Přejít na obsah

Univerzály do padesátky


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny prokleté,

delší dobu pokukuju po něčem, co nebudu chtít sundat z ruky a zároveň to budou tzv. holky pro všechno. A protože vybírám 20 minut i toaleťák, chce to trošku podpory k útoku.

Favoriti od nejlepších jsou:

1. Ball Engineer M Marvelight: Bally už mě dlouho lákají a hodně se mi líbí jejich tahy, plus zajímavý inhouse. Navíc jsou teď v akci akorát za 50. Co mě lehce odrazuje, jsou rozporuplné reakce na tuto značku. Jinak mají v podstatě vše.

2. Tissot PRX Chronograph: Tissot mě moc neláká skrz jejich šizení strojků plastem (prý) a ani mi ta značka není nijak sympatická, ale ty chronography se fakt povedly. 

3. IWC Aquatimery: Normálně by byly na pozici 1, ale jsou hrubě přes rozpočet i nošené kousky, jinak by to byla jasná volba. Takže ty jen pro představu.

Otázkou je, jestli ty Bally stojí za tu cenu...? Tissoty jsou v té ceně asi nesmysl...? IWC nejsou otázkou, ale poněkud vzdálenou odpovědí:-)

Pokud by měl někdo zajímavý nápad, tipy samozřejmě uvítám.

Info k případným tipům: Velikost do 42 mm, netřeba nový kus, nemusí být automat, musí být datum

 

Díky za "pomoc"

74B0BA49-2E30-45CE-9BE7-2B5B89CE8281.jpeg

Marvelight.jpg

Tissot-PRX-Chronograph-1 - kopie.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 143
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, kloubik napsal:

Sinn 144 v oceli?

Šroubovací korunka, WR 200m, ikonický design. Univerzály na všechno. Mám od ledna anniversary II a moony i expy jsou v šuplíku, nic jiného jsem neměl půl roku na ruce.

 

Kdyby nebylo to vintážní pouzdro, tak by byly skvělé. Sinny mě zajímají, ale na každých mi něco vadí.

před 3 hodinami, Roman-ZA napsal:

IWC

Je dost možný, že tak to dopadne...

před 2 hodinami, Roland Sands napsal:

Pokud jak uvádíš nemusí být automat a nebojíš se menší velikosti (extra pohodlí) skočil bych pro tyhle :whistle:

https://www.chronoshop.cz/omega-seamaster-aqua-terra-150m-23110396006001-komise-420220021

Na tyhle jsem zapomněl, že jsou ve výběru, takže trefa. Ovšem u těchto mě trošku děsí popis, ačkoliv na fotkách to tak hrozně nevypadá. Ale pokukuju po nich, ale raději asi modrou...?

před 2 hodinami, lukasb515 napsal:

Union Glashütte Noramis Date Sport ?

 

Tohle je zajímavý tip...Akorát opět v modré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tvému názoru na Tissot, rovnou bych je z výběru vyřadil. IWC jsou cenově jinde, ale pokud tě lákají nejvíc, odlož nákup a setři na ně. Ball by asi opět dle popisu byly jen "testem", jestli uneseš ty "rozporuplné reakce" na značku. Takže mě se to jeví jako za a) šetření na IWC nebo za b) objevení nového kusu, kde se potká vše, co obdivuješ u IWC, ale v nižší cenové hladině. Můj tip v modré by mohl být např. Oris Big Crown Propilot. Hodně štěstí a užívej si, že máš tyto příjemné starosti 😉.

K0028649_w500_h625_rd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Chronopetr napsal:

Vzhledem k tvému názoru na Tissot, rovnou bych je z výběru vyřadil. IWC jsou cenově jinde, ale pokud tě lákají nejvíc, odlož nákup a setři na ně. Ball by asi opět dle popisu byly jen "testem", jestli uneseš ty "rozporuplné reakce" na značku. Takže mě se to jeví jako za a) šetření na IWC nebo za b) objevení nového kusu, kde se potká vše, co obdivuješ u IWC, ale v nižší cenové hladině. Můj tip v modré by mohl být např. Oris Big Crown Propilot. Hodně štěstí a užívej si, že máš tyto příjemné starosti 😉.

 

Ono nejde o přišetření, ale o to, kolik jsem ochoten v momentálním stádiu nákazy ochoten dát. Při vstupu na fórum, před zhruba10 lety, to bylo max 5000 kč a teď...:-).

Tyhle Oris nemají datum a vroubkované lunety už jsou na mě moc pilotní. Chvilku jsem přemýšlel nad Aquisama, ale není to prostě ono.

před 2 hodinami, pebe napsal:

A co třeba Seiko Astron SBXY031?

titan, solár, rádio, 39mm, datum, modré a cenově taky v pohodě

https://www.sakurawatches.com/seiko-astron-sbxy031

 

 

Seiko asi nebudou špatné, ale Seika vnitřně neberu jako hodinky, které u mě vyvolají wow efekt...A to ani Grand Seiko, což neznamená, že to nejsou kvalitní hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti teda nechci kazit radost tema IWC, ale ja bych si je jako jedny univerzalni nevybral.
1. Tahle verze s vnitrni lunetou me az tak nebere. Verze s klasickou lunetou se mi libi vic.
2. Zpusob zkracovani tahu je super, ale potrebujes ho jen jednou. Absence mikroregulace ve spone te bude stvat petkrat denne.
3. Uchyceni tahu u pouzdra vyzaduje pouziti pouze origo tahu nebo gumy. S remenama si nevyhrajes.

