Přejít na obsah

O jaké prim se jedná ???


Doporučené příspěvky

Přesně tyhle hodinky jsem měl jako malej kluk - dostal jsem je jako svoje první hodinky jako starší v roce 1963. Bohužel o deset let později definitivně dosloužily a byly vyměněny za tzv. renovované PRIMky. Ty mám dodnes a dosud perfektně chodí (za celá léta jen 1x čištění) :) . Pravda, teď už je nosím spíš výjimečně. Kdyby někoho zajímala fotka (samozřejmě těch novějších, ty původní skončily nenávratně v tehdejších Klenotech), dodám (datumka, mimostředná vteřinovka, šroubovací víčko, snad pozlacené, bílý ciferník bez číslic).

 

Někdy se dějí neskutečné náhody: Minulý týden jsem hodinky svého dětství objevil v bazaru. Samozřejmě šly hned se mnou. Mají pár škrábanců a císelník je poněkud omšelý, ve strojku je utržený jeden upevňovací šroubek, ale jdou, a docela přesně - po seřízení zatím asi 20s/den, zkusím to ještě zlepšit. Teď už taky vypadají o něco lépe (naleštění, řemínek... jen na číselník si netroufám). Mohl by mi někdo znalý věci upřesnit jejich rok výroby? Strojek je kalibr 11, výr. čísla na fotce.

post-7426-1245235466.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Mohl by mi někdo znalý věci upřesnit jejich rok výroby? Strojek je kalibr 11, výr. čísla na fotce.

V souvislosti s tímto vláknem tě musím opravit. Jedná se o kalibr 50, typ 011. Hodinky jsou cca z roku 1960.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Vážení primkaři,dnes se mi dostalo za 50 korun českých do ruky toto.Pokoušel jsem se tu nějaké info pomocí funkce hledat najít,ale bohužel nezadařilo se.Vyráběl tohle prim?nebo to je nějaká samopředělávka vojenského útvaru někde na západoněmecké hranici.Děkuji

post-1922-1249832074.jpg

post-1922-1249832118.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to focený v brně. Ulice Masarykova, je to od nádraží  směr náměstí Svobody. Hodinářství je po levé straně. Obdobně zásobené hodinářství jsem v oklí náměstí Svobody našel ještě jedno.

 

Vim, kde to je. Maji dokonce nalepku Eltonu na dverich nebo na pulte. Bude to produkce z doby, kdy se "novy" Elton jeste snazil prosadit v segmentu obycejnych hodinek. Ale to logo "PRIM, hodinky, ktere proveril cas" mi prijde jako od MPM-Q. Takze ty hodinky muzou byt i mix. Na podobne hodinarstvi (jesre mensi) jsem uz v Brne narazil. Taky meli velkou Elton nalepku na pultu. Kdyz jsem se zeptal, jestli opravdu maji primky z NM a ne od MPM, tak mi odpovedeli, ze cinsky MPM by neprodavali, ale ze primky z Eltonu uz driv vyprodali. Slo opet o porevolucni produkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romanm: to jsou ruský Pobědy lidovou tvořivostí trošku vytuněné. Jinak se u nás dříve ve velkém pro pracující lid prodávaly, proto jich jsou i dnes plné bazary a cena je taková, jaká je. Stroj je i po těch letech velmi odolný, po vyčištění a seřízení dává většina kousků velmi uspokojivé výsledky, co se chodu týče. S Primkami to nic společného nemá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romanm: to jsou ruský Pobědy lidovou tvořivostí trošku vytuněné. Jinak se u nás dříve ve velkém pro pracující lid prodávaly, proto jich jsou i dnes plné bazary a cena je taková, jaká je. Stroj je i po těch letech velmi odolný, po vyčištění a seřízení dává většina kousků velmi uspokojivé výsledky, co se chodu týče. S Primkami to nic společného nemá

Děkuji moc za info,až ted jsem si všiml,na strojku jsou napisy v azbuce..tíkaj pěkně,možná pujdou k hodináři na oživení..Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romanm: to jsou ruský Pobědy lidovou tvořivostí trošku vytuněné. Jinak se u nás dříve ve velkém pro pracující lid prodávaly, proto jich jsou i dnes plné bazary a cena je taková, jaká je. Stroj je i po těch letech velmi odolný, po vyčištění a seřízení dává většina kousků velmi uspokojivé výsledky, co se chodu týče. S Primkami to nic společného nemá

 

Stroj asi Poběda bude, ale tyhle hodinky měly na číselníku nápis START a pouzdro je hliníkové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...