Přejít na obsah

Chronobundus, aneb anonymní chronomagoři


Jerryl

Doporučené příspěvky

Pánové zakládám toto téma, protože jsem tu nic podobného nenašel a hlavně proto, že už si se sebou nevím rady.

Možná se někdo přidá nebo i poradí.

Potýkám se nějakou formou závislosti na hodinkách. Hodinek mám tolik, že bych mohl podělit celý pavilon chobotnic v pražské Zoo a furt nemám dost. Po každé přikoupím hodinky, které právě moc potřebuju a čekám, že tím to skončí, ale radost vydrží možná měsíc a už je v hledáčku nějaký jiný kousek. Hodinkovnice praskají ve švech, ale stejně mám na cestě další must have hodinky.

Pojd’me si o tom popovídat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jerryl Předpokládám, že půlka z Tvých mnoha hodinek jsou nějaký levný Seika nebo podobné značky. Možná je lepší koupit pár dražších kousků a ty nosit, než si kupovat x hodinek v cenové hladině do 20k. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tos na to asi kápl. Kabrio a manželka už byly, ale nějak se to všechno dokurvilo, tak šly do pí.ě .

Takže můj chronobundus nebude o stavu hodinek, ale o stavu kabrií a manželek? Tak to bude kua drahý 😂

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sam som nad tym casto premyslal... radost z novych hodiniek nevydrzi dlho, lebo je to stale len vec. Stale rovnaka aj ked pekna a domyselna. Kup si take ktore dlho vyberas, dlho sledujes recenzie, videa o nich, ktore splnia tvoje poziadavky v kazdom smere, alebo ich vacsinovy prienik... Nos ich, fot ich, zzi sa s nimi, vytvor si k nim vztah...

Teda, ak su limitaciou prostriedky a naozaj chces to nakupovanie stopnut... Proste si kup take ktore ti bude luto dat z ruky dole a vymenit za ine...

Vyberat a nakupovat sa da totiz donekonecna, kym budu stacit zdroje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to celé není jen o hodinkách samotných, ale také o komunitě, recenzích na internetu, o hledání jejich malých rušivých nedostatků a o serotoninu ve stavu, kdy jsou hodinky na cestě a při jejich rozbalování. Hodinky a jejich hledání nám vlastně může dávat záminku, proč trávit čas na internetu. Když si na to mozek zvykne a funguje to jako droga. Je to z vašeho pohledu opravdu pouze o hodinkách, nebo se v tom také někdo poznal? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takhle to jde samozřejmě praktikovat donekonečna se vším, stačí se podívat na toho slovenskýho Zkurvydebila, co to tady do nedávna šéfoval. Nikdy nebude mít dost. Myslím, že nějaký sklony k tomu má každej. Mě dost pomohlo, srovnat si v hlavě, že sice čím víc dělám, tím víc vydělám a tím víc píčovin si koupím, ale nikdy si nemůžu koupit všechno a stejně mi furt bude něco chybět....

Našel jsem si zdarma ženu, se kterou mě baví bejt a za blbostma už se nehoním.  I když teda taky do nich aktuálně ukládám skoro všechno, protože mi to dává větší smysl, než peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ženu zdarma? To neexistuje a je na to jeden pěknej vtip.

Vystoupí 2 námořnící v přístavu z lodi a ten starší zkušenější ukazuje tomu mladšímu možnosti vyžití. Předvádí mu známý holky - tohle je Uršula za 10 dolarů, tohle je Bety za 20 dolarů, no a tohle je super třída Chantal za 50 dolarů. Mladej se zeptá: Copak tu vážně nejsou nějaký slušný poctivý holky??? Starší odpoví: Jsou, ale na ty nemáme dost prachů :)

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je bezva vtip a navíc je to trefné... 😂

