Přejít na obsah

Poraďte vzduchovku


Jeremy

Doporučené příspěvky

Ahoj,

jsem bezradnej, koupil jsem silnější vzduchovku - byla skvělá, ale asi byla blbá aretace hlavně a zbytku, kde byla optika, takže se to prakticky nedalo nastřelit, tak jsem jí vrátil. Tuhle: https://www.armed.cz/vzduchovka-mag-fire-extreme-crosman-5-5-mm/

Mám aktuálně dokonalou Air Arms TX200 - ale mám jí na 4,5 a "slabou". Ovšem střílí na flek. Rád bych výkonnější, ovšem aby na těch 10m trefila masařku, na tom teda u vzduchovky trvám, no..

Optimální vzduchovka by pro mě byla: 5,5mm, plynovej píst, co nejvyšší energie, montáž na optiku a naprosto ideálně napínání pod hlavní (tj. bez zlamovací hlavně) - abych neřešil znovu tu aretaci. Vůbec na nic jsem nenarazil a větrovku nechci - na těch 10 ran do roka...

Dík předem za tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš TX200, tak jsi došel na konec cesty a odpověď najdeš ve své otázce-jediná možnost je TX200 16j 5,5mm, případně verze HC s ořechovou pažbou :)Teoreticky ještě ProSport, ale TX je mechanicky lepší - co si pamatuju, tak natahovací mechanismus je odolnější. 

Weihrauch je gut, třeba 77K, ale výměna pružiny je porod. U AA to jde s jednou rukou v nose, u HW potřebuješ 4 ruce a skoro hydraulický lis. 

Crossmann, Gamo a podobné plečky rovnou vyřaď. Hatsan Torpedo je téměř stejná bída, vyhozené peníze.

Asi jedinou levnější variantou je BSA Lightning, případně Lightning XL Tactical, ale musel bys to nějak dotáhnout do ČR. Na systém natahování nehleď, buď je to kvalitní (AA, HW, BSA), nebo to stojí za prd (Gamo, Crossmann, Hatsan atd.). Výkon je taky kontraproduktivní, do 16J optimum, při větším se jen zhoršuje přesnost a rozkope ti to rychleji optiku. Mimochodem, počítej s tím, že abys měl stabilní nástřel delší než pár ran, budeš muset dát pořádný balík do optiky, to je odvrácená strana pružinovek. Na větrovku dáš cokoliv za pár korun a střílí to jednou dírou, na pružině rozkopeš po stovce ran puškohled za 5000 a neuznají ti reklamaci.

K pístu se vyjadřovat nebudu, neb o něm moc nevím, ale mám pocit, že kdyby to byla taková hitparáda, AirArms by nabízeli i verzi TX a ProSport. Ale třeba BSA dělá Lightning v GRT verzi: https://www.mcavoyguns.co.uk/contents/en-uk/p6751_BSA_Lightning_XL_GRT_SE.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak, při vyšším výkonu nad 20 J nejvíc trpí rázy optika a chce to " tuhé uchycení " ( stabilní), jinak ti to bude lítat všude.  Také při vyšším výkonu trpí součástky zbraně a střelci co s tím Weihrauchem střílejí závody dělají výměnu minimálně 1x za 2 roky. Nemyslím si , že by zvýšení výkonu nad 20J bylo nějaké " terno" ,je to vykoupeno zvýšenými nároky na optiku a také součástky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S optikou nemám problém - mám tam něco, co jsem používal bez problémů s .308 a ještě v šuplíku nesmrtelnej Trijicon ACOG...

Ale napadlo mě, jestli se teda nevykašlat na 5,5 a radši nedodat víc energie té TX200. Jak jsem pochopil, "FAC" znamená model s vyšším výkonem a tohle by mi to z toho mohlo udělat, žejo kluci?

https://www.airgun-mania.com/doplnky/74-master-service-kit-fac-sada.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, dykmore napsal:

Pokud máš TX200, tak jsi došel na konec cesty a odpověď najdeš ve své otázce-jediná možnost je TX200 16j 5,5mm, případně verze HC s ořechovou pažbou :)Teoreticky ještě ProSport, ale TX je mechanicky lepší - co si pamatuju, tak natahovací mechanismus je odolnější. 

