Přejít na obsah

Pochlubte se novymi prirustky!


ego alter

Doporučené příspěvky

Matrix44: Tady na aukru zrovna běží jedna aukce na Hamiltonyhttp://www.aukro.cz/item180925775_hamilton_x_wind_automatic_exkluzivne_.html

dik, ale mne sa paci model s ciernym cifernikom.

řemínek jsem koupiv Schoping parku v Ostravě, ale dá se sehnat tady http://www.chrono.cz/reminky/hirsch-active-modena

a kdybys se chtěl podívat na Certiny za rozumný peníz tak se koukni sem ;)http://www.uhrenhostettler.ch/index.php?cat=c5_Certina.html

presne tuto stranku som nasiel, ale ani jeden remienok nema taku sponu ako ty. Ta sa kupuje osobitne ?

@All - za kolko by sa dal podla Vas realne kupit cez net model Hamilton Khaki  X-Wind Automatic H77616133 ?

To budeš mít trošku problém, protože X-Wind se kovovým tahem se na eBay moc nevyskytuje. Nicméně jeden prodejce tam je, ale prodává za Buy it Now. Koukni sám

http://cgi.ebay.com/NEW-MENS-HAMILTON-KHAK...1QQcmdZViewItem

 

Počítej však s tím, že zaplatíš clo, protože prodejce na aukci uvádí, že hodinky pojišťuje na plnou částku, což neznamená nic jiného, než že deklaruje plnou hodnotu zboží. Takže cena by asi byla včetně cla a hlavně DPH cca. 22 000 Kč. Jasně že je to o hodně méně než v českém obchodě, ale už to není tak moc výhodné.

 

Spíše si je vydraž (opravdu vydražit) jinde s koženým/gumovým tahem a za pár tisícovek jej tady nechej vyměnit za kovový.

Ahoj

Martin

 

Dakujem,

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lenze ja som nikdy v zivote nic nedrazil. Na eBay sa registrujete na skutocne meno, alebo len na nejaky Nick ? Veci predavane su uplne nove, alebo mozu byt aj pouzite ? Sorry za blbe otazky, ale mal som pocit ze na eBay predavaju ludia co niekde nieco kupia, a chcu na tom zarobit, alebo pouzite veci co uz nepotrebuju.

 

Dik za kazde info,

Matrix44

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lenze ja som nikdy v zivote nic nedrazil. Na eBay sa registrujete na skutocne meno, alebo len na nejaky Nick ? Veci predavane su uplne nove, alebo mozu byt aj pouzite ? Sorry za blbe otazky, ale mal som pocit ze na eBay predavaju ludia co niekde nieco kupia, a chcu na tom zarobit, alebo pouzite veci co uz nepotrebuju.

 

Dik za kazde info,

Matrix44

No, s eBay je to na tobě. Většina uživatelů tam samozřejmě dává nějaký nick, pod kterým vystupuje, ale na druhou stranu se musíš zaregistrovat se skutečným jménem a dokonce byla vyžadována platební karta (s povolenými internetovými platbami). Ta platební karta není proto, aby tě eBay nějak obral nebo zneužil tvoje informace (uživatelů mají opravdu dost a je to velmi solidní firma, takže se bát skutečně nemusíš), ale je to z důvodu, aby si nemohl nějaký člověk zakládat neomezeně účty a pak vydražit něco, co vlastně nezaplatí. Prodejce by byl škodný, že by jeho zboží nebylo prodáno někomu, kdo o to opravdu stojí.

 

Z ochrany nákupů existuje systém tzv. feedbacků - hrozně počeštěné anglické slovo... :-) Jsou to jakési odpovědi na uskutečněný obchod mezi prodejcem a kupujícím. Čím více pozitivních feedbacků má prodejce, tím je prodejce věrohodnější a to stejné platí o kupujícím. Takže například oba významní prodejci Hamiltonů na Singapuru mají řekněmě 15 000 feedbacků a pozitivnost je cca. 99,5 %, což zaručuje, že prodejce je více než bezpečný. Samozřejmě se může něco stát, ale je to velmi nepravděpodobné. Navíc si feedbacky můžeš pročíst a uvidíš sám. Jsou tam vidět i jednotlivé aukce, takže víš, za co daný prodejce/kupující feedbacky dostal (tato historie je tam asi jen 3 měsíce), ale to bohatě stačí. Feedbacky samotné jsou "do nekonečna".

 

Na eBay se prodává jak kompletně nové, tak samozřejmě použité zboží. Některé věci se prodávají jen na eBay, ale těch není mnoho. Každý rozumný prodejce napíše, jestli se jedná o zboží nové či použité, současně by měly být k dispozici aktuální fotografie dané věci.

Nicméně máš pravdu, že nakupování na eBay je spojeno s jistým rizikem, které je vyváženo ve většině případů výrazně nižší cenou. Pokud člověk naletí nějakému "obchodníkovi", který nabízí neskutečně levně nějakou drahou věc a má současně třeba jen 5 feedbacků a z toho 4 pozitivní, tak je jen jeho chyba, že neuvažuje selským rozumem. Skoro vždy se jedná o fraud.

 

Snad to takto stačí. Kdybys měl nějaké dotazy, radši se ozvi na můj mail. Přece jen nechci zaplácávat toto fórum nějakými soukromými dotazy.

 

Ahoj Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Porotrico - dik za rozhiahle rozobratie predaja na eBay. Bohuzial sa na tomto fore neda poslat \"sukromna sprava\", takze inac sa to neda ani riesit.

