Jump to content

Tak už to Berte prodej !

Recommended Posts

To je pořád něco. Minule to bylo vlákno prodám a teď zase humor. Připadá mi, že je někdo papenžtější než papež. Samé příkazy pravidla a omezování!

Je to jen můj subjektivní názor. jsem na Chronomagu spoustu let a myslím, že to tak dřív nebývalo a šlo to taky !

Chronomagu zdar.

Jirka

Co to je zas za reci.. papeztejsi nez papez.. a korunovat to vyzvou k odchodu a prodeji? To uz je trochu komunismus, ne? Bude se znarodnovat? .. :-)

... a s tim co byvalo nebyvalo za omezeni a problemy, mas dost kratkou pamet...

Mam pocit, ze to tu bylo dycky plus minus stejny, tedy fajn. Jedina zmena co registruju je zruseni vlakna “prodam”, coz bylo vysvetleno. Ja osobne bych nemel koule na provozovani tyhle platformy prave kvuli tomu - toci se tu mezi lidma miliony a tipnul bych si, ze pravnich vykladu muze byt nekolik. Tak at v klidu najdes kupce a diky za ty posledni roky. 

Já tam vlákno prodám vidím...? Btw v čem se liší (po právní stránce) zdejší prodejní vlákno a třeba bazoš nebo avízo? Někdo nabízí, někdo jiný mu odpoví a domluví se. Server pro to jen poskytuje prostor (samozřejmě chápu, že to nemusí být takhle jednoduché, ale na zmíněných serverech to zjevně funguje...). 

Já mám pocit, že zmíněných serverech si berou provizi apod., takže se to bude něčím řídit. Chronomag nic takového nedělá, všechno je skutečně jenom na kupujícím a prodávajícím, jde jen o poskytnutí prostoru na inzerci. Vlákno prodám se nezrušilo, jenom historie prodejů nejsou vidět.

Koukam, ze jsem to blbe napsal - myslel jsem “prodano”. Neberou si ty “komercni” servery z kazdeho prodeje nejakou provizi? Kterou pak dani jako prijem. Vidim tady trochu rozdil mezi prodejem pet let nosenych Seiko za 10 tis a mesic starych hodinek ve foliich za 200 tisic…ale treba tam pravne neni. 

Co vim, tak bazos a sbazar si provizi neberou. Nekolik znamych tam prodavalo napr. psy v cenach od par tisic do snad 30k a vzdycky to slouzilo jen jako prostor pro inzerci. My jsme tam prodali asi jen par blbin, ale taky nikdy nic... A pokud jde o dan z prijmu, tak podle me si tohle resi kazdy prodejce sam...?

Jinak co se tyce chovani na foru, tak mi nepripada, ze by se nejak zasadne zmenilo oproti tomu, jak to tady bylo, kdyz jsem sem zacal chodit. A ze by Berta nasral zrovna prilis drsny humor, tak na to bych si teda nevsadil :) 

před 4 minutami, xcmaniax napsal:

Koukam, ze jsem to blbe napsal - myslel jsem “prodano”. Neberou si ty “komercni” servery z kazdeho prodeje nejakou provizi? Kterou pak dani jako prijem. Vidim tady trochu rozdil mezi prodejem pet let nosenych Seiko za 10 tis a mesic starych hodinek ve foliich za 200 tisic…ale treba tam pravne neni. 

Vysvětloval jsem to několikrát. Pokud bude existovat vlákno prodáno, bude mít finančák (který za poslední 4 roky učinil 2 pokusy) střelivo na ty, kteří prodávají pravidelně. Viz Aukro, tam se to stalo. V případě Chronomagu bylo správci daně slušně odpovězeno, že žádná databáze prodaných věcí není, a tudíž jim nebude vydána....

Já bych chtěl @Bert-ovi poděkovat, myslím, že tady s @adasek udělali spoustu práce a za to velký díky. Zaznamenal jsem ohromný posun uživatelského komfortu a myslím, že to muselo stát hromadu práce, času a v neposlední řadě taky peněz. Takže pánové a především Berte díky a doufám, že si to ještě rozmyslíš.

Připojuji se ke kolegům přede mnou - s poděkováním Bertovi a s přáním, aby své rozhodnutí ještě přehodnotil a pokračoval.

Já bych tady také chtěl roBerta jako hlavního šerifa dál. Jak jsem ho měl čest poznat, tak je to člověk přísný, racionálně uvažující člověk s vůdčím smyslem. Na druhou stranu chápu, že obsluha a práce na na chronomagu vysiluje. Ať se rozhodne jak chce, tak jsem mu vděčný za všechnu práci, kterou pro nás všechny udělal.

roBerte, zustan! Zmrdum rozdej bany, nevhodny vlakna smaz, je to tvuj dum, musime to respektovat. 

• leon locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...