Přejít na obsah

TUDOR Style 28mm pro ženu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

rád bych udělal své ženě radost k narození prcka a líbí se mi tyto klasické Tudorky  https://www.carollinum.cz/cs/hodinky/tudor-style-m12110-0001 

Mám jen strach, jestli už dnes není 28mm málo?  Co myslíte ? Vzal bych větší, nejsou však skladem a já nemůžu moc vyčkávat.  Nějaká vhodná alternativa by vás případně napadla ? 

Díky za prostor a případné názory :) 

Honza

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...28 mm je dost málo. Dej pozor ať nedopadneš jako já před nedávnem (níže kopie mého příspěvku), holce jsem hodinky ukázal ("ty jsou hrozně malý!"), a šly hned zpátky do obchodu

Odesláno 22. května

Jsem trochu off topic, jednak ne protějšek (ale dcera), jednak nenosí (neví o nich). Dceři k promoci jsem objednal u českého AD hodinky, na základě vlastních zkušeností se značkou Certina a zlákán produktovými fotkami, např. zde

https://www.helveti.cz/certina-ds-8-lady-c0330512211800

Když přišly, byl jsem lehce rozčarován a zklamán... rozměry (dcera,"hodinkově nepolíbená", nosí smartwatche na střídačku s velkými šmuky zn.Storm), i srovnáním s produktovými fotkami. Jsem blboň, a váhám jestli je s omluvou nevrátit obchodu. Nebo byste to neviděl i tak "tragicky" a předali jí je, přátelé?

 

 

 

IMG_0135.jpg

IMG_0134.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono to zalezi aj od toho aky typ dotycna dama je... ale 28 je v dnesnej dobe velkost tak pre dochodkinu. Pod 30/31 by som rozhodne nesiel. Pozri sa na Tudor 1926 v 36 alebo BB 32/36. Moja polovicka a je naozaj drobna a stihla, chcel som jej zobrat 31 OP a vybrala si 36... chcu nosit panske velkosti... 🤪

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velikots je samozrejmě velice subjektivni zalezitost. ALe osobne si myslim, ze hodinky o prumeru 28 mm budou pro tvoji partnerku pocitove male. Ja bych se poohlizel po velikosti 32 mm a vys. ALe jeko nejlepsi varianta stejne je vzit ji s sebou do obchodu a nechat ji si vyzkouset vic variant. Pak budes mit vetsi jistotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@twisp ako spomínali tunajší spolupacienti, veľkosť je samozrejme subjektívna vec a okrem vkusu samozrejme záleží aj od veľkosti ruky, ktorá bude tie hodinky nosiť. Ja som teraz riešil hodinky pre moju mamu (iná veková kategória - 70r.) a pre ňu boli aj tenučké Longinesky 29mm, ktoré doteraz mala veľké. Nakoniec dostala Omegy, tiež 29mm no k tomu tvaru hodiniek sa tá veľkosť hodí. Na druhú stranu kamoška nosí Breitlingy 42-44mm a tie hodinky sa jej hodia. Takže asi nikto ti nepovie, či 28mm je málo, veľa, alebo akurát.

Ak chceš poradiť s výberom od ostatných, možno by bolo dobré napísať, čo tvoja žena pri hodinkách preferuje, resp. aké mala doteraz, vekovú kategóriu, či športovejšie, alebo elegantnejšie, mechanika/baterka, alebo v akých finančných a časových možnostiach sa pohybuješ ... Podľa Tudorov, čo si sem dal a zdajú sa ti malé by bola alternatíva RLX OP31 - oceľ / biele zlato, no tam je cena možno 3-násobná (dodacia doba aktuálne netuším, no pri 31mm to nebolo také dramatické).

Napríklad naživo veľmi pekné dámske hodinky sú DeVille od Omegy (33mm), robia ca v automate aj v baterke, s dátumom aj bez ... no či je pre ne tvoja žena cieľovkou, tak to musíš posúdiť ty 😄  

Omega De Ville Prestige “Butterfly”

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za názory! Po uvážení  a vašich doporučení jsem se rozhodl, že nepůjdu do menších jak 34mm. Ženě je 28 let a má spíš drobnější zápěstí. Ty Omegy se mi líbí moc. Jako majitel moonů mám pro tu značku slabost.  Chci to ale držet někde do 80K. Datejusty už jsou trochu out of the money i když si myslím, že by ji slušely taky dost. A jestli quartz nebo mechaniky, tak s tím trochu bojuju. Zvažoval jsem i Cartier Tank, ale tam by mi asi neprošel hranatý design. :) 

