Přejít na obsah

IWC MARK XX


ShaGaL

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 76
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, tomina666 napsal:

mnooo... sice uvádí inhouse (něco jako spitfire), ale v diskuzi pod článkem je toto. Nikde jinde jsem to neověřil, takže nevím. I tak mi to radost zatím nekazí.

 

that is not an IWC in house movement”. This a caliber realised and developed by Valfleurier branch of Richemont. You can find this very movement in others Richemont brands like Baume&Mercier =BAumatic BM13, Panerai = P900 and even in some Cartier watches. Richemont are constantly cheating with that notion of “in house, manufacture etc”. As journalist you can’t just send the article IWC gave you! You have to check it first
 

Yop, tiež som sa to práve dočítal, že IWC "mystifikuje" s in-housom. Ako sa to vezme, ak myslia inhouse by Richemont, tak áno. Ak myslia inhouse by IWC, tak to pravda nie je. A v tom bude podstata toho, že cenový skok oproti predchádzajúcej generácii nie nijak extémny.

https://watchbase.com/baume-mercier/caliber/bm13-1975-cosc

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, koveras napsal:

Yop, tiež som sa to práve dočítal, že IWC "mystifikuje" s in-housom. Ako sa to vezme, ak myslia inhouse by Richemont, tak áno. Ak myslia inhouse by IWC, tak to pravda nie je.

https://watchbase.com/baume-mercier/caliber/bm13-1975-cosc

právě....

Ono i na Spitfire je napsaný inhouse, ale člověk zapátrá na watchbase, zjistí, že je to potuněná eta 2892-a2..

Ale většinou to bývá napsaný… Zatím, tady, není?  https://watchbase.com/iwc/caliber/32111

 

Nevím... Kolem Marků brousím už dlouho. Chci je do sbírky - ostatní pilotky mě vždy něčím odradí (naposled Spirity a datum) a větší IWC jsou už velké a mimo budget. Co mě na XVIII vadilo včetně Sellity je pryč, takže pro mě aktuálně nej pilotky. I kdyby tam byl ten BM. S datem už se smiřuju.

 

Takže.... :) 

Upraveno uživatelem tomina666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Karussell :D  PAMy..

Ale zpět - za mě to jsou aktuálně nej top pilotky v poměru cena-výkon-velikost. Prostě jo! A to jsem začal zvažovat, že si časem místo pilotek pořídím další potápky (39,5 PO) neb nemůžu najít to pravé ořechové.

Jdu napsat D.Hanákovi... :D 

Upraveno uživatelem tomina666
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tomina666 napsal:

@Karussell :D  PAMy..

Ale zpět - za mě to jsou aktuálně nej top pilotky v poměru cena-výkon-velikost. Prostě jo! A to jsem začal zvažovat, že si časem místo pilotek pořídím další potápky (39,5 PO) neb nemůžu najít to pravé ořechové.

Jdu napsat D.Hanákovi... :D 

Kamo ty v tom mas taky solidni gulas.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 12. 8. 2022 v 2:44, mandrinka napsal:

Zdravím, ty hodinky se mi líbí, uvažuju nad koupí. Ale jsem dost vodní tvor, chodím plavat, do sauny a když už si je pořídím, tak bych je bral všude na sobě a nesundával je z ruky. Dá se nějak sehnat gumový řemen?

Ahoj, Jestli jsi vodní tvor a nechceš ty hodinky sundavat jak píšeš, tak bych být tebou kouknul po něčem jiném.

IWC dobrý, ale na tohle to moc neni.

Viděl bych to spíš na Omega nebo ještě lépe Panerai, ale to je pouze můj názor. 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 13. 8. 2022 v 22:36, pku napsal:

Ahoj, Jestli jsi vodní tvor a nechceš ty hodinky sundavat jak píšeš, tak bych být tebou kouknul po něčem jiném.

IWC dobrý, ale na tohle to moc neni.

