Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

Běh má určitě taky své místo, to je jasný, ale myslím, že pro tebe a tento sport jsou nejvhodnější kratší trasy v intenzivnější formě, jak jsem psal, 3-5 km +-. Doporučuju fakt tu vestu u těch kruháčů a těchto tréninků, je to opravdu hodně znát, když se to dělá pravidelněji, osobně vyzkoušeno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím normal zátěžovou vestu a dáš si tam, kolik chceš... Když jedeš třeba ten kruháč, tak ho jedeš třeba s 10 kg navíc a při pravidelném tréninku jde vše neuvěřitelně nahoru, ale je to strašná dřina :-)... https://www.home-fitness.cz/Zatezova-vesta-1-30-Kg-d135.htm

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem promejšlel tu vestu, a zatím pojedu bez ní, přece jen jsem těžkej dost a pro moje kolena by to asi nebylo to pravý. Jediná věc z mejch aktivit, kdy bych ji využil je podle mě běh.

 

Ale přemýšlím nad tím fartlekem ? redde, jak do toho, můžeš to nějak zkusit načtrtnout?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli běháš cca 50 minut, tak 1x týdně zkus zařadit: 10 min volně warm up, 30 minut fartlek, 10 min cool down. Fartlek je hodně pocitová záležitost, "hra s rychlostí", doporučuji zvlněný terén v přírodě. Střídej rychlejší a pomalejší úseky. V pomalých by ses měl zklidnit s tepovkou. Rychlejší běhej do kopce nebo po rovině, pomalu z kopce nebo po rovině. Začal bych třeba s 100-300 m rychlejších úseků, ze začátku bych jich dal max 6. Do kopce stačí i méně jak 100 m. Je to o pocitu, nehledej v tom žádnou matematiku. Jen musíš mít čas si dát pomalejší meziklus, aby ses srovnal. Ze začátku těchto tréninků bych si dal poměr třeba 1:5 (čas rychlých úseků vs čas pomalých úseků), tzn z celkových 30 minut, celkem 5 minut běžíš rychle, celkem 25 min volně. Uvidíš, co to s tebou udělá. Je to o pocitu. Důležité je se srovnat s tepama v meziklusu/běhu. Pak si můžeš prodlužovat rychlejší úseky a měnit poměr ve prospěch rychlých běhů 1:4, 1:3 atd. Časem, když na tom budeš dobře, zkrátíš si o trochu warm up a cool down, abys měl delší fartlek nebo prodloužíš celý běh. Nesnažil bych se mít tepy nějak dlouho přes ANP.

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes to byla katastrofa, nohy nešly, dech jsem nemohl popadnout, byl jsem rád, že jsem uběhl těch svých necelých 5 km. Přijde mi, že se spíš zhoršuju... Pravda, moc jsem nejedl, 30 stupňů pražák, ani větřík nefoukl, to udělalo asi taky své. Tak nevím, jestli běhat častěji...? Teď běhám tak 1x za 4-5 dní, stále stejnou trasu, jen jednou zhruba o 1 km prodlouženou. Tak nevím co s tím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, toho jsem se obával. Ovšem častěji na to není moc prostor bohužel. A jít běhat ještě po jiných sportech se obávám, aby nebylo ještě kontraproduktivní...A taky někdy musím i regenerovat, protože sportuju prakticky každý den, takže někdy musím i odpočívat. I když třeba po posilovně by to nemusel být takový problém, když bych moc nejel nohy...Zkusím to tomu 2-3 týdny přizpůsobit a uvidím, jestli se výsledky zlepší, ale obávám, že toho bude už na moc na mé tělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...