 

cartier.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 33 quartz De Ville mas +/- za tych 80 https://www.deal-klenotnictvi.cz/damske-hodinky-omega-de-ville-prestige-butterfly-424-10-33-60-52-001/. Automaty su tusim o nejakych 20% drahsie. Myslim ze na damske De Ville by si mal bez problemu dostat slusnu zlavu. Cartier tiez podla mna ziadnu zenu neurazi… https://www.carollinum.cz/cs/hodinky/cartier-ronde-must-de-cartier-watch-wsrn0034. Do 80 podla mna najlepsie pochodis u Tudoru. https://www.carollinum.cz/cs/hodinky/tudor-1926-m91450-0011https://www.carollinum.cz/cs/hodinky/tudor-royal-m28400-0002 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@twisp všetko nižšie uvedené sú menšie hodinky, no ak má žena rada elegantnejšie hodinky, asi by som sa toho nebál. No ak si sa rozhodol pre viac, ako 34mm, je to bezpredmetné 🙂 Inak tie Omegy sa robia aj v baterke za cca 3ooo €, potom veľmi pekné od nich sú aj Constellation, tiež v baterke, ak sa vynechá zlato a kamienky tak cena začína cca od 2800 €. V baterke síce robia myslím len max. 29mm, no nepôsobia tak malé a sú vhodné aj pre mladšie ročníky 😄  Nadčasová dámska klasika. (vyše roka som vyberal hodinky pre mamu na narodky a niekedy sa mi zdá, že mám v dámskych už lepší prehľad, ako v pánskych 😄)

1999 OMEGA WATCH Cindy Crawford magazine advert image 1

Prípadne nejaké farbičky s kamienkami od Longines?

La Grande Classique de Longines Spring Green

Longines La Grande Classique de Longines L4.523.0.92.2 for $3,100 for sale  from a Trusted Seller on Chrono24La Grande Classique de Longines Watch L4.523.0.91.2LA GRANDE CLASSIQUE DE LONGINES stainless steel Watch L4.523.0.90.2 |  Longines®

Hlavne dobre vyber - spokojná žena = pokojný život 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dospěl jsem k poznání

1) automaty pro většinu žen nemají cenu, protože ty krásný kolečka uvnitř nechápou a když hodinky odloží, tak za chvíli přestanou jít = obtěžující vlastnost

2) spokojená žena je protimluv a může fungovat pouze po omezený čas. Historicky totiž právě nespokojené ženy motivovaly svou podrážděností pramenící z údajné nespokojenosti své muže k vyšším výkonům, aby co nejlépe zajistily sebe a své potomky. Proto se tyto věčně nespokojené ženy vývojově prosadily. ( muž šel ještě rád lovit mamuta, než aby se ve své jeskyni koukal v klidu na telku, protože jeho choť zařídila, že tam žádný klid nebyl )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jo, včera jsem vzal nakonec Royaly v Carollinu. Koncem týdne sem hodím fotku na ruce. Naživo vypadají fakt krásně. Snad se budou líbit. :D Kdyžtak budou v sekci “prodám”. :D  Každopádně, děkuji všem za podnětné postřehy a doporučení.  Pomohlo mi to v rozhodování. 

16C25537-5DCF-48A8-8B64-E17151507B41.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, twisp napsal:

Tak jo, včera jsem vzal nakonec Royaly v Carollinu. Koncem týdne sem hodím fotku na ruce. Naživo vypadají fakt krásně. Snad se budou líbit. :D Kdyžtak budou v sekci “prodám”. :D  Každopádně, děkuji všem za podnětné postřehy a doporučení.  Pomohlo mi to v rozhodování. 

16C25537-5DCF-48A8-8B64-E17151507B41.jpeg

Nazdar, za mna kludne nahod real fotku uz aj bez ruky a potom len doplnis 😉 Vyber si myslim ze uplne super a verim ze budu robit radost. Ak by vsak nahodou nie kludne napis, znama sa pokukovala po nich ale myslim ze sa zatial ku skusaniu nedostala a toto by mohol byt to povestne zenske znamenie 😅 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Royaly mají velký úspěch! 😀 Rád bych tedy poděkoval všem, kteří tu nechali nějaký názor ohledně velikosti  a nebo rovnou ukázali i na jiný model. Díky @Vortex-Tempus a @špelda66 za vnuknutí Royalů. Já byl asi moc svázaný se Style a jejich  podobou Datejustům. Díky i @Jerrylza glosu k zamyšlení 😀. Pro @david28 ale i vlastně pro všechny ostatní sem dávám real fotky. Ten perl cifr je na vlastní oči boží, jen se nedá moc dobře zachytit na fotce.  Ještě jednou díky. Honza

7278C629-6E88-4F7F-B96C-609EFB84BA99.jpeg

D7E6ACBB-AACD-4EBF-A6A6-560AA03F6069.jpeg

ADAD559A-0D28-4A7C-82F0-95D10F093167.jpeg

5C0E2A56-C6A6-49C4-AA75-6F6CED5050E7.jpeg

5503184C-CB99-4C28-AE75-EF1F740F5C07.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...