %... :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týjo, se dívám, že u Martinka zdvihli ceny rovnou o 50 %... :eek:

To nevím, ale věnovali se mi skoro 2 hodiny dva lidi a fakt se snažili, takže mi 1500,- přijde OK. Zvlášť když to není potřeba absolvovat každej měsíc..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak jasně, důležitý je Tvůj pocit. A objektivní kvalita, kterou rozhodně nezpochybňuju!

 

V případě laktátového testu za 1.500 je test odšlapaný nebo odběhnutý za cca 20 min, jsou u toho 2 pracovníci, vyhodnocení si udělá trenér sám. Pokud tam pošle skupinu svěřenců 2 - 3 x do roka, tak už to oddíl finančně pocítí... A předpokládám, že vybavení je stejné jako před 5 nebo 7 roky...

 

Jenom takovej povzdech, nic víc. Nikoho tam chodit nenutěj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje běžecké plány na 2016:

 

- půlmaraton pod 1.30,

- maraton pod 3.30,

- půlmaraton v rámci triatlonu pod 1.45.

Kolikrat uz si toho half iron mana zkousel ? Za kolik to chces jit cele ??

Ja se na to uz dlouho presvedcuju, muj sen je iron man na hawaii, akorat co jsem skoncil s triatlonem ( odesly mi kolena)

Tak mam o deset kg vice a hlavne behani je peklo, co mi celkem jde je porad kolo, plavani bylo vzdy spatne- tam se nic moc nezmenilo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolikrat uz si toho half iron mana zkousel ? Za kolik to chces jit cele ??

Ja se na to uz dlouho presvedcuju, muj sen je iron man na hawaii, akorat co jsem skoncil s triatlonem ( odesly mi kolena)

Tak mam o deset kg vice a hlavne behani je peklo, co mi celkem jde je porad kolo, plavani bylo vzdy spatne- tam se nic moc nezmenilo :)

Jsem hobík. Loni jsem si to dal 3x. Letos planuju podobnou porci. Cas je relativni, protoze hodne zalezi na profilu a pocasi. Pokud oboje OK, chtel bych 5 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem hobík. Loni jsem si to dal 3x. Letos planuju podobnou porci. Cas je relativni, protoze hodne zalezi na profilu a pocasi. Pokud oboje OK, chtel bych 5 hodin.

Pet hodin je super cas, to bych ted nedal. To uz neni uplne hobby ;) musis natrenovat celkem velke objemy...

Ja vim, ze jsem schopny zajet kolo pod 3h asi zaplavat pod 40min, ale vubec nevim co vy se mnou udelal ten beh. Kdyz pripocitam depo, tak 5h je fakt supr cas. A to jsem mel roky kdy jsem najezdil na kole 12k, nabehal 1500 a naplaval 500 km, musim zacit neco delat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo doporučení na nějakou dobrou čelovku na běhání? Něco co bude držet i v terénu.

Normálně v noci neběhám ale loni jsem běžel Štedrodenní Šutr a trochu mi tam chyběla :)

Jsem celkem nenáročný, stačí aby mi do dobře drželo na hlavě (nebo čepici) a dosvítilo pár metrů přede mě...

Upraveno uživatelem Vojtěch Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mladej běhá se Silvou Trail Runner + nějaký číslo, je lehká a svítí jak ďas. Akorát nwm, jestli se dobře vyváží na hlavě, má pásek jenom po obvodu. Určitě neuděláš chybu s něčím od Fénixe...

 

Já si roky vystačím s Petzlem Myo RXP, ta je ale dnes už morálně zastaralá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...