Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 12 hodinami, Honza.manta napsal:

A říká se jim prim elegant.

Diky, su pekne a milo ma prekvapila veru... Vcera vecer pred odchodom som ich este zafotil, aj spolocny wrist shot sme dali aj s mamou ktora si vtedy tiez kupila, take skromnejsie... Sestra je za kazdy napad, mame to prislo divne ale nemala na vyber :)

Hodinky uz dnes akurat letia ponad ocean a prejdu Chicago-Missouri-Oregon...

DSCF9808.jpg

DSCF9805.jpg

DSCF9831.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ivanhoe34 napsal:

Diky, su pekne a milo ma prekvapila veru... Vcera vecer pred odchodom som ich este zafotil, aj spolocny wrist shot sme dali aj s mamou ktora si vtedy tiez kupila, take skromnejsie... Sestra je za kazdy napad, mame to prislo divne ale nemala na vyber :)

Hodinky uz dnes akurat letia ponad ocean a prejdu Chicago-Missouri-Oregon...

DSCF9808.jpg

DSCF9805.jpg

DSCF9831.jpg

Pěkné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Čau tak podle vteřinovky mají kalibr 66. Dle kalibru  si můzeš odvodit datum vzniku a to od roku 1965. Takže tvoje informace o darování v roce 1959 je mylná. Nemám u sebe knihu, tak nemohu určit rok vzniku tohoto tyou hodinek a ani typ hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, skodna napsal:

Čau tak podle vteřinovky mají kalibr 66. Dle kalibru  si můzeš odvodit datum vzniku a to od roku 1965. Takže tvoje informace o darování v roce 1959 je mylná. Nemám u sebe knihu, tak nemohu určit rok vzniku tohoto tyou hodinek a ani typ hodinek.

Ďakujem za informáciu a budem rád, ak by si mi poskytol aj ďalšie informácie podľa možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Harwey napsal:

Mohli by to byt 66 132 1, rok vzniku 1966.

Rucicky su ale vymenene, a puzdro sa mi zda, ze tiez.

Ďakujem a vieš mi prosím vysvetliť, prečo by sa u nich menili ručičky a asi aj púzdro? Išlo o bežný postup pri servisovaní?

Upraveno uživatelem QuartzAficionado
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ahoj, máš primky zo začiatku 60.rokov, konkrétne sa jedná o model ľudovo nazývaný pavúk - kvôli tvaru jeho nožičiek. Typové označenie modelu je 55 055 1. Hodinky majú chrómované mosadzné púzdro o priemere 33,6mm. Ciferník je z kategórie "šupináč". Vo vnútri sa nachádza kaliber 55, teda strojček s centrálnou sekundovou ručičkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sonny919 napsal:

Ahoj, máš primky zo začiatku 60.rokov, konkrétne sa jedná o model ľudovo nazývaný pavúk - kvôli tvaru jeho nožičiek. Typové označenie modelu je 55 055 1. Hodinky majú chrómované mosadzné púzdro o priemere 33,6mm. Ciferník je z kategórie "šupináč". Vo vnútri sa nachádza kaliber 55, teda strojček s centrálnou sekundovou ručičkou.

Dekuju za pomoc. Moc chytrý z toho ale nejsem....:-D jsem laik.Co byste mi radil, abych s nimi delal? Mám je nechat vyčistit? Mají nějakou hodnotu krom té osobní? Když necham vymenít sklo snížím hodnotu? Mají odrbané nožicky, má smysl nechat přechromovat telo hodinek? Nebo je mam nechat jak jsou a nekam je schovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako hovorí Honza, vyčistiť, zohnať remeň a nosiť. Ak nefungujú, servis strojku Ťa vyjde na zhruba 500+ Kč. Cena bude niekoľko stovák, ale hodnota je väčšia. Majú pekný ciferník, ešte urobia parádu. Ak sklo nieje prasknuté, tak ho svojpomocne prejdi vodnými brúsnymi papiermi od hrubých po jemné zrnitosti a následne ho rozlešti napr zubnou pastou ak nemáš po ruke niečo lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...