Přejít na obsah

IWC MARK XX


ShaGaL

Doporučené příspěvky

Zdravím páni, na WUS sa objavilo vlákno s nepotvrdenými informáciami k novým markom s označením XX, XIX sa údajne kvôli covidu preskakuje :D pokus o vtip. Nové modely sú údajne už na videnie v ofiko butikoch konk. v Paríži, ale online som ešte nikde nič nevidel. Fotka je z fb skupiny IWC owners club, dúfam že neporušujem žiadne pravidlá, keď ju sem dám. Novinky sú údajne iba nový kaliber a dlhšie indexy na 3,6,9. Malé zmeny ale práve na inhouse stroj som čakal a keďže sa blíži tridsiatka, tak to aj pekne padne vhod. Otázka je či sú tieto informácie pravdivé resp. ako to že sú v butikoch a online predstavenie ešte nebolo, údajne už sú stiahnuté aj zo stránok. Má niekto nejaké ďalšie info?

2f24876246ba46615bb220a09e281572.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Za sebe stále nechápu, proč mají datumovku stále více ke středu cifru, takže opticky tahá za oči. Buďto ji posunout více ke kraji a zarovnat na stejnou kružnici s hodinovými čísly, nebo udělat menší pouzdro. Nebo je to konstrukčně tak nákladná věc? Nebo to tahá za oči jenom mě? 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tú dátumovku sa pravdepodobne snažili fixnúť tým že posunuli čísla viac k stredu, ale to je len vizuálna náprava. Problém bude v strojčeku ktorý použili, nový kaliber má dátumovku asi ešte kúsok bližšie ako sw-300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, obecne mi prijde zvlastni ten zpusob release novyho modelu, kdyz jsou uz v butiku, ale neni kolem toho zadny PR, nic neni na ofiko, ani jinych hodnkovych webech, atd.

Co se tyce strojku je to samozrejme skvela zprava, ale ocekavam narust ceny, nejak se to projevit musi.

Datumovka je hodne vyrazna diky barve, na cernych s cernou datumovkou to nebude tak znat, ale souhlas, na kraji cifru ji to slusi vic.

btw, ted koukam na web a jsou tam potichu pridany zeleny BP43…

https://www.iwc.com/en/watch-collections/pilot-watches/iw329306-big-pilots-watch-43.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež nerozumiem ako majú vymyslený release ale možno skôr ide o nejaké nechcené leaky, official release pravdepodobne príde v najbližších dňoch. Doplním ešte info z videa, ktoré som postoval vyššie, zatiaľ všetko unofficial.

Údajné novinky.

  • 51mm to 49mm lugs, and will be more sharply downturned versus the more "ladder-looking lugs" on the XVIII
  • Thickness from 11mm to 10.8mm (a decrease in thickness after going from a 2892-clone to an in-house movement is pretty impressive)
  • 10 bar water resistance, like you said
  • Silicon balance adjusted to 5 positions
  • Bracelet is coming, will be revealed in August I think
  • Will use IWC's quick-change system for straps
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak mám to ofiko potvrdené priamo od IWC. Poslali mi informácie k vylepšeniam plus pár fotiek. Osobne stále nerozumiem prečo ich nemajú na stránke alebo o nich aspoň niekto nepíše. Nový stroj so 120 hodinovou rezervou je celkom pekné zlepšenie. Cena 5200CHF na koži 6200CHF na ocelovom remienku(6600€).

Pilot's Watch Mark XX available options.
 

  • The Pilot's Watch Mark XX will now have an IWC Manufacture Movement Cal. 32111
  • A new Water Resistance of 10 bar
  • Reworked dial graphics with rhodium hands
  • Slightly shorter lugs for improved ergonomics
  • Enriched Case Finishing
  • The Eas-Xchange Strap Change System
  • A new slimmer, tapered metal bracelet


The stunning Pilot's Watch Mark XX is available in the following nuances:
 

  • with a Black Dial, and a complimentary Stainless Steel Bracelet or Black Calf Leather strap.
  • with a Blue Dial, and a complimentary Stainless Steel Bracelet or Blue Calf Leather strap.
  • with a Green Dial, and a complimentary Stainless Steel Bracelet or Brown Calf Leather strap.
  • with a White Dial, and a complimentary Stainless Steel Bracelet or Black Calf Leather strap.

IWC1.png

IWC2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoro si ted rikam jak obhaji ten cenovy skok u 43mm BP. Nenasel jsem zatim nake detaily o tom strojku, ale 120 hodin je fakt ulet v takhle placatych a malych hodinkach. Muzem diskutovat rucky, datum, ale je zrejmy, ze to je v podstate dokonala evoluce mensich pilotnich hodinek. Takovy protejsek subu ve svete pilotek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, xcmaniax napsal:

Skoro si ted rikam jak obhaji ten cenovy skok u 43mm BP. Nenasel jsem zatim nake detaily o tom strojku, ale 120 hodin je fakt ulet v takhle placatych a malych hodinkach. Muzem diskutovat rucky, datum, ale je zrejmy, ze to je v podstate dokonala evoluce mensich pilotnich hodinek. Takovy protejsek subu ve svete pilotek. 

mnooo... sice uvádí inhouse (něco jako spitfire), ale v diskuzi pod článkem je toto. Nikde jinde jsem to neověřil, takže nevím. I tak mi to radost zatím nekazí.

 

that is not an IWC in house movement”. This a caliber realised and developed by Valfleurier branch of Richemont. You can find this very movement in others Richemont brands like Baume&Mercier =BAumatic BM13, Panerai = P900 and even in some Cartier watches. Richemont are constantly cheating with that notion of “in house, manufacture etc”. As journalist you can’t just send the article IWC gave you! You have to check it first
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...