Jump to content

Pomoc s identifikací PRIMEK

Recommended Posts

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niečo podobné som objavil aj vo svojej zbierke.

Strojček Kal 50, Typ 014.

Ale celé sa mi to nezdá, tá kombinácia púzdra, číselníka a čiernej sekundovky k zlatým ručičkám ?

Posúďte sami.

Jenom upřesním - jedná se o kalibr 55 - má to centrální vteřinovku.

Jenom upřesním - jedná se o kalibr 55 - má to centrální vteřinovku.

Je to jednoduché,když to má datum a centrální vteřinovku bez datumu- kalibr 55 a když je tam navíc datum- kalibr 57.

Niečo podobné som objavil aj vo svojej zbierke.

Strojček Kal 50, Typ 014.

Ale celé sa mi to nezdá, tá kombinácia púzdra, číselníka a čiernej sekundovky k zlatým ručičkám ?

Posúďte sami.

Opravujem kaliber, jasné že je to kalibert 55

.

A tú zlatú ručičku tam rozhodne vymením, len som si to chcel overiť u starých BARDOV :argue: ..

Edited by Jafurak

• 3 weeks later...

Zdravím vás, nějak mi při večeru vrtá hlavou co to jsou za hodinky. Nepomůžete mi je identifikovat, tedy zda je to originál Prim, jak ý je tam kalibr a kdy se vyráběly?

Předem díky

post-5320-019218700 1344369659.jpg

Edit: :pokey: Zmenšení přílohy. Prosím přečtěte si pravidla a nedávejte sem zbytečně veliké fotky. Zpomaluje to prohlížení - zejména z mobilů.

Edited by Honza.manta

díky, Honzo, až si pořífím nářadíčko, tak se do nich mrknu:eek:, beru to jako nejnovější model mé sbírky, ale do novějších už asi nepůjdu.

Edited by p3k

• 1 month later...

Zdravím všechny příznivce českých hodinek,

objevil jsem doma v krabičce jedny Primky a chtěl bych se zeptat znalců, co je to zač (případně jakou mají hodnotu). Průměr 36 mm bez korunky, plastová obousměrně otočná luneta, datum na 6, ručičky a indexy se tváří jako lumi, ale nesvítí :-).

post-23824-031651100 1348033959.jpg

Zdravím všechny příznivce českých hodinek,

objevil jsem doma v krabičce jedny Primky a chtěl bych se zeptat znalců, co je to zač (případně jakou mají hodnotu). Průměr 36 mm bez korunky, plastová obousměrně otočná luneta, datum na 6, ručičky a indexy se tváří jako lumi, ale nesvítí :-).

Prim Sport II "potápečské".

Já je kupoval v bílém provedení třeba za 150,- ale fakt byla nějaká chyba prodavače, navíc neměly lunetu, teď za ně někdo na aukru zase naopak chce 900,- což je protipól. Podle mě je cena nějak 500-600 Kč za přiměřeného stavu pouzdra (ze zadu, což nevidíme).

Lumi prý reaguje na UV světlo, ale co jsem to zkoušel lampou s UV zářivkou na komáry, tak nic.. asi blbá lampa.

• Honza.manta changed the title to Pomoc s identifikací PRIMEK