Přejít na obsah

Bulova vs Citizen


Doporučené příspěvky

zdravim kolegovia,

tak rozmyslam, ktore z tychto dvoch potapiek vybrat:

1. Bulova Oceanographer 96B344 / Devil diver - remake modelu zo 70tych rokov, MIYOTA stroj (cal. 821D), 41mm, L2L 45mm, sirka naramku 18mm, zafirove sklo, absencia hackingu, nakup na Slovensku/CZ e-ehop. cena cca 470 EUR. 

Zobraziť zdrojový obrázok

2. CITIZEN PROMASTER NY0125-83E - remake modelu zo 70tych rokov (vraj prisli do obehu v ´75 - ked som sa narodil, MIYOTA stroj (cal. 8204), 41mm, L2L 47mm, sirka naramku 20mm, mineralne sklo, hacking, nakup cez japonsky e-ehop. cena cca 350 EUR aj s DPH.

Zobraziť zdrojový obrázok

oboje maju svoje +/-, takze ktore si vybrat? PROMASTERy maju v podstate in-house kaliber. oboje su zabehnute znacky s tradiciou. 

vdaka za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tie bulovy su podla mna ovela zaujimavejsie, maju zafir a zaujimavejsi tvar. Na 2-hej strane maju vnutorny kyklop (mne sa to moc nepaci) a tie indexy su osadene v takych malych ciernych drziacikoch... to vyzera take nedomyslene. Citizeny vyzeraju ovela "toolovejsie", ako take spravne chlapske hodinky, ktore sa na nic nehraju. Ozaj tazky vyber. Mne sa viac pacia tie citizeny, all tie bulovy su take COOL RETRO 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O těchto Bulovách jsem dloooouho přemýšlel. Naštěstí jsem je ale viděl nedávno naživo a za sebe říkám: bacha, jsou fakt velké!!! Mám želvy, samuraie, ale tyhle jsou zkrátka vizuálně ještě větší kladiva! Pro mě od té doby tyhle Oceangrapher skončily. Ale jsou krásný a fandím každému s velkým zápěstím, komu sednou! Citizen pěkná klasika. Dle mého neuděláš chybu s žadnýma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Roman-ZA napsal:

ono su dva typy - 41 a 44mm. ten moj je 41mm a L2L 45mm. to by nemalo byt take zle, ci?  

ve 41 budou určo v pohodě :) Ty Bulovky budou mít podle mě lepší tah než ty Citizeny. Měl jsem Acutrony2 a ten tah byl uplná pecka, žádnej rachták ala levný Sieko nebo Citizen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Roman-ZA napsal:

ono su dva typy - 41 a 44mm. ten moj je 41mm a L2L 45mm. to by nemalo byt take zle, ci?  

Promiň, psal jsem o dojmech z 44 mm. Menší jsem naživo neviděl. Když už tedy kecám do tohoto vlákna, ještě mě na nich nezanedbatelným způsobem iritovalo to logo...písmena spojená jako výlisek z dílny 3D tiskárny naprogramované začátečníkem. Nevím, možná je to nějaký odkaz na původní Oceangrapher, ale tento vizuální prvek bych rozhodně oželel. Ale jak jsem psal v první reakci, i přes všechny zjevné nedostatky, ty hodinky pro mě mají koule a blahopřeji každému, kdo je může nahodit na zápěstí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este ma napadla Bulova MIL-SHIPS-W-2181 - remake modelu pre vojenskych potapacov zo 50tych rokov, MIYOTA stroj (cal. 82S0), 41mm, L2L 50mm, sirka remienka 16mm, zafirove sklo, hacking, nakup na chrono24. cena cca 620 EUR. zaujimavostou je, ze ked chcete lunetu pootocit, tak ju musite stisnut. 

BULOVA%2BArchive%2BSeries%2BMIL-SHIPS-W-2181%2BSubmersible%2BRE-EDITION%2B09.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

No téma bylo Bulova vs. Citizen a dokonce jsi vybíral pouze ze dvou konkrétních modelů... To už tedy neplatí a koukáš prostě po potápkách 40-41 mm za 500-600 Euro?

Pak zase můj tip by mohly být tyhle Mido, v té ceně na Chrono24 i nové...

https://www.midowatches.com/en/watches/collections/ocean-star/ocean-star-tribute.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...