Přejít na obsah

Stolní pila (DeWALT DWE7492?)


papun

Doporučené příspěvky

Rád bych trošku vylepšil vybavení dílny a chci pořídit stolní pilu. Mám v merku DeWALT DWE7492. S tím, že si k tomu vyrobím stojan (4.000,- za originál se mi fakt dávat nechce) a časem i prodloužený stůl. Máte někdo osobní zkušenost? Případně tip co pořídít kvalitního kolem 16 tis. Potřebuji co nejpřesnější řezání, ale zase toho nebudu řezat nějak extra moc. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám přesně tuhle, včetně toho stojanu s kolečkama. Nedělám žádnou supertruhlařinu, většinou na tom vyrábím včelí úly a nějaký nenáročný zahradní nábytek a jsem spokojenej. Na přesnější práci to určitě chce prodloužený stůl. Doporučil bych vyměnit kotouč za nějaký s více zubama, ten originál je dobrej, ale takovej spíš "stavební".

Co se týče výkonu/uživatelského "komfortu", tak za mě paráda, pro fajnšmekry je možnost instalace drážkových kotoučů ("dado blades"). Velký plus je za mě pravítko s kolečkem – prostě otočíš na požadovaný rozměr a máš to, netřeba měřit vzdálenost kotouč-pravítko (to asi mají i jiné pily). Pokud si prodloužíš stůl a pohraješ si s nastavením, abys měl všechno pěkně paralelně, tak si myslím, že je to perfektní pila.

Dál to má vychytávky jako prodloužení vzdálenosti pravítka od kotouče přehozením pravítka na vzdálenější šrouby (blbě se to vysvětluje), při řezání desky ji lze podepřít hliníkovým profilem u pravítka, jednoduchou pákou můžeš vyndat riving knife (jak že se to řekne česky? :-D) a tak. Jsou to kraviny, ale udělaj při práci radost.

Nevýhoda je mizerná kvalita pokosového pravítka. Lze ho doladit, ale na seriózní práci je lepší koupit nějaký profi.

Mám srovnání s Bosch GTS a DeWALT mi přijde minimálně o třídu lepší, nějak tak ve všem - zpracování, výkon, index radosti z práce 🙂 a tak.

Za mě doporučuju všema deseti, i když už to zrovna díky této pile mohlo být jen osmi 🙂

71877445_2829189877126336_639778345592029184_n.thumb.jpg.34cbe5232dc1fba23aaad9c3e566cce0.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky moc za info. Nemám čas se teď moc rozepisovat. To až večer 😉.

Ale dvě rychlé otázky. Jaká je výška na tom m origo stojanu? Od země po vrch pracovní desky. No a potom to pravítko, když nastavím kolečkem, tak se to ještě nějak aretuje, nebo to drží jen tak? 

Jo a ty prsty mazec. Já mám z těchto věcí mega respekt, ale je to vteřina a hotovo. Hlavně že to dobře dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažil jsem se to rychle natočit, je tam aretovací páčka, YouTuber ze mě nebude, ale pro ilustraci snad stačí 🙂

Výška stolu na držáku je 93 cm.

Prsty jsou úplně v pohodě, až skoro zázrak to byl (děkuji Dr. Albrechtovi z nemocnice Jindřichův Hradec).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem docel na vážkách. Chtěl jsem DeWALT bez stojanu. Ale můžu mít deakto stejnou pilu od Hikoki včetně stojanu za o dost méně peněz a možná by tam šla ještě sleva u kamaráda.

DeWALT se stojanem cca 21 tis.

DeWAT bez stojanu cca 16 tis.

Hikoki se stojanem cca 10,5 tis. (VIP cena, na DeWALT možnosti nemám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...