Přejít na obsah

Pomoc s identifikací PRIMEK


Doporučené příspěvky

Vážení kolegové, včera jsem dostal jako dárek Prim skorodiplomat. Zaujalo mě dýnko. Má vyražené logo Prim, text a číslo - viz foto. Na jiných skorodiplomatech, které mám (mám 4 kusy pozlacené a jeden chrom) nebo které jsem viděl, je víčko bez popisu jen s vyraženým číslem. Je to v pořádku nebo to nějaké dobastlení ? Na fóru jsem to nenašel. Dík za informaci.

 

 

post-23666-016816900 1351152982.jpg post-23666-059016200 1351153002.jpg

 

většinou jsem viděl takové...

post-23666-048096000 1351153019.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 3,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vím, že v době výroby tohoto typu hodinek neměl Prim technologii pro výrobu těchto pozlacovaných šroubovacích pouzder. Proto byla vyráběna ve Švýcarsku. Je to snad takové původní pouzdro ? Víc mě tedy nenapadlo. Jinak dík každému, kdo mi poradí. :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pouzdro je z hodinek, které vypadaly jako rolex, ale jmenovaly se nějak jinak, na straně u korunky je zahlazeno, aby tam nebyly ty výčnělky nad a pod ní, je tam vlepeno tvrzené vypouklé sklo, vložka strojku je použita z původních hodinek, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Ano,elastbloc je protinárazový systém chránící setrvačku před případnými nárazy při pádu apod.Jeden ze tří systémů.buď KIF,elastbloc či incabloc.Někde tu bylo i časové rozpětí,v kterém se používaly.Bohužel už nevím kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Dotaz pro odborníky!!!

 

Na dýnku jedněch vele starých Primek jsem si všiml jemně vyfrézovaných údajů.

Snažil jsem se to nafotit, ale je to moc drobné a jemné.

 

Na fotce je vnitřní strana dýnka a zde (v červeném kroužku) je vyfrézováno číslo "26" a dále něco jako monogram "ZV".

 

Z vnější strany dýnka jsem si zase všiml, že kromě vyraženého výrobního čísla je zde opět jěmně vyfrézováno číslo "125/4384".

 

No a teď otázka: CO TO JE?! :smile_anim:

 

Možná to zde již bylo probíráno, ale nic jsem na toto téma nenašel.

 

Dík za odpověď!!!!!

 

 

post-14314-045639300 1359230189.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...