Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já myslím, že Karlos to už napsal přesně s použitím originálního katalogu PRIM z (asi) přelomu 70/80. let. Jsou to hodinky typového čísla 68 176 3.

 

Pánské náramkové hodinky Prim, pozlacené. Firemní číselné typové označení 68 176 3 ...

A protože opakování snad neuškodí, tak ten číselný systém rozeberu. První dvě číslice jsou typ kalibru (68), další tři čísla tvoří pořadové číslo modelu a poslední číslo je provedení pouzdra (3 = pozlacené).

 

Sice se asi neví, kdy se tento model začal vyrábět, ale pokud hodinky nebudou o moc starší než ten katalog, tak by měl být uvnitř strojek 68.4.

 

Mimochodem ve stejném katalogu existuje i model s kalibrem 66 (bez datumu), který měl typové označení 66 184 3. Tamtéž jsou uvedeny i verze s pochromovaným pouzdrem 68 175 1 a 66 183 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem z toho jelen.

Zkus to takto:

  • Linka na elektrolytické pozlacení se v Eltonu rozjela cca v roce 1965.
  • Kalibr 66.4 a 68.4 byl puštěn do výroby v roce 1976.
  • Výše uvedené hodinky jsou zobrazeny v katalogu, který není starší než z roku 1979.

Závěr:

Zlacení pouzdra nemá souvislost s verzí kalibru (příklad 68.3 nebo 68.4). Naopak verze kalibru je závislá od toho, kdy byl daný exemplář hodinek vyrobeny a jaké kalibry v té době sjížděly z výrobní linky (či v přechodných obdobích byly ještě na skladě). Proto vznikla moje teze, že je nejvíce pravděpodobné, že tam bude 68.4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tyhle hodinky po své babičce. A je v nich strojek typ 68.3.

To asi znamená, že tento model hodinek je starší než rok 1976. A možná o hodně starší.

 

Například první černý model PRIM SPORT 1 (IGEN), který je cca ročník 1968 má typové číslo 68 150 1. Barevné modely Igenů z roku 1971 pak mají typová čísla 68 195/196/197/198 1. Pokud v Eltonu číslovali modely hodinek podle toho, jak vznikaly, tak odhaduji, že hodinky 68 175/176 mohly být zavedeny do výroby okolo roku 1970. To bylo období, kdy se vyráběly strojky 66.3 a 68.3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim mistni znalce o identifikaci techto Primek, jaky byl oficialni, pripadne neoficialni nazev a priblizna doba vyroby. Strojek by mel udajne byt kaliber 68, takto to bylo inzerovano pri koupi. Je normalni ze u tohoto strojku musim pri zmene data pretacet o 12 hodin? Chtel jsem nafotit i strojek, ale nevim jak to otevrit, nerad bych to poskodil a s otviranim hodinek nemam zkusenosti..

 

Dekuji predem za pomoc

 

 

Edit: :pokey: velikost přílohy!?!

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o model PRIM typového čísla 68 347 1.

 

Objevily se cca na přelomu 70. a 80. let. Uvnitř je strojek PRIM kalibr 68.

 

Datum by mělo jít zrychleně přehodit následujícím způsobem: Pomocí vytažené korunky se ručky posunou dopředu až na 00:30 a pak se vrátí zpět na 22:30. Pak znovu točit dopředu na 00:30, čímž se v okénku objeví datum následujícího dne. A tak dokola. Tímto kývavým pohybem by mělo jít zrychleně nastavit datum směrem dopředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o model PRIM typového čísla 68 347 1.

 

Objevily se cca na přelomu 70. a 80. let. Uvnitř je strojek PRIM kalibr 68.

 

Datum by mělo jít zrychleně přehodit následujícím způsobem: Pomocí vytažené korunky se ručky posunou dopředu až na 00:30 a pak se vrátí zpět na 22:30. Pak znovu točit dopředu na 00:30, čímž se v okénku objeví datum následujícího dne. A tak dokola. Tímto kývavým pohybem by mělo jít zrychleně nastavit datum směrem dopředu.

 

Diky za bleskovou odpoved. Vyzkousim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Děkuji, ale to se mi nezdá. 64 znám a ta je rychloběžná jako automat. Toto běží pomaloběžně jako staré strojky a ten design na 90. léta taky moc nevypadá. Zítra mi to hodinář vyndá a uvidíme jak široká bude základna.

Upraveno uživatelem Nirmalita
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...