Přejít na obsah

hamilton jazzmaster open heart


neon

Doporučené příspěvky

Hamiltony jsou dobrej poměr cena / výkon :speak_cool:

Je v nich klasická ETA, která nic nezkazí a open heart alespoň není jen trapným průhledem na nepokoj, jako je tomu u Frederique Constant a podobných,

ale zajímavě odkrývá cca 1/3 strojku. Pokud se ti to líbí, proč ne. Mě toto řešení přijde být velmi zajímací, ale radši bych přeci jen řešil klasickej Jazzmaster,

nebo Jazzmastery s rezervou nátahu. Ale pokud chceš průhled na strojek (nebo spíš na nepokoj) v ciferníku, tak tyhle Jazzmastery vedou. U ostatních hodinek je průhled

na nepokoj z 99% jen kulatou dírou, což evokuje turbo. Toto je něco mezi tím a skeletem - prostě zajímavé netradiční designové řešení, které bud´zaujme, nebo ne.

 

Pokud se ti líbí, a chceš vidět část strojku, aniž bys musel hodinky sundavat, jdi do nich!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a open heart alespoň není jen trapným průhledem na nepokoj, jako je tomu u Frederique Constant a podobných

 

Me osobne zase tenhle pruhled pripada silenej, nevyvazenej... no hruza. Ale je to vec vkusu, muj semiskeleton by take asi vetsina fora zavrhla...

 

Jinak open heart neni kulaty pruhled na nepokoj, to je prave specialitka Frederique Constant kterou alespon podle mych info nestihli patentovat nebo jim to nevyslo ci co a ostatni je kopirujou... jsou to diry ve tvaru srdce nebo srdci. Kulata dira do ciferniku nema s open heart nic spolecneho. Kazdopadne kdybych uvazoval o nejake forme pruhledu na nepokoj (nejen na nej) a spokojil se s Etou zameril bych se prave na Frederique Constant, pac si myslim ze ta firma svym vyvojem, vlastnima napadama, strategii, je cool. A jeji modely se mi libi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já za kulatou díru s průhledem na nepokoj považuji toto:

 

http://www.hodinky-koscom.cz/FC-310M4P5-I8420.html

 

A je to Frederique Constant ;) Ale možná sem se seknul s tím názvem open heart, ale každopádně je to ono - kulatá díra :lol2:

 

Na Hamiltonu se mi právě ta nevyváženost, taková rozstřelenost ciferníku (pokud se to tak dá nazvat) líbí. Ta "díra v ciferníku" mi už přijde být okoukaná a dělá jí více firem, než jen FC.

Proto je mi sympatický Hamilton, že jde svou cestou, i když za cenu toho, že půlka lidí řekne, že je to hnus. Ale pak je tu druhá půlka, která tomu vůbec nerozumí a ta řekne, že je to :speak_cool:

 

Ještě že je těch hodinek tolik a každej si najdeme něco ;) Ale nejde o nás, ale o neona - hlavní je nyní to, aby dobře vybral on a aby byl spokojen :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Hamiltonech jsem si všiml jedné věci.. strašně často tady na foru mění majitele.

 

Já osobně, když je mám v ruce, tak na nich neshledávám vůbec nic hodně kritiky. Perfektní poměr výkon/cena ... ale něco jim pro mně chybí... nějak se jim nedaří mně chytit za srdce a to ani modely které mají velký diameter, jednoduchý ciferník, (o perfektních detailech ve spracování etc. etc. ani nemluvě.) a na obrázku vypadají dobře .. je to pro mně záhada, ale je to tak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Hamiltonech jsem si všiml jedné věci.. strašně často tady na foru mění majitele.

 

Já osobně, když je mám v ruce, tak na nich neshledávám vůbec nic hodně kritiky. Perfektní poměr výkon/cena ... ale něco jim pro mně chybí... nějak se jim nedaří mně chytit za srdce a to ani modely které mají velký diameter, jednoduchý ciferník, (o perfektních detailech ve spracování etc. etc. ani nemluvě.) a na obrázku vypadají dobře .. je to pro mně záhada, ale je to tak :)

 

Chybí jim koule!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...možná sem se seknul s tím názvem open heart...

...ta "díra v ciferníku" mi už přijde být okoukaná a dělá jí více firem, než jen FC...

...to jsem se ti prave snazil rict, podle me seknul

...souhlas, kulata dira je "okoukana" a dela ji kde kdo vcetne FC, proto se mi libi open heart od FC - je jiny

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, co by majitel trech Hamiltonu se jich musim zastat a podporit je. Mam pro ne slabost a ve skutecnosti vetsinou vypadaji podstatne lepe nez na obrazku. Ale uznavam, je to subjektivni. Nicmene kvalita hodinek a cena je objektivne hodne dobra.

No a k tem open hart muzu rict jen tolik, ze to dvakrat nemusim u zadnych hodinek, bohate mi staci pruhled dynkem.

Ale proti gustu zadny disputat.

Only.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybí jim koule!!!!!

 

Ale maj koule. Jen ty jejich nemaj takovej věhlas a to z nich dělá u spousty zdejších členů něco jako přestupní stanici. Prostě na sobě nemaj to správný logo. :) A taky jsou celkem dostupný. To je zároveň jejich slabina. Člověk nemá po jejich koupení takový pocit satisfakce a splněnýho snu jako u renomovanějších značek. Pokud by například na X-windech bylo logo Breitling a na Jazzmasterech Omega, možná by šlo o zdejší vysněné hodinky.