K danému tématu bych chtěl napsat: sbírání hodinek se nijak neliší od jiných vášní. Někdo třeba celý život sbírá známky, chce stále další a vzácnější kousky, a i kdyby měl ve finále modrého mauricia, stejně bude pokukovat co by tak ještě mohl chtít... Dalo by se jmenovat spousty věcí co kdo sbírá a průběh je pokaždé stejný. Člověku přináší radost právě to hledání, studování parametrů, čtení článků, prohlížení co je nového... Shrnul bych to asi takto: cesta je cílem. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, dragys27 napsal:

To je bezva vtip a navíc je to trefné... 😂

K danému tématu bych chtěl napsat: sbírání hodinek se nijak neliší od jiných vášní. Někdo třeba celý život sbírá známky, chce stále další a vzácnější kousky, a i kdyby měl ve finále modrého mauricia, stejně bude pokukovat co by tak ještě mohl chtít... Dalo by se jmenovat spousty věcí co kdo sbírá a průběh je pokaždé stejný. Člověku přináší radost právě to hledání, studování parametrů, čtení článků, prohlížení co je nového... Shrnul bych to asi takto: cesta je cílem. 😉

Tohle je dle mého naprosto přesné. Pokud tě hodinky baví, pak logicky chceš mít ty, co se ti líbí. A tím se nutně kumulují. A pak se to jen dělí na sběratele zážitků a fotografií, kteří neustále obnovují hodinkovnici a starší kousky, kterých si dost užili, pouští. A na ty, kteří ty vybrané chtějí mít a nevzdávat se jich. A tady je jedno, jestli je to Orient, Seiko 5 nebo Rolex a Zenith. Kapitál máme každý jiný a úředníkovi udelaji vysněné želvy stejnou radost jako továrníkovi Daytony. 

Řekl bych, že pokud netrpí člověk nějakou patologickou závislostí hromadění věcí, stejně to za něj rozhodne stav konta. Mám na to, bavím se koníčkem a sbírám, nemám na to, tak prostě nemám za co kupovat a nesbírám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna argument časomíry na mobilu mi přišel vždycky trochu mimo.. Jednak kdo má ta čím dál větší pádla neustále tahat z kapsy, plus jsou situace, kdy na to člověk ani nemá volné ruce a čas kontrolovat potřebuje (třeba vaření). Navíc vezmu-li třeba digitálky, tak tam mám na zápěstí hned několik funkcí, který by mě v mobilu stály hromadu klikání (stopky, časovač).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, dragys27 napsal:

To je bezva vtip a navíc je to trefné... 😂

K danému tématu bych chtěl napsat: sbírání hodinek se nijak neliší od jiných vášní. Někdo třeba celý život sbírá známky, chce stále další a vzácnější kousky, a i kdyby měl ve finále modrého mauricia, stejně bude pokukovat co by tak ještě mohl chtít... Dalo by se jmenovat spousty věcí co kdo sbírá a průběh je pokaždé stejný. Člověku přináší radost právě to hledání, studování parametrů, čtení článků, prohlížení co je nového... Shrnul bych to asi takto: cesta je cílem. 😉

Pomenoval si to ùplne správne, a nič k tomu netreba dodávat👍. Cesta je ciel, a pokial trvá a dáva stále zmysel, načo ju menit🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jerryl,

téma velmi těžké. Na jedné straně byli předci, kteří přežili těžké časy díky křečkování a takoví zanechali více potomků než lehkomyslní lidé kteří prostě umrzli.

Po otci se odváželo mnoho kontejnerů "bebechů" a já mám kamarádku na sezonní odlehčování. Má systém a je důsledná. 

Naposled dostala známá 150 ks gramofonových desek zadara, nelze hromadit, do streameru se vejdou všechny desky. 🙂

Potřeba mít všechno po čem srdce touží může vyplývat z úzkostí.

Myslím, že když se s přibývajícími léty touha převyšuje běžnou mez, není ostuda požádat o pomoc odborníka s léky. Při Covidu potřebovali pomoc lidé zdraví a silní, teď mi to nepřijde o moc lepší.

https://psychologie.cz/svoboda-za-barikadou-veci/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...