Mrkni treba na neco od Longines. Prijde mi, ze posledni rok dva vydavaji dost zajimave kousky v rozumnych cenovych relacich. Stejne tak Mido ma zajimave kousky, ktere tady nevidis na kazdem zapesti. Do padesatky bys mohl mit i HAQ The Citizen Chronomaster, ale chapu, ze japonci ti asi v tomhle moc “nevoni”… apropos i Citizen v automatic rade ted predstavil par hezkych univerzalek, vcetne pak novych strojku…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Marfael napsal:

Tyhle Oris nemají datum ...

Ale mají, na datum ukazuje ta ručka s červeným trojúhelníkem na konci ;)

Jinak bych asi poradil přišetřit a pořídit časem ty IWC - jestli jsou tvé vysněné, tak jakýkoli jiný kousek bude pro tebe jen kompromisem a finančním oddálením nákupu těch IWC :D 

Na základě tvých požadavků "Velikost do 42 mm, netřeba nový kus, nemusí být automat, musí být datum" nevím moc co poradit, to je milion hodinek, zkus dát přesnější požadavky :) i tvůj předvýběr je dost nejasnej, co vlastně chceš: IWC - potápky s vnitřní lunetou, Tissot - chronograf, Ball - klasický tříručky.

A jaké rozporuplné reakce na Ball máš na mysli?

před 11 minutami, Radimk napsal:

Já nic univerzálnějšího nenašel, a při nákupu přez Ch24 téměř v limitu.

Za mě dokonalost, denně na ruce.

16592578717665629313754485911502.jpg

A kdepak mají datum? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, Lookyn napsal:

Ale mají, na datum ukazuje ta ručka s červeným trojúhelníkem na konci ;)

Jinak bych asi poradil přišetřit a pořídit časem ty IWC - jestli jsou tvé vysněné, tak jakýkoli jiný kousek bude pro tebe jen kompromisem a finančním oddálením nákupu těch IWC :D 

Na základě tvých požadavků "Velikost do 42 mm, netřeba nový kus, nemusí být automat, musí být datum" nevím moc co poradit, to je milion hodinek, zkus dát přesnější požadavky :) i tvůj předvýběr je dost nejasnej, co vlastně chceš: IWC - potápky s vnitřní lunetou, Tissot - chronograf, Ball - klasický tříručky.

A jaké rozporuplné reakce na Ball máš na mysli?

A kdepak mají datum? :)

Pardon, tenhle model neznám, takže datum mi uniklo:-).

Ball: rozporuplné reakce myslím na kvalitu, že některý kousek skvělý, některý úplně mimo, ale čeho konkrétně se to týkalo si už nevybavuju...

Ještě doplním: WR alespoň 10 ATM, když bude titan, bude to jen plus. Jinak je právě problém, že žádný jasný směr stylu nemám, proto ta změť typů.

před 34 minutami, AndyAaron napsal:

Ja ti teda nechci kazit radost tema IWC, ale ja bych si je jako jedny univerzalni nevybral.
1. Tahle verze s vnitrni lunetou me az tak nebere. Verze s klasickou lunetou se mi libi vic.
2. Zpusob zkracovani tahu je super, ale potrebujes ho jen jednou. Absence mikroregulace ve spone te bude stvat petkrat denne.
3. Uchyceni tahu u pouzdra vyzaduje pouziti pouze origo tahu nebo gumy. S remenama si nevyhrajes.

Mrkni treba na neco od Longines. Prijde mi, ze posledni rok dva vydavaji dost zajimave kousky v rozumnych cenovych relacich. Stejne tak Mido ma zajimave kousky, ktere tady nevidis na kazdem zapesti. Do padesatky bys mohl mit i HAQ The Citizen Chronomaster, ale chapu, ze japonci ti asi v tomhle moc “nevoni”… apropos i Citizen v automatic rade ted predstavil par hezkych univerzalek, vcetne pak novych strojku…

To mi radost nekazíš, jsem rád za každé věcné postřehy:-)

1. věc vkusu, chápu, možná proto se mi líbí, že to není úplně standard

2. mikroregulaci jsem nikdy neměl a úplně problém to nebyl, ale plus to rozhodně je, souhlas.

3. na výměny řemenů úplně nejsem, takže origo tah a guma je za mě akorát.

Longines pokukuju a mám to s nimi jak s Oris, dobrý, ale něco to vždy kazí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za postřehy. 

@(Miloš) Tissoty se mi právě hodně líbí, ale těžko říct, jak na živo. Ale celkově řada PRX je hodnocena kladně. Ale Tissot, no...

@AndyAaron Ty přesně jsem měl na ruce a ačkoliv padly dokonale, nebyla tam ta facka, chci je...

@Dreak Longines je mi sympatická značka a sleduju je, ale jak jsem psal, na každých mi prostě něco vadí. Už dlouho pokukuju po Legend diverech, ale představoval bych si jinou barvu ciferníku...Ale ty mám v merku. Spirity jsou určitě hezké hodinky, ale ty hvězdičky mě tam vyloženě serou.

 

A už jsem myslel, že by mohlo být vybráno, ale pak koukl na velikost...škoda1412031497_OCEAN-STAR-CHRONOGRAPH(1).jpeg.309ca3e18f158d6df8724fcd869c102e.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...