Přejít na obsah

Nové chrona - náhrada za Bulova Lunar Pilot


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

já mám tyto v bílé limitce ke 140th SEIKO a nosím je strašně rád na natu.

Tobě by se mohly líbit v černé:

Výhoda je, že nemaj velkou sekundovku, tak tě nemá co dráždit netrefováním indexů :D Ta velká bílá ručka jsou stopky.

Průměr 41mm nosím je na černým, modrobílým a barevným natu a strašně pohodlný... tím jak jsou to quartzky, tak je nosím skoro každej den do práce. Pokud neberu Casio OAKy :) 

ssb397p1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tak pořád čumím na ty Hamiltony, tak jsem se dostal trošku úplně jinam. A nějak to ve mě hlodá pocit, že ty chrona vlastně vůbec nepotřebuju - reálně je fakt nevyužiju, je spíš pocit, že je jako mám. Ty Junkers ve velikost 42 mm by jako velikostně byly v pohodě, ale vnitřním pocitem to už je na mě moc. Pro mě ideálka 38-40 zhruba.

No a tak jsem si našel toto. Je to úplně jiná káva, ale myslím, že by mi to dělalo více radosti a taky je to mechanika a ruční nátah má velké koule. HAMILTON Khaki Field Mechanical H69439933

 

hamilton.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska to jdu pořešit, ale myslím že to dopadne. Asi jsem konečně dostal rozum a dozrál trošku. Vůbec se mi nelíbí ten řemen, ale to je formalita. Mám pěknou kůži a nata to vyřeší.

Mě se třeba líbí chrona od Geckoty, ale zatím jsem si úplně nevybral barevně. Možná se časem něco urodí a pak to budu řešit. Teď budu na chvíli zase spokojený.

Ještě jsem se díval na tu referenci Hamilton bez data s tím novějším cifrem. Ale já je chci nosit fakt hodně a datum potřebuju v práci pořád. A navíc ten větší font se mi zdá méně přehledný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechaniky od Hamiltonů, to je láska na první pohled. Já si tím taky prošel. Mě rozhodně baví ty nové 38 mm modely bez datumovky, vypadají, že vydrží vše. U zmiňovaných H69439933 mi vadil ten odskok čísla 15 kvůli datumu. Jako řešení se mi tak nabídly automaty v 38 mm verzi (42mm verze má taky odskočené číslo 15 kvůli datumu), a to tyhle: Hamilton Khaki Field Automatic H70455533 | Hodinky-365.cz, tak dávám jen pro info k doplnění výběru.  

hamilton-khaki-field-automatic-h70455533

Upraveno uživatelem Ace.667
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu 15ku bych tam možná vůbec nepsal a byl by klid, ale nijak je to trápit nebude.

Ty co si dal odkaz. Červená vteřinová nádhera ale na cifru už toho je na mě moc. Navíc pouzdro je kombinace lesku a písku? No a automaty fajn, ale ruční natah to bude jiná liga. Já už jsem rozhodnutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si krátký referát. Dneska jsem byl v obchodě na nákup.

1. Viděl jsem tam ty chrona Hamilton - docela dost divné. Nesymetrické pouzdro působí dost šíleně, kombinace chromovaných ruček na subcifru a bílých divný. Kdyby byly všechny bíle, tak by to bylo lepší, ale i tak bych do nich nešel. Celkově docela paskvil. Na fotkách to vypadá 100x lépe.

2. Koupil jsem HAMILTON Khaki Field Mechanical H69439933 :D. Jen v rychlosti. Pak se později rozepíšu do patřičného vlákna. Jsou skvělé, jak někdo řeší, že mají zbytečně dlouhé nožky, tak se mi nezdá. Jediné co je škoda, že tam není antireflex a ten origo řemen je naprosto o ničem. Hned jsem ho sundal. Dal tam svůj kožený Hirsch, akorát jsem si vzal tu pěknou sponu. Přídávám pár cvaků mobilem.

IMG_20220617_172805.jpg

IMG_20220617_172733.jpg

IMG_20220617_172513.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 6. 2022 v 8:24, E36 napsal:

Pak ještě leda zabrousit do vod Citizenu, chrona se strojky B612 a B620 jsou mechaquartz, nejspíš se najdou i další.

Třeba tahle chrono variace modelu co má/měl dykmore s integrovaným tahem, v Citizen vlákně se dají najít fotky:

302448-11.webp

https://www.timestore.cz/Znacka/Citizen-259/Citizen-Promaster/Citizen-Super-Titanium-Chrono-27959

Paráda, gratuluji k výběru. Moc se mi ty Hamiltony líbí, to budou nesmrtelný hodinky. 
 

Zvažoval jsi třeba tohle Seiko? https://www.hodinky-365.cz/seiko-5-sports-automatic-srpg27k1-x1213096

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná mechanická chrona za férovou cenu má třeba Steinhart a to v mnoha provedeních a barevných kombinacích. Jasně, za desítku to není, ale zase v porovnání s jinými značkami, které si řeknou o násobky s prakticky stejnými strojky, je to zajímavá nabídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...