Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj Páni kluci.

 

Dostal se mi do rukou zajímavý kousek. Tedy jen kalibr Typ 010 s příslušenstvím: Korunka s hřídelkou. Velmi zajímavý ciferník, který je lakovaný. U čísel má jakoby aplikované body s luminescencí, které po nasvícení nereagují a nebo tam lumi nikdy nebyla. Ručičky mají taky výplň, ale chovají se totožně jako body u číselných indexů. Jako poslední zbývá rámeček na usazení strojku do pouzdra.

 

O ciferníku vím pouze to, že patří do zlatého pouzdra. Ale kolik mohlo být vyrobeno kusů, nebo zda byly hodinky pro běžnou veřejnost... nevím nic :sad01_anim:

 

Zbývá mi ještě položit pár nepopulárních otázek:

 

1) Jakou může mít tenhle zachovalý, ale nekompletní stav cenu. (neposílejte mě stím prosím na Aukro, hodinky nejsou moje)

2) Jakou můžou mít cenu kompletní zlaté hodinky s konkrétním ciferníkem.

3) Kolik mohly stát ve své době.

4) Existuje nějaké alternativní zlacené pouzdro do kterého by šly vnitřnosti usadit? (nechce se mi obracet republika vzhůru nohama sháněním zlatého pouzdra)

 

Děkuji za každou odpověď.

post-17158-058958000 1350484605.jpg

post-17158-081212200 1350484616.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Páni kluci.

 

Dostal se mi do rukou zajímavý kousek. Tedy jen kalibr Typ 010 s příslušenstvím: Korunka s hřídelkou. Velmi zajímavý ciferník, který je lakovaný. U čísel má jakoby aplikované body s luminescencí, které po nasvícení nereagují a nebo tam lumi nikdy nebyla. Ručičky mají taky výplň, ale chovají se totožně jako body u číselných indexů. Jako poslední zbývá rámeček na usazení strojku do pouzdra.

 

O ciferníku vím pouze to, že patří do zlatého pouzdra. Ale kolik mohlo být vyrobeno kusů, nebo zda byly hodinky pro běžnou veřejnost... nevím nic :sad01_anim:

 

Zbývá mi ještě položit pár nepopulárních otázek:

 

1) Jakou může mít tenhle zachovalý, ale nekompletní stav cenu. (neposílejte mě stím prosím na Aukro, hodinky nejsou moje)

2) Jakou můžou mít cenu kompletní zlaté hodinky s konkrétním ciferníkem.

3) Kolik mohly stát ve své době.

4) Existuje nějaké alternativní zlacené pouzdro do kterého by šly vnitřnosti usadit? (nechce se mi obracet republika vzhůru nohama sháněním zlatého pouzdra)

 

Děkuji za každou odpověď.

 

Jako přiměřenou cenu bych viděl, že bys mu dal pár facek a jako bonus zlomil ruku, z...vit zlatý primky kvůli pár tyšicofkám za zlato, tedy za předpokladu, že majitel je zároveň pachatelem toho hnusného činu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli mého nadřízeného? Ano, moc dobře ví čeho se dopustil. Ocitl se v nelehké situaci a navíc byl mladý, tak muselo jít pouzdro z hodinek po dědovi, který byl Pan hodinář do výkupu zlomkového zlata. Dnes ráno mi zbytek donesl abych si ho nechal. Asi se na ciferník nemůže ani podívat a o mojí vášni moc dobře ví. Tak zvolil tuto cestu. Jinak je to dobrý chlap a vážím si ho. Spíš jsem mu chtěl udělat trochu radost pseudorenovací pozlaceným pouzdrem a origo Primáckým řemínkem.

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na mysli mého nadřízeného? Ano, moc dobře ví čeho se dopustil. Ocitl se v nelehké situaci a navíc byl mladý, tak muselo jít pouzdro z hodinek po dědovi, který byl Pan hodinář do výkupu zlomkového zlata. Dnes ráno mi zbytek donesl abych si ho nechal. Asi se na ciferník nemůže ani podívat a o mojí vášni moc dobře ví. Tak zvolil tuto cestu. Jinak je to dobrý chlap a vážím si ho. Spíš jsem mu chtěl udělat trochu radost pseudorenovací pozlaceným pouzdrem a origo Primáckým řemínkem.

 

Jj, doják jak z červený knihovny, proto tě, nebo jeho zajímá cena zbytku. Strojek s ciferníkem pásne jak ulitej třeba do pouzdra na fotce, ale co s tím ten dobrý muž bude dělat, když se asi na ten ciferník nemůže ani podívat, to fakt nevím.

