Přejít na obsah

Poistenie hodiniek


galos

Doporučené příspěvky

Ahojte,

Pozeral som zbežne či neexistuje vlákno na toto téma, ale nič som nenašiel. Keďže hodnota hodiniek čo mám doma v krabici už značne presahuje moju komfortnú zónu (nechať ich vystavené v krabici na poličke), tak premýšľam ako to riešiť. Nosiť hodinky do banky sa mi nechce, pretože ich chcem nosiť a plánovať, ktoré z nich budem mať práve doma značne uberá radosť z tohto hobby. Ako naviac schodné riešenie ma napadlo poistenie domácnosti. Keď som ale nabehol na lokálnu pobočku mojej banky a pýtal som sa na obecné detaily poistenia domácnosti, tak to bolo OK do doby, keď som začal riešiť praktické otázky typu:

·        Z čoho sa vypočíta aktuálna cena hodiniek keď k nej nemám papiere? (priemer tržnej ceny chrono24?)

·        Bude stačiť fotka, ako potvrdenie vlastníctva k hodinkám? (k polovici hodinkám nemám kartičky)

·        Ako sa zohľadní to, že cena hodiniek ktoré boli ukradnuté bola v značne vyššia ako cena za ktorú som ich nadobudol? (Rolex efekt)

·        Čo sa stane, keď prídem o hodinky na dovolenke, alebo ma niekto okradne na ulici?

 

... tak som dostal obecnú odpoveď typu "to bude na posúdení likvidátorom poistnej udalosti." Možno som mal smolu len na zamestnanca, ktorý nič podobné neriešil ale mal som pocit, že tých "šedých" zón je značne viac..

Riešil niekto poistenie hodiniek, prípadne mal niekto aj smolu, kde hlásil aj poistnú udalosť? Každý praktický postreh, prípadne aj nasmerovanie na konkrétny produkt je vítaný.

Vďaka.

A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nájdi si dobrého finančného poradcu, ktorý ti presne navrhne poistku. Ako bolo vyššie uvedené, záleží na veľa faktoroch, kde bývaš, poschodie, vstupné dvere, alarm, certifikácia trezora, nahodnotenie cennosti pred poistením atď. Sám si naštudovať poistné podmienky poisťovní je náročne, lepšie je zvoliť si kvalitného poradcu, ktorý sa nedíva na výšku svojej provízie ale na spokojnosť klienta…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...