Přejít na obsah

Omega Seamaster Diver 300M


Doporučené příspěvky

Po pomerne krátkom rozmýšľaní som sa rozhodol aj ja vyskúšať nejaký kúsok od Omegy, ktorú som ešte nikdy nemal. Vybral som si tradičný model v asi trošku menej tradičnom prevedení. Jedná sa o klasické trojručky bez dátumu s keramickým púzdrom v kombinácií so Sednagold na kaučukovom remienku.

Priemer púzdra 43,5mm

Kaliber 8806 s 55hod. rezervou chodu. Certifikácia METAS, antimagnetický do 15000 gauss.

Vodeodolnosť do 300m (30 bar).

K hodinkám nie je moc čo povedať, je to tu bežné vídaná klasika a povedané k nim asi bolo všetko.

image.thumb.png.be9574ff80de602df47c90787b3e9de2.png

image.thumb.png.2195f735d688b0d39a958dfad3de49e0.png

image.thumb.png.8b1214fae9cd62b05d9229003ba0a018.png

image.thumb.png.3f13daf5c73cec428462d804a2140503.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No konečně jsi se přestal s nimi na chvíli mazlit a pochlubil ses i tady 😂 Tak ještě jednou: ať ti dlouho dělají radost.

PS: Měl jsi radši jít do MIDO 😉😇🤣🤣

PPS: Sice jsem ti to už říkal, ale ta luneta je fakt super 👍

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, DarylVanHorne napsal:

No konečně jsi se přestal s nimi na chvíli mazlit a pochlubil ses i tady 😂 Tak ještě jednou: ať ti dlouho dělají radost.

PS: Měl jsi radši jít do MIDO 😉😇🤣🤣

PPS: Sice jsem ti to už říkal, ale ta luneta je fakt super 👍

MIDO bola voľba hneď číslo dva 😄 No nakoľko ma už vcelku poznáš, tak vieš, že mám nejaké obdobie so slabosťou pre komerčné záležitosti vyrábané v masových množstvách 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Tomak napsal:

Hodně zajímavá varianta 👍

Pôvodne som chcel klasiku v modrej farbe na ťahu, no ako som dal na ruku tie 42mm, tak mi prišli fakt maličké. Takže som sa začal pozerať po verzií s chronografom a 44mm. Tie sadli super, no všimol som si keramickú verziu, ktorá spĺňala vhodnú veľkosť aj jednoduchý čistý ciferník a zamiloval som sa do nich. Od soboty mi vŕtali v hlave a dnes som neodolal a zobral som si ich z obchodu domov, aby ma nikto nepredbehol. Nakoľko nemám rád zlato na hodinkách, tak som trošku bojoval s tou Sednou, no je jej tam tak málo, že som privrel oko a tá keramická vložka na lunete vo vyhotovení matná s lesklými číslami je neskutočne pekná na živo. Pól dňa na tie hodinky čumím a neskutočne ma bavia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panejo, gratuluju k super kousku! Ani jsem pořádně nevěděl, že tato kombinace existuje. Mají taky průhled na strojek? A jak je na tom keramické pouzdro s otisky prstů a šmouhami? A to zlato mi k tomu naopak jde víc než dobře! Hlavně na té korunce, že tu není faux pas jako na keramických IWC, kde je normální ocel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Monolith napsal:

Velka gratulace! Take je mam na seznamu a zive vypadaji fantasticky. Uz se tesim na dalsi fotky! Uzivej! 👍👍👍

Ďakujem, u mňa práve na zozname neboli vôbec. Skôr to bola také zhoda okolností a následná láska na prvý pohľad. Chcel som skúsiť niečo od Omegy, Seamastery mi prišli ako najlepšia voľba pre mňa, no tie, čo som chcel pôvodne mi nesadli veľkostne a keď som zbadal tieto, tak to už bol iba vnútorný boj s cenou a jej ospravedlnením si a tým, že si ich zaslúžim. Ja jedny potápky mám od Ulysse Nardin a dlho som pozeral po Blancpain Fifty Fathoms v podobnej cene, no nechcel som druhé potápky. A nakoniec s toho vystrelil takýto spontánny nákup, ktorý som si ospravedlnil hlavne tým, že už dlhšie som pozeral po keramikách, ktoré som nikdy nemal a chcel som to vyskúšať. Ale cesty chronomagora sú nevyspytateľné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, xcmaniax napsal:

Panejo, gratuluju k super kousku! Ani jsem pořádně nevěděl, že tato kombinace existuje. Mají taky průhled na strojek? A jak je na tom keramické pouzdro s otisky prstů a šmouhami? A to zlato mi k tomu naopak jde víc než dobře! Hlavně na té korunce, že tu není faux pas jako na keramických IWC, kde je normální ocel. 

Ďakujem, pači sa foto zo spodnej strany. Otlačky sú pomerne viditeľné z boku púzdra na lesklých plochách,  no zase ich utretie je maximálne bezproblémové (rovnako, ako keď sa omylom dotkneš sklíčka). Na hodinkách, čo majú matný titán je to problematickejšie, no stále je to len vec, čo sa dá utrieť. Na matnej keramickej vložke lunety nie je vidieť nič.

image.thumb.png.9a3b65aa25effe6d8f53e6468d49306c.png

Inak tá korunka (a tlačítka chrona) na IWC je fakt, ako päsť na oko, tam to trošku odflákli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, tak to je parádní podívaná, a na gumě vypadají prostě super! Gratuluji👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Karussell napsal:

Ty jsou teda moc zajímavý a hezký, popravdě jsem ani nevěděl, že tahle neobvyklá varianta existuje😎 Je to příjemná změna po těch klasických barvách. Já zůstal konzervou a šel do modráků, zdravím bratra v triku 🙂 

 

Ja som začal pri modrých, potom modré chrono kvôli veľkosti ... a nakoniec som skončil niekde úplne inde 😄 Na staré kolená som si kúpil niečo v zlatej farbe, ktorú fakt nemám rád. Našťastie je jej tam moc nie je 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...