Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Sakra chlapi, já ani nevím, co to nějaká běžecká abeceda je. :-) Já před během protáhnu nohy a klouby před domem tak do 5 min no a po běhu (5-17 km podle nálady ) si dávám strečing tak 5-10 min jak kdy, zatím mě nic extra nebolí. Ovšem na mobilitu, klouby a svaly doporučuju crossfit, než jsem začal běhat, tak jsem si na tom cca rok dost ujížděl, tak 2-3 krát za týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove doporucite mi prosim boty, ktere zvladnou asfalt a lesni pesiny 60/40? Mam nejake favority, ale stale hledam nejake univerzalky, ne moc tezkopadne, ne uplne trailovky, ale zase aby zvladly i rozbahnene lesni cesty. Dneska jsem zkousel Salomon X-Pearl GTX https://panska-obuv.heureka.cz/salomon-x-pearl-gtx-391397/specifikace/#section  a celkem ok, vzorek takovy kompromis, nejenom spunty

 

dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Univerzální bota na vše neexistuje. Kdybys chtěl kombinaci asfalt, suché lesní cesty, polňačky, tak doporučím mé oblíbené mizuno wave rider. Ale hledat botu na asfalt a rozbahněnou lesní cestu je no sense. A gore tex na běžecký boty mi přijde divnej, pač když chčije, tak budeš mít mokro v botech tak jako tak (voda steče po noze). Leda že bys teda běhal ranní rosou nebo mokrou loukou... bude to vždy ale na úkor prodyšnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dan83: inov8 raceultra. ale rozhodně mimo asfalt se mi s ní běhá mnohem lépe. voda vyteče :)

s goretexem jsem měl jedny boty od salomonu, něco z řady XA (a pak tam byla ještě směs dalších písmenek). goretex jsem taky bral jako výhodu, ale realita je pak spíše taková, jak píše redd. nicméně tahle bota podle mě splňuje i to, že se v ní dá jít na výlet do lesa.

 

já jsem dneska chtěl splnit jeden z bodů tohoto roku, doběhnout z práce domů, což je nějakých 37 km, ale dal jsem jen 27, bylo moc dusno a vedro a jen jsem se trápil... v rámci strečingu jsem pak vzal kosu a pokosil a shrabal asi 100m2 zahrady, než se definitivně setmělo :)

btw. v čem si nosíte vodu? já jsem upustil od batohu s camelbagem, u kterého jsem nikdy nevěděl, kdy přesně dojde a přes ledvinku s lahví jsem se momentálně dopracoval k vestě. lahev v ruce mi vadí. do 10 km vodu nenosím, ale na delší běh už ji potřebuju a třeba dnes jsem vypil přes dva litry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove doporucite mi prosim boty, ktere zvladnou asfalt a lesni pesiny 60/40? Mam nejake favority, ale stale hledam nejake univerzalky, ne moc tezkopadne, ne uplne trailovky, ale zase aby zvladly i rozbahnene lesni cesty. Dneska jsem zkousel Salomon X-Pearl GTX https://panska-obuv.heureka.cz/salomon-x-pearl-gtx-391397/specifikace/#section  a celkem ok, vzorek takovy kompromis, nejenom spunty

 

dikes

Já mám Dynafity, používám je i na cesty a v pohodě, ale určitě se nejlíp cítím v lese, nebo na louce. Mám dost širokou nohu a tato bota mi sedí fakt dobře.

https://panska-obuv.heureka.sk/dynafit-ms-feline-vertical-gneiss/

Kupoval jsem je v akci snad za 85 Eur.

 

dan83: inov8 raceultra. ale rozhodně mimo asfalt se mi s ní běhá mnohem lépe. voda vyteče :)

s goretexem jsem měl jedny boty od salomonu, něco z řady XA (a pak tam byla ještě směs dalších písmenek). goretex jsem taky bral jako výhodu, ale realita je pak spíše taková, jak píše redd. nicméně tahle bota podle mě splňuje i to, že se v ní dá jít na výlet do lesa.

