Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Coopera musím někdy vyzkoušet, jsem zvědavý jak dopadnu. :-)

 

http://rungo.idnes.cz/kilian-jornet-everest-summits-of-my-life-rekord-f5v-/behani.aspx?c=A170522_202427_behani_ize

 

Chlapi co říkáte na tohoto frajera, 5400 m.n.m vrchol Everestu za 26 hod, ten tam fakt vyběhnul. :-DD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/32522-zlomen-rekord-vrychlosti-vystupu-na-everest.html

 

Tady je uvedeno dokonce jen cca 8 hod nedokážu, ale posoudit kdo jakým způsobem ten rekord vytvořil. Ten španěl počítal asi výstup a sestup bez kyslíku a ten šerpa drží jen čistý výstup pomocí kyslíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve tři jsem se dostal domů po pracovní neděli, odpoledne problbnul s dcerou a ženou, no a v 8 večer jsem musel aspoň na hodinu vypadnout ven. To běhání je snad fakt návykový... :-)

 

Přírodu tam máte fakt krásnou, chlape! Tu druhou fotku beru jako daň za tu první :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to už ve stínu, takový rychlocvak za  běhu, takže jsem kvalitu neřešil. Stojí za prd, já to vidím. :-)

Njn přirodu mám hned u domu fantastickou, doma nasadím tenisky a za 10 min jsem v krásném lese.

14 dní zpět jsem v neděli v 6 večer vyběhnul na ten zadní kopec na první fotce, no a za 1 hod 40 min jsem byl zpět doma a to jsem fakt pomalý běžec... :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nezapomente pri behani na zahrati a protahovani. Pred a nejlepe i po. Po letosnich cca 500 km me chytl levy hanstring. Zaclo to vic bolet pred tydnem po cooperovem testu v praci. Leduju a mazu a moc se to nelepsi. Dneska jdu k doktorovi. Natrzeny to asi nemam. Jo to je holt to zanedbavany protahovani.

 

Za pripadne rady jak se dat do kupy budu rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se k tomu dokopával snad dva roky a vždycky to krachlo na tom, že jsem prostě ten první běh přepálil, pak 14 dní trpěl s kolenama a pak se na to...no šak víte co. Teď od března jsem na to šel trochu jinak, prokládal běh chůzí, nejdřív v poměru 1:1 (prostě minutu běh, minutu chůze), po týdnu 2:1 a tak to stupňoval. No a minulý týden jsem dal svých prvních 8 kiláků v kuse :) Kolena sice trochu cítím, ale po pár dnech to odezní. Do konce roku je cíl 10 v kuse pod hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi nezapomente pri behani na zahrati a protahovani. Pred a nejlepe i po. Po letosnich cca 500 km me chytl levy hanstring. Zaclo to vic bolet pred tydnem po cooperovem testu v praci. Leduju a mazu a moc se to nelepsi. Dneska jdu k doktorovi. Natrzeny to asi nemam. Jo to je holt to zanedbavany protahovani.

 

Za pripadne rady jak se dat do kupy budu rad.

Taky to zahřátí a protažení zanedbávám. Před rychlejšími tréninky se ještě rozehřívám a rozcvičuju. Ale na strečing po, docela kašlu. Až to po čase něco v těle nevydrží. :( Takže chlapi - ROZCVIČOVAT, PROTAHOVAT.

 

Na rady tady ve vlákně používám thayskou mast Muay http://www.nammanmuay.eu/cs/produkty/namman-muay-thajsky-krem/#open-tab-popis-produktu Mám pocit, že to trochu pomáhá.

Upraveno uživatelem Beet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to je i nedostatečnou regenerací. Zbytečně jsem hrotil přípravu na cooperák a nakonec si uhnal toto. Hamstringy pobolívaly už dříve cca měsíc dva zpět jenže to jsem nějak ignoroval. Věřím, že dám pár týdnů klid a bude to v pohodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky hodně zkrácený. Ale údajně je to pro běhání lepší než hypermobilita.

 

Já teď praktikuju před rychlejšími tréninky 2km rozklus, pak abeceda a dynamický strečink. Někde jsem četl že statický strečink vadí výkonu. Po tréninku by měl následovat statický strečing, ale ten bohužel flákám. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...