Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Niečo podobné som objavil aj vo svojej zbierke.

Strojček Kal 50, Typ 014.

Ale celé sa mi to nezdá, tá kombinácia púzdra, číselníka a čiernej sekundovky k zlatým ručičkám ?

Posúďte sami.

 

Jenom upřesním - jedná se o kalibr 55 - má to centrální vteřinovku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo podobné som objavil aj vo svojej zbierke.

Strojček Kal 50, Typ 014.

Ale celé sa mi to nezdá, tá kombinácia púzdra, číselníka a čiernej sekundovky k zlatým ručičkám ?

Posúďte sami.

 

Opravujem kaliber, jasné že je to kalibert 55

.

A tú zlatú ručičku tam rozhodne vymením, len som si to chcel overiť u starých BARDOV :argue: ..

Upraveno uživatelem Jafurak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdravím vás, nějak mi při večeru vrtá hlavou co to jsou za hodinky. Nepomůžete mi je identifikovat, tedy zda je to originál Prim, jak ý je tam kalibr a kdy se vyráběly?

Předem díky

 

 

post-5320-019218700 1344369659.jpg

 

 

Edit: :pokey: Zmenšení přílohy. Prosím přečtěte si pravidla a nedávejte sem zbytečně veliké fotky. Zpomaluje to prohlížení - zejména z mobilů.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, Honzo, až si pořífím nářadíčko, tak se do nich mrknu:eek:, beru to jako nejnovější model mé sbírky, ale do novějších už asi nepůjdu.

Upraveno uživatelem p3k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím všechny příznivce českých hodinek,

objevil jsem doma v krabičce jedny Primky a chtěl bych se zeptat znalců, co je to zač (případně jakou mají hodnotu). Průměr 36 mm bez korunky, plastová obousměrně otočná luneta, datum na 6, ručičky a indexy se tváří jako lumi, ale nesvítí :-).

post-23824-031651100 1348033959.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny příznivce českých hodinek,

objevil jsem doma v krabičce jedny Primky a chtěl bych se zeptat znalců, co je to zač (případně jakou mají hodnotu). Průměr 36 mm bez korunky, plastová obousměrně otočná luneta, datum na 6, ručičky a indexy se tváří jako lumi, ale nesvítí :-).

 

Prim Sport II "potápečské".

Já je kupoval v bílém provedení třeba za 150,- ale fakt byla nějaká chyba prodavače, navíc neměly lunetu, teď za ně někdo na aukru zase naopak chce 900,- což je protipól. Podle mě je cena nějak 500-600 Kč za přiměřeného stavu pouzdra (ze zadu, což nevidíme).

Lumi prý reaguje na UV světlo, ale co jsem to zkoušel lampou s UV zářivkou na komáry, tak nic.. asi blbá lampa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...