 

já jsem dneska chtěl splnit jeden z bodů tohoto roku, doběhnout z práce domů, což je nějakých 37 km, ale dal jsem jen 27, bylo moc dusno a vedro a jen jsem se trápil... v rámci strečingu jsem pak vzal kosu a pokosil a shrabal asi 100m2 zahrady, než se definitivně setmělo :)

btw. v čem si nosíte vodu? já jsem upustil od batohu s camelbagem, u kterého jsem nikdy nevěděl, kdy přesně dojde a přes ledvinku s lahví jsem se momentálně dopracoval k vestě. lahev v ruce mi vadí. do 10 km vodu nenosím, ale na delší běh už ji potřebuju a třeba dnes jsem vypil přes dva litry...

Běhám nejradši po lese a hodně kopce, tekže vodu řeším taky, běžeckou ledvinku jsem zkoušel, ale není to ono, funguje fajn jen na malou flašku cca 3-4 dcl.

 

Minulý týden jsem si koupil běžecký batoh Kalenji a zatím spokojenost, suprově sedí na zádech a má dva držáky na 0,5 L flašky, vadí mi pouze menší otvor do samotného batohu.

 

http://www.decathlon.sk/p/8312245_pansky-trailovy-batoh.html#/296-407-jedna_velkost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takový ty "pytloflanděry", který se po vyprázdění smotají do klubka. Např. tady. Dělají se i větší.

 

Co se bot týče, tak moje příští univerzálka bude Inov-8 Trail Talon 250. Mají - 20g oproti mým Race Ultra a flexibilnější podešev.

Upraveno uživatelem Gulas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ultrazvuk v pohode nic nenasli. Je to jen unaveny. Cca tri dny leduju a lepsi se to.

 

Pouceni: zacnu s jogou nebo necim podobnym. Budu protahovat, zahrivat a chladit a zase protahovat. Mast co tu je doporucovana uz je koupena.

 

Vsem diky. A at Vam to beha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně ano, ale ne u každého stejně rychle. TF také klesá s věkem. Klidovou TF si moc neměřim, ale tipuju se někde na 45, možná i fous méně. Každopádně málo kdy je člověk opravdu v klidu, často i ráno únava po tréninku, někdy zas stres, vedro... Důležitější než měřit absolutní hodnoty, je vhodné měřit výkyvy - dá se poznat přetrénování, nastupující nemoc atp.

 

Jinak já dnes půlmaraton tempem pod 4:30/km po 1,9 km plavání a 90 km na kole. Mohlo to být lepší, ale asi i horší, pač bylo zas mega vedro. Takže jsem pokorně spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, vy co mate nabehano i vy, co zacinate, zajimalo by me, kolik mate klidovou tepovou frekvenci? Taky jestli vam s rostouci vykonnosti klesa? Ja u sebe totiz zaznamenal skok jak prase a to nejsem ani nahodou zadnej vytrvalec.

  

 

Já dnes rano aktuálně 48. Ve vyšším stádiu trenovanosti mívám ke 40. Takze ano, trenovanost u mě má vliv.

 

 

Jinak já dnes půlmaraton tempem pod 4:30/km po 1,9 km plavání a 90 km na kole. Mohlo to být lepší, ale asi i horší, pač bylo zas mega vedro. Takže jsem pokorně spokojen.

Pěkne probehnuti. Gratulace. Kolik byl nakonec výsledný čas?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky od Tebe pochvala potěší. :-)

Mám sice 300 km v nohách ale jsem pomalý, běhám nejraši po lese a kopce, no a tam mi ta rychlost moc nejde, letos bych chtěl zvládnout PM a za dva měsíce jdu na štafetový běh Od Tatier k Dunaju 345 km to bude taky paráda.

Jen pro info, tady mám můj min měsíc. :-)

post-33119-0-79629600-1496584489_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palec nahoru pro Garmin.cz:

 

Umřel mi HRM RUN, týden po záruce (ukazoval o 20 tepů za minutu víc, než bylo v reále). Tak tam volám, prej není problém, nějak to vymyslíme - ať přijdu s dokladem.

Tak jsem dorazil a nějak se ukázalo, že se špatným (Fenix 3, ale ne performer - zřejmě jsem to koupil bez pásu, kterej už jsem asi měl - ale to si už nepamatuju). Takže smůla. Ale když viděli ten můj kukuč, vzali si starej a prodali mi novej za polovic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...