Přejít na obsah

Seiko, Citizen, Davosa nebo Orient?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 113
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky můžeš zkusit Ali, mají tam kolem čtyřech-pěti stovek gumy různých barev přímo s vykrojeným pasujícím koncem, jak to má i origo guma (ta je ale jen černá a bude se těžko shánět - part number # 59-S53768)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, E36 napsal:

Taky můžeš zkusit Ali, mají tam kolem čtyřech-pěti stovek gumy různých barev přímo s vykrojeným pasujícím koncem, jak to má i origo guma (ta je ale jen černá a bude se těžko shánět - part number # 59-S53768)

Už jsem psal přímo do Citizen.cz a odepsali mi, že ten originál řemínek jde objednat za 1.500,-. Jen mám obavu, jak by to s ním vypadalo. To, že nebude mít vykrojený pasující konec mi nevadí, možná se mi to tak i líbí víc. Ale bojím se, aby nebyl nějak moc "tlustej" u stěžejek třeba a vešel tam. A žádnou fotku, kde by byl tento řemínek z modelu BN2038-01L nasazen na BN0191-80L jsem nenašel. Ani na BN0190-07E. Takže se trošku bojím ho objednat 🙂 Ale stejně to nakonec asi risknu 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 6. 2022 v 14:51, tr0t3l napsal:

V inzercii sú teraz Citizeny, ktoré ti tu nedávno odporúčal ja - BN0191-80L

Pozri ich, vyzerajú parádne.

Tak už jsou doma 🙂 Všem díky za trpělivost při výběru a za rady 🙂 Jediné co, tak že nelícuje vteřinová ručička s indexy a to po celém obvodu. Nevím, jestli je to vlastnost nebo vada (u Seika asi vlastnost). Nicméně u hodinek v této ceně a navíc z druhé ruky za lepší cenu to nebudu řešit. jen mě to překvapilo, protože jsem myslel, že je to jen anomálie Seika 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Sprite napsal:

Tak už jsou doma 🙂 Všem díky za trpělivost při výběru a za rady 🙂 Jediné co, tak že nelícuje vteřinová ručička s indexy a to po celém obvodu. Nevím, jestli je to vlastnost nebo vada (u Seika asi vlastnost). Nicméně u hodinek v této ceně a navíc z druhé ruky za lepší cenu to nebudu řešit. jen mě to překvapilo, protože jsem myslel, že je to jen anomálie Seika 🙂

gratulujem :) ako píše Roman, u quartzu je normálne, aj u oveľa drahších kúskov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, tr0t3l napsal:

gratulujem :) ako píše Roman, u quartzu je normálne, aj u oveľa drahších kúskov

Proto to nebudu nijak řešit. Jen mě to zarazilo, protože jsem projížděl obrázky ve fóru na watchuseek a tam to všem lícuje krásně přesně.

Prostě jsem na na to jen nebyl zvyklý, protože ostatní hodinky mám chrona, takže tam velká vteřinovka stojí přesně na 12ce a u té malé, co běží, to buď nedělá a nebo to jen není vidět 🙂 

Ale tímto si nenechám zkazit radost z jinak super hodinek. Jen ještě jak jsem je před koupí nikdy neviděl naživo, tak mě překvapilo, že jsou tmavší, resp. ciferník když není na sluníčku, tak vypadá skoro až černý. Ale na sluníčku je to pecka a luneta je přesně tak modrá, jak jsem si představoval. Takže za mě spokojenost 🙂

Upraveno uživatelem Sprite
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je k těm vteřinovým ručkám hezký článek

https://www.vaerwatches.com/blogs/journal/watch-second-hand-not-aligned

Čili v podstatě bych měl být i rád, protože dle článku, když ručka ne úplně dokonale lícuje, znamená to ruční výrobu. Jestli to tak opravdu je, těžko říct (zvlášť když na watchuseek jim to na stejných hodinkách všem dokonale lícuje), každopádně opravdu to v tomto konkrétním případě pro mě není něco, proč bych měl mít hodinky méně rád, protože jinak jsou super 🙂Spíš mě to opravdu jen překvapilo, protože jsou to moje první "nechrono" hodinky 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, (Miloš) napsal:

Tak gratulace a pošli fotku. Co se týká vteřinovky, schválně jsem to do detailu nezkoumal, nepřipadám si úplně jako Rain man, ale jsou věci, který mě prostě štvou 😇  a protože jsem jinak spokojenej, nerad bych si je znechutil. 

Já je taky nezkoumal detailně nebo pod mikroskopem 😄 Ale je to vidět na první pohled, že vteřinovka jede po celé dráze mimo indexy 😉 Ale jak říkáš, nebudu si je touto nedokonalostí znechucovat 🙂 Já taky nejsem dokonalej 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna se budu vymykat, ale normalni to urcite neni (i kdyz se to deje casto) a pro mnohe by to byl bud a) duvod k reklamaci nebo b) nechat u hodinare presadit vterinovku tak, at to sedi.

Pokud je vychylena po celem obvodu stejne, tak by to mohl sikovny hodinar upravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...