Přejít na obsah

Seiko SPB207 (zelené MM200)


Doporučené příspěvky

Ahoj,

nějakou dobu jsem váhal mezi Mido Ocean Star 200, Seiko SPB207 (Prospexy 200m) a také SLA047J1 (Marinemastery 300m). Poté jsem volbu zredukoval na větší či menší Seika.

Ve výsledku jsem šel cestou lepšího poměru cena/výkon (1 000 EUR vs 2 200 EUR za nové na Ch24) na úkor 2 mm šířky a 2,9 mm výšky a absence monolitního těla oproti MM300 do nižšího modelu.

Kolem a kolem dnes mi dorazili SPB207. První dojmy: Na 42 mm vypadají menší, sednou i na menší zápěstí (jsou pouze o 0,7 mm vyšší než Presage Cocktail). Přiložený zelený kaučukový řemínek velmi pravděpodobně nevyužiji, na kovu vypadají skvěle. Na výstupní kontrole v továrně Seiko byla pravděpodobně zrovna silná směna a po podrobném prohlédnutí povrchu hodinek a lícování lunety mi připadá všechno v pořádku. Černo-zelená barva na číselníku je působivá, až podmanivá.

Nestyděl bych si je vzít do kanceláře a stejně tak na pláž a hlavně - mám z hodinek radost! 🙂

Btw. Inspirací barvě ciferníku byl duch ostrova Iriomote (西表島) v souostroví Rjúkjú (琉球諸島). Níže na fotce vodopád na řece Urauchi (浦内川) a podmořský život u ostrova.

Užívejte léta!

S.

20220728_181259.jpg

Mariyudo_iriomote_2007-04-05.jpg

sdfsdf.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...