 

Dakujem,

Matrix44

To máš sice pravdu, že tady nejsou soukromé zprávy, ale můžeš využít link "E-mail" pod mým jménem. No a mně přijde mail, na který jsem schopen odpovědět a současně nebudeme nikoho zatěžovat na tomto fóru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kamile nevím nevím ..... podívej se na poslední fotku a zhodnoť to :http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=6155

Hanba! Přece bys mu nechtěl dát na ruku Nivea.ohmy.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Hanba! Přece bys mu nechtěl dát na ruku Nivea.ohmy.gif

to rozhodně nechtěl ,ale jsou to nejmenší "hodinky" co mám doma ...... myslím že 36mm by bylo fakt moc

No jo, pravda. Tak si bude muset ještě chvíli počkat. smile.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi dorazil nový rodinný přírustek Maurice Lacroix Masterpiece. Kupován byl přes eBay díky Kubsonovi, čímž opět potvrdil svou spolehlivost =)

Hodinky jsou to typicky stylové, společenské a k saku, ale jsou vážně moc hezké...

Pro porovnání přikládám i rodinné foto se speedmasterama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké hodinky. Gratuluji ke koupi... :-)

 

Mohl bych se zeptat, na kolik vyšly na eBayi?

Díky, určitě můžete, vyšly bez dopravy atd. na 459EU, prodejce je tam měl později znovu, ale to už zvýšil startovní částku na 489EU... A existovala možnost buy it now (sofort kaufen), ale toho jsme nevyužili a tím podstatně ušetřili =)

Za zhruba tuto cenu u nás pořídíte "obyčejné" quartz ML

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké hodinky. Gratuluji ke koupi... :-)

 

Mohl bych se zeptat, na kolik vyšly na eBayi?

Díky, určitě můžete, vyšly bez dopravy atd. na 459EU, prodejce je tam měl později znovu, ale to už zvýšil startovní částku na 489EU... A existovala možnost buy it now (sofort kaufen), ale toho jsme nevyužili a tím podstatně ušetřili =)

Za zhruba tuto cenu u nás pořídíte "obyčejné" quartz ML

Rozumím. To je velmi slušná cena na Maurice Lacroix. Samozřejmě myslím za automaty. Já vydražil Hamiltony Chrono za nějakých 420 USD včetně dopravy. V Čechách by to bylo skoro trojnásobek.

 

Prozradíte UserName na prodejce, ať to nemusím pracně hledat? :-)

Diky moc za rychlou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prozradíte UserName na prodejce, ať to nemusím pracně hledat? :-)

Diky moc za rychlou odpověď.

Prodejce se jmenuje osnabrueckerin.

Jinak tady běží jedna dražba, cena je ovšem vyšší a nejsou na kovovém tahu http://cgi.ebay.de/Original-Maurice-Lacroi...1QQcmdZViewItem

 

Od Hamiltonu se mi líbí řada Jazzmaster (chrono). O jaký přesně model se jednalo? 420USD je hodně dobrá cena. Clu jste se nejspíše vyhnul, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prozradíte UserName na prodejce, ať to nemusím pracně hledat? :-)

Diky moc za rychlou odpověď.

Prodejce se jmenuje osnabrueckerin.

Jinak tady běží jedna dražba, cena je ovšem vyšší a nejsou na kovovém tahu http://cgi.ebay.de/Original-Maurice-Lacroi...1QQcmdZViewItem

 

Od Hamiltonu se mi líbí řada Jazzmaster (chrono). O jaký přesně model se jednalo? 420USD je hodně dobrá cena. Clu jste se nejspíše vyhnul, že?

Díky za jméno prodejce. Zkusím občas kouknout, jestli něco nemá. Tu druhou aukci jsem taky našel, ale není tak výhodná jako ta Vaše.

 

Můj model je tento

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...:MEWA:IT&ih=018

 

Jedná se o klasický Valjoux 7750 s kovovým tahem. A cena je tam nižší, než uvádím, ale musel jsem zaplatit 40 USD dopravné FedExem.

Clo, respektive daň jsem platil, naštěstí prodejce uvedl cenu 100 USD, takže celkem daň + provize FedExu (bleeee, hnus fijalovej) činila cca. 850 CZK.

Daň (a clo) se neplatí v případě, že balíček má hodnotu nižší než nějakých 22 EUR v případě obchodního balíku nebo 45 EUR v případě privátního (poslaný fyzickou osobou fyzické osobě bez toho, že by příjemce cokoli hradil odesilateli). Jaksi se 100 USD jsem se nevešel ani do jednoho, ale to nevadí, páč výsledná cena včetně všech věcí kolem je cca. 35 % české ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkaz, jsou moc hezké, ovšem já bych asi preferoval černé. Valjoux 7750 jsem měl přes půl roku a jen samá spokojenost, výborný calibr.

Chce to hledat, ale jak jsem již psal, přišlo mi, že po tom co mi je prodal za základní cenu, tak ty druhé pak podražil o 30euro, i když i ty se asi prodali, když zmizeli z nabídky. Jinak ceníková cena u nás za tento model je 42000, ale už asi nebudou jen tak k sehnání a hlavně k prohlídnutí. Včera jsem byl u Dušáka a v Haladě a tenhle model tam neměli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu sú moje najnovšie kúsky. Viem, že tými Stormami nebude nikto moc nadšený, ale mne sa proste páčia. Ešte sa chystám kúpiť niečo elegantnejšie, asi nejaké Seiko automaty najlepšie s koženým remienkom, tak ak na nieco lacné/pekné narazíte prosím dajte vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...