Přejít na obsah

Prosba o radu - detekce drhnuti hridele setrvacky


Doporučené příspěvky

Dostal jsem se do bodu kdy nevim jak dal. Hodinky po vycisteni, namazani a demagnetizaci v poloze DD (dial down) podle meraku jdou dle ocekavani ale v poloze DU nekde drhnou. Mam podezreni na neoriginalni hridel. Neni to loziskem nebo poskozenym cepem nebo alespon to nevidim pod mikroskpoem. Poradi mi nekdo finticku mistra jak to detekovat takoveto drhnuti? Nebo delate neco preventivne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on bude drhnout jen v poloze "číselníkem nahoru", kdy potenciálně kratši neoriginální hřídelka klesne o těch pár setin ... 

a.) Špalík namontovat co nejníž do můstku (je li ta možnost)

b.) snížit / naklonit můstek setrvačky - vymezit vůli 

c.) zvohýbat vlásek

d.) obrobit můstek setrvačky - udělat vlásku místo

 

;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje celodenní know-how se stejným problémem je - nezaměnit kameny na setrvačce :) tzn zkus prohodit kameny antishocku. Stačí ty krycí, ten chaton by měl být stejný. Staré omegy taky s breguetem a teď už šlapou znamenitě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Kamen mozes prehodit,to nerobi problem!Treba kamen  na papieri vylestit a jemne naolejovt aj vrtany .Tento problem ked na jednej strane zotrvacka sa tazsie toci robi casto vlasok,spinave lozisko,cep a tuto zavadu je tazko odstranit pre nehodinara .ale aj hodinara s malou praxou!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...