Přejít na obsah

Švýcarské cibule


nitramkivals

Doporučené příspěvky

Na všeobecném vláknu jsou před několika dny poprosil o pomoc při identifikaci výrobce či objasnění historie níže uvedených kapesních hodinek.

V pozůstalosti po otci jsem našel hodinky,o kterých nemohu sehnat žádnou informaci-viz níže.

++

Pokusím se je popsat:mají nápisy Swiss made, NIVRAM, TEBAS, 15 kamenů.

Jsou průhledné-tz.,že mají sklo z obou stran,je krásně vidět hodinový strojek,ciferník.Jsou na přívěsný řetízek.Obvodový plášť je ze stříbrného kovu.Staré budou více jak 40-50 let.Plně funkční.Nechci je prodat,mají pro mne citovou hodnotu.Pokud bude mít o nich nějakou informaci,budu vděčen za její sdělení.

++

Protože jsem zpočátku přiložil neostrá fota, byl jsem poněkud podezřelý ze zkoušení zasloužilých účastníků fóra (jsem naprostý laik).Po polepšení se a lepší dokumentaci,mi však nebylo nijak výrazně pomoženo. Byl vysloven názor, že se jedná o výrobek firmy Marvin ??? (při čtení nápisu zprava doleva).Ale není mi stále jasné,proč by stará renomovaná forma používala takový kryptogram.Navíc jsem na jejich stránkách v muzeu nic takového nenašel. Požádal jsem firemní tým o spolupráci.Zatím odpověď nemám. Pokud byste někdo ze zdejších znalců vyluštění hádanky znal, prosím o její zveřejnění.

P.S.jediné hodinky (náramkové) se stejnou značkou jsem našel na jednom USA aukčním servru.

post-4676-1228340531.jpg

post-4676-1228340580.jpg

post-4676-1228340641.jpg

post-4676-1228340703.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obdržel jsem odpověď z Marvin Watches company: nevědí,žasnou,ev.by měli zájem o koupi.Originál odpvědi viz níže.

Dear Mr. xxxx

Thank you for the pictures sent.

Is it a forgery, a replica, a wink? We have no idea.

We must admit that we are quite doubtful and we have never seen that.

It looks like a Marvin of the fifties (style, fonts) and it is close to the

calibre 890S from Marvin but has some differences (logo on the wheel, center

second bridge) and the calibre number is not indicated.

Our watchmaker would have to physically see the watch to confirm whether it

is a Marvin or not.

If you are selling it, we could be interested.

Best regards.

Your Marvin Team

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...