Viděl bych to spíš na Omega nebo ještě lépe Panerai, ale to je pouze můj názor. 😉

 

Obecně hodinky s WR 200 a výše, nejlépe od 300m, nicméně do sauny se brát hodinky stejně nedoporučuje hlavně k vůlí velké změně teplot při ochlazování se vevnitř může a nejspíše i bude kondenzovat vlhkost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Měl jsem konečně možnost si modré XX osahat naživo, tak posílám pár postřehů. Kdo by to nechtěl číst celé, tak to shrnu: XVIII se jim budou blbě doprodávat, protože za těch cca 700 CHF navíc přináší o dost víc, než odpovídá 15% rozdílu v ceně. :)

Konkrétně jsem měl možnost porovnat XX a XVIII v modré. Pokusím se vypíchnout věci, které tu ještě nebyly zmíněné (nebo jsem je úspěšně přehlédl):

  • Bohužel Mark XX s modrým cifrem už nejsou "Le petit prince". Údajně je jiný odstín modré, ale spíše to vypadá, že už nechtěli platit poplatek za trademark.
  • image.png
  • Nové uchycení řemínku je super rychlé na výměnu, ale řemínek na stěžejce trochu "kloktá". Nasazené na ruce to nebylo poznat, pouze při nandavání a manipulaci s hodinkami.
  • Korunka je nyní větší, ale aspoň se s ní lépe manipuluje, ač z důvodu změny strojku se mi hůře cvakala pozice na rychloposuv datumu.
  • Pouzdro je sice o 0,2mm nižší, což na živo skoro nejde poznat, ale vizuálně působí XX z boku vyšší - dýnko je méně vypouklé/více zapuštěné do pouzdra. Nejspíše to má co dělat s novým strojkem a jeho upevněním.
  • image.png.fd87c8b3bcf07c3e4b22bff65f41e6c6.png
  • Užší L2L je na ruce poznat, za mě příjemná změna.
  • Spona na řemínku má jinak "vygravírované" IWC, které je tenčí - původní mi přišlo hezčí.
  • image.png.2de71d100ee2f912b3a4e78cb7972663.png
Upraveno uživatelem Locky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 9. 2022 v 9:02, xcmaniax napsal:

Pěkný srovnání a souhlasím, že nový model přináší hodně zajímavých úprav, hlavně v oblasti strojku. Jediné co mě trochu vizuálně dráždí jsou ty "XX" na cifru, to se mi moc nelíbí.

Rád jsem srovnání poskytl. :)
Jinak zrovna "MARK XX" mi přijde hezčí, než "MARK XVIII", aneb sto lidí, sto chutí/názorů. Naopak mi stále vadí, že ta datumovka zůstala cca na stejném místě, ač se jí snažili "optickým klamem"/posunutím číslic více ke středu vylepšit, tak mě to furt tahá za oči. Škoda, že nerozumím více využitým strojkům a hlavně jejich uchycení v pouzdru, protože tohle prostě musí být nějak řešitelné... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som ich bol vyskúšať a za mňa sú nový ciferník aj ostatné zmeny dobré. Na začiatku som mal tiež lepší pocit zo staršieho ciferníka na XVIII, ale po čase (rozumej prezretí asi všetkých fotiek na insta a googli) sa mi viac pozdáva nový XX. Ten dátum by som ocenil o kúsok doprava ale až tak mi to nevadí. Už len čakám na kovový remienok. Ohľadom koženého remienku sa na iných fórach a na fb dosť píše o výrazne slabšej  kvalite oproti predošlým.

 

0-02-05-9683de6879d471231ee80470d782a7cb7c5550347393aaa3bf224e5019a112cd_ff2e0c7077621e9c.jpg

0-02-05-c4f19270f0d9e3a5f1b4b5331a17e9d3e3f66cca452dc7d46f6b6909e5a5e1b4_c0f8aa89b7710505.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už majú na stránke aj verzie s kovovým remienkom + zelené varianty.

https://www.iwc.com/en/watches.html#{"collection_filter0"%3A["pim%3Aiwc%2FCollectionProductLine%2FCOLL_PILOTS_WATCH"]%2C"hasSubCollection"%3A"is-subcollection-filter%2Cpilot-watches"}

 

Ale stále nerozumiem prečo majú pri strojčeku 32111 fotku verzie 32110, aj keď bude asi v zásade rovnaký niekam tie 2 dni museli narvať :D

image.thumb.png.56a45647ee2f3ca31200e671daf5a1d4.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...