Přejít na obsah

M.A.D.1 RED


Doporučené příspěvky

Tuším tu ještě nejsou. Už o nich bylo napsáno spoustu, dorazily mi včera.

Dostal jsem příležitost je přímo koupit a rozhodoval jsem se tak minutu.

Na slunku se krásně blýskají.

Odečítání času z boku je pozoruhodně snadné a hodně diskrétní - nikdo nepozná že se dívám na čas.

hodinky jako takové zase vůbec diskrétní nejsou, nedá se s nimi prakticky soustředit na nic jiného než na ně samotné!

FDCC41EF-74F7-490A-BAD6-C99FE62CC475.jpeg

32F285B7-FF35-4726-9F71-9963B828FEE5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ta vrtule je rotor. Strojek je Miyota s jednostranným nátahem - takže vrtule se volně točí jako fidget spinner.

Strojek je tedy vzhůru nohama a čas se indikuje pomocí dvou cylindrů na straně pouzdra. Na pouzdře není patrný ani jeden šroubek, nebo závit nebo nic co by indikovalo jak to drží pohromadě.

na korunce (bullhead = na 12hod) je vyobrazená želva, což je de fakto tvar hodinek. Nožky jsou nohy, pouzdro je krunýř, indikátor času je ocas a korunka je hlava. Kovová konstrukce pod skleněným válcem pouzdra to jenom podtrhuje.

Max Büsser se vyřádil!

 

 

FCA6D423-03B4-43CA-817C-F5A3EEBB36B0.jpeg

2882E31F-C4CF-4189-821D-341151EC677B.jpeg

253E1FE2-E7B3-429C-9722-AEA7C81F0CE2.jpeg

2A88A127-583B-467F-A7CA-2A34E694DAAA.jpeg

C2FD41EE-F1D3-44D3-BB17-A957D47F1F74.jpeg

CAE06B03-E9B8-452A-96E2-FAF653A3770C.jpeg

3E3D55AB-4916-4585-A446-81CB1EF8A922.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 3 hodinami, obi-wan napsal:

Jako vypadaj teda fakt hustě, což u tohodle chlápka je normální - objasni mi ale, proč tam dal Miyotu a ne něco lahůdkovýho ? Kor když stojej takovou mrdu....

Miyotu protože má jednostranný nátah a rotor se může volně točit, a taky aby udržel cenu “nízko”. Není to sice technika a zpracování MB&F, ale zase nesdílím názor že by za Büsserovu kreaci bylo 2900CHF moc…

Viděls kolik stojí opravdové MB&F lahůdky? To je panečku mrda!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš pravdu, na stránce shopu madgallery.ch píšou, že cena je 2.900,-CHF bez daně, ale na Chrono24 kam sem před tím koukal je maj 350-460K a to už mi

jako mrda přijde, pokud ale ofic už nejsou a je velká poptávka, tak proč ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle, no je kolem nich humbuk a díky rodokmenu a (ne)dostupnosti se cena na Chrono24 dost vyšroubovala... té ceny fakt nedosahují a pak už i diskuze o Miyotě dává smysl (stejně jako diskuze o sekundárních cenách rolexů za ceny vysoké hodinařiny).

Já si o ně napsal přimo do MAD Gallery témeř před rokem - když se Max Büsser vyjadřoval k humbuku k první modré verzi (kterou nabízel stávajícím MB&F zákazníkům a partnerům). Tak mně zařadili na seznam lidí, kterým pak nabídli možnost přímé koupě. Ostatním zájemcům nabídli možnost koupě skrz loterii - kamžto se jim přihlásilo přes 25000 lidí. Celkem jich udělají asi 1000 - a budou je dodávat postupně do konce roku. Takže za cenu 2900CHF to pro mně byla jasná volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Rotor je tvarově symetrický, asymetrie hmotnosti bude daná někde ze spodní strany protože opticky nepoznám rozdíl.

Upraveno uživatelem tomato
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 4. 2. 2023 v 19:06, 4st0n napsal:

To je super cena na to od koho to je. Ten rotor kdyz se roztoci tak se to i jakoze hodne nebo normalne, chvili a pak nic? Na webu jsem videl promo video a fakt jak ten fidget spinner...

Rotor natahujue strojek jedním směrem a tím druhým se otáčí volně. Tím druhým směrem se dá roztočit velice rychle a pak postupně zpomaluje třením až do úplného zastavení (což může trvat třeba 30sekund).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...