Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dobrý den,

nejsem nějaký znalec, ale tyto primky jsem ještě neviděl. Nevíte kde se mohli používat?

 

Jsou to ´´kapslové´´ hodinky, tato kapsle se vkládala do gumového řemínku. Někde na fóru jsou fotky. Jsou to prostě hodinky na ruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Moli byste mi prosím prozradit něco více o těchto primkách? Mám možnost je koupit mého hodináře, nicméně nevím, jestli mají tu cenu, kterou za ně chce. Mají kalibr 64, nerezové pouzdro a minerální sklo. (Foto jsem si vypůjčil tady z fóra, autor doufám promine).

post-10277-068269700 1298042219.jpg

Upraveno uživatelem orlando1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moli byste mi prosím prozradit něco více o těchto primkách? Mám možnost je koupit mého hodináře, nicméně nevím, jestli mají tu cenu, kterou za ně chce. Mají kalibr 64, nerezové pouzdro a minerální sklo. (Foto jsem si vypůjčil tady z fóra, autor doufám promine).

 

Ted jsou na aukru, tak na to mrkni.

http://aukro.cz/masivne-sportove-hodinky-prim-ako-nove-i1460332622.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové, tyhle hodinky jsem dneska našel při uklidu, jsou to běžné tuctovky nebo byl stály za renovaci?

 

 

Nejsou nijak neobvyklé.Záleží co si představuješ pod pojmem renovace?Já bych jen přeleštil sklo a vyleštil Sidolem a nechal je tak.Alespoň budou mít tu správnou starou patinu.Pokud bys chtěl nějakou renovaci v Eltonu,tak si připrav pár tisícovek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těch na Aukru vím, jsem zvědav, kam až to Zeneko požene. Jsou tam ale nějaké divné ručky. Měly by tam být stejné, jako na leteckých primech, ale bez výplně (soudě podle těch u hodináře).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Modely? Hodinek se v té době vyráběly mraky a nebyl žádný důvod hrát si na modely. Prostě náramkové hodinky.

EDI: na abych ale úplně nelhal, každá typová řada hodinek (chcešli, každý model) měla určité podnikové typové číslo (tak jak to odpovídalo tehdejšímu plánování výroby), které je ale celkem k ničemu.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Levé kalibr 66.3 a vyrobeny tak okolo roku 75. A je to dementní model - strojek se vydavá horem, ale sklíčko je napevno, takže bez pavouka na nasazování sklíček nejdou rozebrat. :suicide_anim:

V pravých bych typoval kalibr 52 a výrobu před rokem 70. Jedná se o takzvané prachotěsné pouzdro. Jestli tě zajímá rok výroby přesněji, tak myslím si, že ve vlákně "určení roku výroby diplomatů" je graf roků výroby dle výrobních čísel na dýncích hodinek, tak se tam mrkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je všechny otevrel ty levé mají dle značení kalibr 50.1, a funkční.

Ty pravé kalibr 66.3, jsou celkem v luxusním stavu funkční , jen se mi zdá že je držák jedné stěžejky ohnutý o cca 1 mm.

Ty dětské sporty mají asi stržené pero, kalibr 66.3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pravé mají kalibr jiný než 52, ten měl mimostřednou vteřinovku.Pokud je na cifru 17 Jewels tak je tam kal.66.--- a pokud je tam 16 kamenů tak to je 55.Spíš bude platit ale ta první varianta.

 

Jsem blb, myslel jsem 55. A přísahal bych, že je doma někde s 55kou mám, no tak je tam 66.3. A je.li v těch levých 50.1 - tak je to dle mého bastl, protože tohle pouzdro se vyrábělo až později. Doufám, že dneska už podruhé nekecám. :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem blb, myslel jsem 55. A přísahal bych, že je doma někde s 55kou mám, no tak je tam 66.3. A je.li v těch levých 50.1 - tak je to dle mého bastl, protože tohle pouzdro se vyrábělo až později. Doufám, že dneska už podruhé nekecám. :smile_anim:

 

Že to je bastl je klidně možné, děda opravoval známým budíky a občas i hodinky, mimo těchto primek tam měl ješte několik noname qurtz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kalibr 55 se do pouzder se šroubovacím jednodílným dýnkem nedával, nicméně tento jednoduchý ciferník se v Primkách objevoval často - asi i s kalibrem 55, ale nejsem si jistý, zda s plastickými číslicemi. Existuje i varianta s Incablocem.

 

 

Niečo podobné som objavil aj vo svojej zbierke.

Strojček Kal 50, Typ 014.

Ale celé sa mi to nezdá, tá kombinácia púzdra, číselníka a čiernej sekundovky k zlatým ručičkám ?

Posúďte sami.

post-14366-064781100 1342619481.jpg

post-14366-047698800 1342619493.jpg

post-14366-035402600 1342619503.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...