Protože pokud je to jinak, tak to nechápu. Masivní a velké hodinky. Kvalitní zpracování. Prověřené a přesné kalibry. Pohledný a ve většině případů i originální design. To všechno se dá o Hamiltonech s klidným svědomím říct...

Asi to, co říkám, zní povrchně, ale třeba já sám jsem si musel určitou míru povrchnosti a snobismu (v souvislosti s hodinkami) za poslední rok přiznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale maj koule. Jen ty jejich nemaj takovej věhlas a to z nich dělá u spousty zdejších členů něco jako přestupní stanici. Prostě na sobě nemaj to správný logo. :) A taky jsou celkem dostupný. To je zároveň jejich slabina. Člověk nemá po jejich koupení takový pocit satisfakce a splněnýho snu jako u renomovanějších značek. Pokud by například na X-windech bylo logo Breitling a na Jazzmasterech Omega, možná by šlo o zdejší vysněné hodinky.

Protože pokud je to jinak, tak to nechápu. Masivní a velké hodinky. Kvalitní zpracování. Prověřené a přesné kalibry. Pohledný a ve většině případů i originální design. To všechno se dá o Hamiltonech s klidným svědomím říct...

Asi to, co říkám, zní povrchně, ale třeba já sám jsem si musel určitou míru povrchnosti a snobismu (v souvislosti s hodinkami) za poslední rok přiznat.

 

Podepisuji se pod Kalifixe. Je to skutečně jen o tom, že to není tak zvučná značka.

Mám troje a s blížícím se kulatým životním výročím se (samozřejmě, jako většina ostatních, zde přítomných, postižených) koukám "co - jako - bych - si - koupil, když už jsem tak zestárl..."

Když vybírám z prestižnějších, tedy více znějících (nebo jak bych to ještě jinak řekl), značek, tak po odlédnutí od loga, konstatuji, že po technické stránce, i stránce designu, jsou Hamiltony srovnatelné a tak zkoumám, jakou hodnotu to vlastně (kromě lepšího loga) získám...

 

Považuji se za fadndu značky právě pro design, technickou úroveň a cenu a občas přemýšlím, proč jsou přiznivci značky a značka samotná, na tomto foru prezentováni s ne zcela a úplně pozitivním image, když:

- design hodinek je velmi vyvážený

- strojky jsou prověřené ETA

- většina hodinek má označení Swiss made

- značka samotná náleží do Swatch group, tedy v podstatě se jedná o sesterskou značku Omegy a jiných prestižních značek z této "rodiny"

Tak proč je zařazena do sekce "americké hodinky" (samozřejmě, že vím, že původně to je americká značka), která je navíc hluboko pod ostatními a dokonce pod quartzy a čínou ??

 

 

Upraveno uživatelem ctenar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Považuji se za fadndu značky právě pro design, technickou úroveň a cenu a občas přemýšlím, proč jsou přiznivci značky a značka samotná, na tomto foru prezentováni s ne zcela a úplně pozitivním image

 

ale tady nikdo o značce nepochyboval... To že já se zamyslel nad tím, že mně nedoukážou nějak více oslovit, to že Frantík to nazval "nemaj koule" ... To všecho vůbec nesouvisí s image značky. Ta je dost dobře odražena v ceně za kterou se kupují a která tak umožňuje si koupit technicky bezchybný stroj v perfektně zpracované obalu a čistém designu... pokud se podíváš na seznam hodinek co mám já, tak pochopíš, že to ani není o snobizmu. Mám hodinky v širokém rozmezí, zde vnímané, prestiže... a všechny mám rád...

Prostě pro hodně lidí jim něco chybí. Nevím co to je, jestli příběh, esprit... nevím, ale to že jsou tady takovým tím zbožím co rychle měnívá majitele tomu nasvědčuje. Nicméně to neznamená, že by si jejich majitel a fanoušci měli nabrousit kopí na jejich obranu :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak. Vubec to neni o znacce a o snobismu. Ja je taky mel a byl jsem spokojen. Ale nevyvolavaly ve me zadny emoce, tak jsem to nazval, ze "nemaj koule" - to znamena ze pro me nemaj koule, ostatnim majitelum necht prinasi mnoho radosti.

 

 

Radost přinášejí, ale neodpustím si povzdech směrem k moderátorům: "...ale kdyby vlákno "Americké hodinky" aspoň vytáhli nad quartz a čínu......."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemaj koule a mění často majitele?

 

Ehm.... Brajtle, Omegy a nedávno Fortis jsou tu v sekci prodej skoro furt ;)

 

Nemaj koule? To záleží na vnímání jednotlivce.

Pro mě osobně jsou X-Windy pořádnou cihlou, která nejen, že funguje a dobře vypadá, ale hodit s ní po někom, kdo tvrdí, že nemá koule, tak mu způsobím koma (trefit se mu do hlavy).

A narozdíl od leckterých jiných maj i tradici (jasně tehdy je dělali opravdu v USA a ne v CH). Tím narážím na BALL, z kterých se tu leckdo posadí na prdel ;)

Hamilton vojenský hodinky byly na zápěstích vojáků ve WWII, palubní chronometry na křižnících, nebo na zápěstích vojáků ve Vietnamu.

I když se nedělaj v USA, ale CH, tak koule maj - pro mě ano ;)

A navíc maj pěknej design, o kterém nelze říci, že by někoho evidentně kopíroval.

Naopak některý modely, jsou tak ulítlý, až to není možný :thumbsup_anim:

Upraveno uživatelem N4M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...