Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

Takže krom korunky je to původní? Jinak na zadní straně není vůbec nic - odklápěcí "dynko" je čistě stříbrné bez jakéhokoli vyraženého čísla :-( ale jinak tikají pěkně, pásek je uplně nenošen z lepené kůže. 

Kromě korunky je evidentně nově pochromované pouzdro. Někdo se snažil, aby vypadaly lákavě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S tím novým chromováním je to vždycky štrapáce páč je to na takových hodinách vidět. Ale potřeboval bych přechromovat pouzdro leteckých Helvetia (nyní stav KO bezcenné) - na koho nebo jakou firmu se dá spolehnout - máte zkušenosti ? Honza  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mezi lidmi na burze se tomu říká pánské padesátky hvězdičky (hodn? blbej název) nebo pánské padesátky kříže (podstatně lepší název). Textura cifru je zajímavá, celoplošná jemná mřížka, v níž jsou některé svislé i vodorovné linky místy zesílené, takže v místě protnutí tvoří skutečně kříže. Opravdu se jedná o běžnější typ. Nicméně pokud je seženeš v pěkném stavu, je to velmi krásný cifr, sluší mu jak chromované, tak především zlacené pouzdro.

 

post-30813-0-21404700-1415401412.jpg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostej souhlas - proto jsem taky psal, že je to hodně blbej název. Zmínil jsem to jenom proto, že je tak někteří prodejci opravdu označují. Sám používám už nějakou dobu (od okamžiku, kdy jsem měl v ruce dámské hvězdičky) samozřejmě vhodnější název "kříže".

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je ovšem luxusní stav, Jarku :-) paráda.

 

Nutno dodat, že kromě téhle verze ciferniku ještě existuje varianta s růžovým kruhem, opět pouze v dámské 28mm velikosti. Omlouvám se za kvalitu fotek.

 

post-30813-0-75299100-1415423665.jpeg

post-30813-0-40370700-1415423754.jpeg

 

Podle všeho se tedy zdá, že "kříže" se vyráběly jen v pánské 32mm verzi a "hvězdičky" jen v dámské 28mm verzi. Tedy alespoň doufám, že někde po světě neběhá nějaký prototyp popírající toto tvrzení :-)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostej souhlas - proto jsem taky psal, že je to hodně blbej název. Zmínil jsem to jenom proto, že je tak někteří prodejci opravdu označují. Sám používám už nějakou dobu (od okamžiku, kdy jsem měl v ruce dámské hvězdičky) samozřejmě vhodnější název "kříže".

Jojo, prodejci se snaží zneužít co můžou, obzvlášť slovíčko ,,BRUSEL" je poslední dobou velmi frekventovaným zaříkadlem...  já jim říkám ,,mřížka" ale jen tak sám pro sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejci na burzách a na aukru chodí opisovat sem, takže teď budou nabízet zase mřížku.

Já tyhle místní názvy, se kterýma se roztrhl pytel (igen, elegant, mřížka,...) nemám rád a úplně mi to, jinak hezké a zajímavé hodinky, dokáže zprotivit.

Stejně tak nechápu co chce každý na primkách pořád dokola identifikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je ovšem luxusní stav, Jarku :-) paráda.

 

Jojojooo, to jsou pravé hvězdičky. Sakra, z toho super stavu se mi nějak zvednul tlak...to je paráda...jinak, tyhle ciferníky získat v pěkném stavu je dost fuška, hnijou i od křivýho pohledu..

Díky, už je dávno nemám. Řekl jsem si, že dámské hodinky sbírat nebudu, tak museli uvolnit místo jiným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodejci na burzách a na aukru chodí opisovat sem, takže teď budou nabízet zase mřížku.

Já tyhle místní názvy, se kterýma se roztrhl pytel (igen, elegant, mřížka,...) nemám rád a úplně mi to, jinak hezké a zajímavé hodinky, dokáže zprotivit.

Stejně tak nechápu co chce každý na primkách pořád dokola identifikovat.

Všichni myslí,že mají doma to nejlepší z modelů a proto to chtějí nazývat nějakým názvem viz.Igen,skoro diplomat,elegant,Brusel .Pak se tváří,jak to mu rozumí a snaží se vytřískat balík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...