Přejít na obsah

Seiko, Citizen, Davosa nebo Orient?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 113
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 45 minutami, tombas napsal:

To už se tady řešilo mockrát. Popsáno je to třeba i tady:

https://blog.helveti.cz/otazka/proc-vterinova-rucicka-nelicuje-s-indexy/

Jj, četl jsem a i jsem sem o několik příspěvků dřív dával odkaz na zahraniční stránky, kde to vysvětlují. Proto to u těchto konkrétních hodinek řešit nechci, byť jsem dost puntičkář a trošku mě to štve. Psal jsem to sem spíš jen proto, že mě to zarazilo, protože když jsem se díval na fotky od jiných lidí, co mají tento konkrétní model a dávali foto na watchuseek, tak to všem lícuje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to u baterek prostě je, člověk se s tím musí smířit (nebo ne a pak mít jen digi nebo chrona jak jsem dopadl já :D). Abych nechal rozebírat funglovky ISO divery, ještě s tím, že jsou to soláry a nemusí se do nich lozit, no nevím.. Dopadne to spíš bordelem na cifru/skle a to bych zas nedal já. 

Bohužel to nejspíš valné většině quartz konzumentů nevadí, jinak by se víc pracovalo na nasazení mechaquartz strojků jako Seiko VH31. Mechaquartz chrona jsou přitom docela standard, nevím, proč to nemůže prostoupit i do tříruček. Možná to má vliv na živostnost strojku/baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vtipný na tom je, že všechny vitage quartz ze 70-80 let co mám, skáčou krásně přesně na indexy. Takže je to jenom šetření na kvalitě...

Mimochodem, moje nové klasické Citizen Aqualand, skáčou bez chyby. No jo, ale ten stroj má původ právě v těch osmdesátkách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, E36 napsal:

 Dopadne to spíš bordelem na cifru/skle a to bych zas nedal já. 

Přesně z toho mám strach a to radši ne dokonale lícující vteřinovku, než otisk nebo prach 😕 🙂 Tímto bych to uzavřel, nemá cenu to dál řešit, protože až na tuto věc na hodinkách vše ostatní sedí a lícuje parádně. A rozebírat kvůli tomu hodinky nechávat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tombas napsal:

@Sprite tak už sem dej fotku, ať vidíme, jestli je to ještě OK.

@tombasFoto. Takto ta rafička je posunutá po celém obvodu vždy kousek před index 😉 Ale skutečně to u těchto hodinek nebudu nijak řešit, čili opravdu foto jen pro info.

5FF5CC74-ADF1-4EB4-8694-427001BE06A9.jpeg

6EEB6E6A-9B5B-407E-BDC9-A3A5005AA924.jpeg

7C0DB027-C76F-4F14-9C31-CE6C4D3CA168.jpeg

52F7355D-F8AB-40EC-8A1F-D9E3ABB91828.jpeg

83ADC914-6924-44DD-9386-5886F38F9602.jpeg

699B4E4E-2523-40D3-9FEF-913066AD00DC.jpeg

739B9544-F11A-4944-9DAF-F787A6059C76.jpeg

18429CA6-270D-44E8-A6BF-687740A42630.jpeg

85623D8F-87D4-4AA0-9AA3-66001B1C4E1A.jpeg

C4589E85-01AD-47CE-B7FD-71CA165C1F9C.jpeg

E1FDF4C1-B5C9-4710-82B5-DB7EDCE9A668.jpeg

Upraveno uživatelem Sprite
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle fakt nemá smysl řešit, stejně tu vteřinovku nebudeš neustále pozorovat, ale prostě koukneš, kolik je hodin a jde se dál. Někdy může pomoct i způsob nastavení času, kterým směrem dorovnáváš minutovou ručičku na pozici indexu, než zacvakneš korunku. Tam jsou fakt nepatrné vůle v soukolí a u některých strojků to trochu pomůže.

Jinak jsou ty hodinky moc fajn, přehledné a spolehlivé, tak si je užívej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj. Díky 🙂 Nejvíc paf jsem z té lumi 🙂 To jsem ještě na žádných hodinkých neměl, aby to tak zářilo. Bulova ani Casio nesvítí ani z poloviny tolik. Z toho jsem fakt hotovej, jak je to vidět i ve dne, stačí když se jen přejde někde kde je víc šero, třeba někde na chodbě 🙂 Pecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Sprite napsal:

Jj. Díky 🙂 Nejvíc paf jsem z té lumi 🙂 To jsem ještě na žádných hodinkých neměl, aby to tak zářilo. Bulova ani Casio nesvítí ani z poloviny tolik. Z toho jsem fakt hotovej, jak je to vidět i ve dne, stačí když se jen přejde někde kde je víc šero, třeba někde na chodbě 🙂 Pecka

Citizen lumi umí, hlavně u potápek. Třeba takový BN0150 vyhrály na JOMW youtube kanálu lume wars proti Rlx Deepsea.

Tak ať slouží, myslím, že výběr se povedl, ta luneta s minutovým odstupňovaním je taky super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, E36 napsal:

Citizen lumi umí, hlavně u potápek. Třeba takový BN0150 vyhrály na JOMW youtube kanálu lume wars proti Rlx Deepsea.

Tak ať slouží, myslím, že výběr se povedl, ta luneta s minutovým odstupňovaním je taky super.

Jj. Děkuju. Jsem z nich nadšený. Jen teda na to, že jsem chtěl něco s modrým ciferníkem, tak ten ciferník je spíš černý než modrý 😄 Ale na druhou stranu možná lepší takto tmavý až do černa, než aby byl úplně světlý, jako měli třeba ty Invicta. To už by byl asi kýč, hlavně ta úplně světle modrá luneta. Ale nevím, na živo jsem je taky neviděl. Každopádně Citizen super volba.

S tou lumi bych tomu věřil, že vyhrály, protože co jsem taky nikdy neviděl, tak ta lumi svítí celou noc. Ještě nad ránem je to pořád vidět 🙂

Upraveno uživatelem Sprite
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...