 

post-953-035368000 1350493281.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Aktuální cenu kompletu jsem chtěl pro něho, aby měl představu o co přišel a jaká je asi zlomková hodnota toho co zůstalo. Strojek a ciferník mě dal, ale já mu ho chci vrátit v nějakém stavu, jak jsem napsal a jak je na fotce. (O tom ještě neví) Pak se na hodinky určitě rád podívá. Pokud je nebude chtít, dostane flašku vína a hodinky zůstanou mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Páni kluci.

 

Dostal se mi do rukou zajímavý kousek. Tedy jen kalibr Typ 010 s příslušenstvím: Korunka s hřídelkou. Velmi zajímavý ciferník, který je lakovaný. U čísel má jakoby aplikované body s luminescencí, které po nasvícení nereagují a nebo tam lumi nikdy nebyla. Ručičky mají taky výplň, ale chovají se totožně jako body u číselných indexů. Jako poslední zbývá rámeček na usazení strojku do pouzdra.

 

O ciferníku vím pouze to, že patří do zlatého pouzdra. Ale kolik mohlo být vyrobeno kusů, nebo zda byly hodinky pro běžnou veřejnost... nevím nic :sad01_anim:

 

Zbývá mi ještě položit pár nepopulárních otázek:

 

1) Jakou může mít tenhle zachovalý, ale nekompletní stav cenu. (neposílejte mě stím prosím na Aukro, hodinky nejsou moje)

2) Jakou můžou mít cenu kompletní zlaté hodinky s konkrétním ciferníkem.

3) Kolik mohly stát ve své době.

4) Existuje nějaké alternativní zlacené pouzdro do kterého by šly vnitřnosti usadit? (nechce se mi obracet republika vzhůru nohama sháněním zlatého pouzdra)

 

Děkuji za každou odpověď.

 

Podle mých zkušeností dost zlatých primek ze 14k zlata skončilo stejně - rozebrány a roztaveny. Sám jsem dvoje zachránil už rozebrané......

 

- Cena běžných pánských zlatých 14k hodinek prošlých aukrem se pohybovala před 1-2 roky cca na 6-9tis. Cena je ale hodně individuální, moc se jich neprodává. Tento typ číselníku je méně častý

- cenu v minulosti neznám, v normální síti Klenotů se nenabízely, byla to většinou individuální výroba

 

Primky ze 14k zlata jsou krásné a mají své kouzlo. Trochu jsem vyrobené typy shrnul již dříve do tohoto vlákna http://forum.chronom...__1#entry678996

Upraveno uživatelem stanik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za informace i nabídky v SZ, ale hodinky si ponechám. S šéfem jsem dnes mluvil a opravdu by už hodinky ani po mojí "renovaci" nechtěl nikdy vidět.

 

Něco málo jsem ještě zjistil. Body u indexů byly údajně fosforové a svítily dlouho do noci. To už se dnes bohužel říct nedá.

 

Ještě bych rád podotkl, že mým úmyslem nebylo spekulovat. Myslím, že jako průměrný běloch mám jak IQ tak i potřebný počet příspěvků a dobu strávenou na fóru k tomu, abych zde mohl něco prodat. Kdybych chtěl vydělat mrzký peníz, tak dám tu Věc na Aukro, nebo v místním Prodejním vláknu nasadím cenu a budu UPovat dvakrát denně.

V úvahu by připadla poze výměna za Letecké PSII. (dělám si p...l :D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu ještě přihodit tyto:

 

 

post-5320-014779300 1350236235.jpg

 

 

Zdravím, rád bych Vás požádal o indentifikaci tohotostrojku, je to kalibr čistá 66. Co je ale zajímavé, že nemá zdobený ( opracovaný) povrch do oblouků ale rovný, stejně jako u kalibru 50 a jejich verzí. Je tonormální, kolik se mohlo vyrobit strojků 66 s tímto povrchem?

 

Děkuji

Upraveno uživatelem Alonso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výborně, o tomhle jsem nedávno mluvil, takový kousek mám také doma. Podobný povrch má i prototyp kalibru 68 s Elastblokem.

 

Takže se dá předpokládat, že strojek je s Eastblokem? Vyráběl se jen v prototypech, nebo i v seriově? Není tu o tom někde širší pojednání?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže se dá předpokládat, že strojek je s Eastblokem? Vyráběl se jen v prototypech, nebo i v seriově? Není tu o tom někde širší pojednání?

Základem pro studium je majstrštyk :smile_anim: ? Kalibry PRIM včetně subverzí do roku 1995? (ve formátu PDF, velikost cca 4MB) z pera zdejšího člena Stanik73 ? více toto vlákno.

 

Tlumič nárazů ELAST BLOK byl pak detailně probírán v tomto specializovaném vlákně, kde je také kompletní sada fotografií prototypu strojku PRIM kalibr 68 s tlumičem ELAST BLOK, kterému se zde na Chronomagu (podle čísla vyraženého čísla na základně a podle jména jeho objevitele) říká "Accutronova 2400?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...