...

Mám TX200 MK3 4,5, v ořechu. Střílí s optikou na 10m masařky a zpracování je lepší než u většiny ostrých zbraní. Asi jsem zmlsanej, no. Chtěl jsem něco na občasnou plechovkovou střelbu nebo na "dál" - 50m. Možná by byla cesta tam dát jen silnější pružinu a vykašlat se na 5,5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 5,5 bych nešel ,myslím,že třeba Weihrauch má dost bytelné zpracování a přece jenom 4,5mm je klasika.  Už jsem viděl jednu zničenou vzduchovku za cílem co největšího výkonu. Jinak  jen silnější pružina není řešení ,pak je "tvrdá" spoušť chce to mít vyladěné a to ten HW77 /97 má . Pokud větší výkon jak 16J ,tak malorážka a na pohodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, bohus76 napsal:

Do 5,5 bych nešel ,myslím,že třeba Weihrauch má dost bytelné zpracování a přece jenom 4,5mm je klasika.  Už jsem viděl jednu zničenou vzduchovku za cílem co největšího výkonu. Jinak  jen silnější pružina není řešení ,pak je "tvrdá" spoušť chce to mít vyladěné a to ten HW77 /97 má . Pokud větší výkon jak 16J ,tak malorážka a na pohodu.

Já mám doma pušku s 4000 J, ale s tím můžu střílet jen na střelnici - stejně jako s maloprdkou. Proto jsem chtěl vzduchovku. Je ale pravda, že se silnější pružinou se může změnit i chování spouště, safra...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych do toho nevrtal. Jestli ti to chodí na 10m jednou dírou, buď spokojený, to byl plus mínus záměr výrobce. 50m je už docela dost, je to pořád jen pružinová vzduchovka. Opatrně se odvážím zeptat (i podle původního dotazu), jestli od toho možná nečekáš víc, než je ti schopno poskytnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dykmore napsal:

Já bych do toho nevrtal. Jestli ti to chodí na 10m jednou dírou, buď spokojený, to byl plus mínus záměr výrobce. 50m je už docela dost, je to pořád jen pružinová vzduchovka. Opatrně se odvážím zeptat (i podle původního dotazu), jestli od toho možná nečekáš víc, než je ti schopno poskytnout...

Chtěl bych něco "destruktivnějšího" na mírně delší vzdálenost, no.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jeremy napsal:

Chtěl bych něco "destruktivnějšího" na mírně delší vzdálenost, no.. 

No, měl jsi ještě požadavek na přesnost, takže cíl nad 25m+výkon+přesnost=větrovka. Nebo vypusť jeden parametr a zůstaň u tx200..

Nebo klidně kup ten turecký klunkr, ale varoval jsem tě 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na deset ran do roka jak píšeš kupovat vzduchovou řádově za x tisíc v ceně kulovnice si myslím že není potřebné. Gamo v poho. Ale jestli ti někdo radí něco dražšího asi ji má doma. To si můžeš rovnou koupit Feinwerkbau nebo Anschütz to je jiný level🤣A jestli chceš něco co s "ohromným" výkonem, tak s tím budeš střílet doma do chvíle než tě někdo nenapráská...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše je jen o radosti,ne o ceně ,kterou za to dáme. Jsme velcí kluci a rozumně /rozumově/ si to zdůvodnit musí každý sám. Každá ta flinta je na něco jiného, pokud bych chtěl něco na závody,tak ano Fajku /Feinwerkbau/ či Anschütz ,ale na výkonné domácí střílení  /siluety/ klidně tu HW 77/97 . Ano střílel jsem z 97 na vzdálenost cca 40metrů a proč ne,jen se člověk musí chovat zodpovědně stejně jako by střílel s malorážkou. Vše má svoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...