Přejít na obsah

Potápky PRIM 2022 LE


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, RadekB napsal:

Těch 100 metrů neměli na ciferník ani dávat. 🤓 To je... trošku trapas u "potápěčských" hodinek. 

Nedávno jeden francouzský freediver sestoupil do 120 metrů. Ten se asi testerem Primu nestane. 

 

Nevím, jak to má Elton dnes, ale původní potápky od Primu byly značené 40-60m a na rozdíl od zahraničních značek to znamenalo skutečnou vodě odolnost při ponoru do této hloubky. Třeba s Igeny jsem skákal z paluby lodě do moře cca 8-10m a šnorchloval jsem s nimi do minimálně 5-8 metrů a přežily beze ztráty květinky. V jádru jsem podrobil všechny modely prim potápek dost drsným testům ve a pod vodou a všechny přežily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 99
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na tom návrhu vypadají ale super - indexy úplně jinak velikostně tak i tvarem, lepší datum, modrý cifry, luneta ala Sinn, tlustější a kratší nožky.

Výsledná realizace za návrhem dost pokulhává. To je spíše MPM. 🙄

Bez-nazvu-5.jpg.dc1228379df632090d44b584d3fdde28.jpgPRIM-Potapky-LE_73-144-510-00-1.png.6f70fb9d80e00661b982c1464c23af89.png

Upraveno uživatelem libor2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Honza.manta napsal:

Nevím, jak to má Elton dnes, ale původní potápky od Primu byly značené 40-60m a na rozdíl od zahraničních značek to znamenalo skutečnou vodě odolnost při ponoru do této hloubky. Třeba s Igeny jsem skákal z paluby lodě do moře cca 8-10m a šnorchloval jsem s nimi do minimálně 5-8 metrů a přežily beze ztráty květinky. V jádru jsem podrobil všechny modely prim potápek dost drsným testům ve a pod vodou a všechny přežily.

A přesto je tady dost příběhů, kdy se místním členům dostala voda do renovací při umývání nádobí 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odolné potápěčské hodinky, na které se můžete spolehnout za každých okolností. Otočnou lunetu zdobí drážkování, typické pro uzávěr kyslíkové láhve. Kroužek se otáčí pouze proti směru chodu hodinových ruček. Přesně tak to má u potápěčských hodinek být, pro případ, že o ně neúmyslně zavadíte. Protože čas hraje při pobytu pod vodou zásadní roli. 

Přehledný perforovaný číselník je stejně jako otočná luneta skvěle čitelný díky luminiscenčnímu HyCeram® s mimořádně vysokou intenzitou svítivosti. Přehled tak neztratíte ani v těch nejnáročnějších podmínkách. Robustní broušené pouzdro, které při pohledu z boku připomíná siluetu lodního šroubu, bezpečně chrání kvalitní švýcarský strojek značky ETA. Na designu se podílel společně s konstrukčním týmem z ELTON hodinářská designér Lukáš Taneček. 

Design hodinek je laděn do modré barvy. Její odstíny přecházejí z tmavých až po světlé, jako když z temných hlubin stoupáte k hladině. Číselník zdobí stylizovaná potápěčská vlajka. Kaučukový řemínek s motýlovou sponou je ideální i pro delší pobyt ve vodě. Reliéfní datumové okno je netradičně umístěno na šesté hodině.

Dominantu zadního víka tvoří laserem vygravírovaný reliéf Hranické propasti. Je nejen nejhlubší propastí České republiky, ale také nejhlubší zatopenou propastí světa. Jejího dna se dodnes nepodařilo dosáhnout. Je ojedinělá, výjimečná, nepokořená. Symbolizuje tajemství i každodenní výzvy. Přijmete je?

Balení hodinek je stejně nápadité jako netradiční. Vodotěsný kufr hodinky bezpečně uschová v době, kdy nebudou zdobit vaše zápěstí. To ale jistě nebude často. PRIM POTÁPKY nemusíte odložit ani na souši. Díky atraktivnímu a odvážnému designu i spolehlivému chodu se s nimi budete cítit jako ryba ve vodě v každé situaci. 

https://www.prim.cz/prim-potapky-le

PRIM-Potapky-LE_73-144-510-00-1.png

PRIM-Potapky-LE-2.jpg

PRIM-Potapky-LE-5.jpg

PRIM-Potapky-LE-8.jpg

PRIM-Potapky-LE-3.jpg

PRIM-Potapky-LE-4.jpg

PRIM-Potapky-LE-7.jpg

PRIM-Potapky-LE-6.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, rekneme, ze nejaka invence se jim musi nechat. Sendvicovy cifr vypada ok, strilnu na datum mohli klidne vynechat. Libi se mi brousene rucky. Vterinovka nemusela nutne byt cervena cela, jen treba spicka kolem lumibodu.

Lumi luneta je fajn, konecne se technicky dostali na uroven San Martin a dalsich cinanu 😛 

WR100M (10ATM) se uz diskutovalo vedle, to je na potapky celkem nic moc. Zachranuje to sroubovaci korunka. Ovsem ty srouby v dynku jsou taky dobrej ulet.

Gumovy remen a spona vypadaji jako za $3,99 z Aliexpresu. Pardon, na spone je gravirovani, $4,99.

Prumer 43mm by byl jeste ok, ale L2L 54,6mm je zase zabiji.

Myslim si, ze obdobi prerostlych hodinek mame za sebou a konecne se vraci moda lehce redukovanych modelu. Nekdo by to mel Eltonu rict :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Honza.manta napsal:

Do renovací nekecám, bavím se o původních kusech.

Chápu. Špatně jsem to přečetl. Nicméně, pokud se tu bavíme o současné produkci Eltonu a jejich "potápek", hodí se tady přidat i ty renovace, protože to jsou nové hodinky se starším strojkem a ty by těsnit měly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, AndyAaron napsal:

Ok, rekneme, ze nejaka invence se jim musi nechat. Sendvicovy cifr vypada ok, strilnu na datum mohli klidne vynechat. Libi se mi brousene rucky. Vterinovka nemusela nutne byt cervena cela, jen treba spicka kolem lumibodu.

Lumi luneta je fajn, konecne se technicky dostali na uroven San Martin a dalsich cinanu 😛 

WR100M (10ATM) se uz diskutovalo vedle, to je na potapky celkem nic moc. Zachranuje to sroubovaci korunka. Ovsem ty srouby v dynku jsou taky dobrej ulet.

Gumovy remen a spona vypadaji jako za $3,99 z Aliexpresu. Pardon, na spone je gravirovani, $4,99.

Prumer 43mm by byl jeste ok, ale L2L 54,6mm je zase zabiji.

Myslim si, ze obdobi prerostlych hodinek mame za sebou a konecne se vraci moda lehce redukovanych modelu. Nekdo by to mel Eltonu rict :) 

A podle mě to přesně ta guma z Aliexpressu je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem se mi líbí pouzdro, nožky mají zahnuté, tak to třeba i přes tu velkou LL nebude tak hrozné. Cifr a ručky mi asi nevadí, přijde mi to lepší než dělat další verzi submarinerů nebo jiných známých potápek. Cena 55 tis mě vlastně taky tak zásadně neuráží, i když samozřejmě třeba proti LHC vypadá jako nesmysl. Co je škoda, tak jsou technologie, očividně na to ještě neumí - vodotěsný šroubovací dýnko (zcela jistě jediná překážka větší vodotěsnosti), nejobyčejnější ETA s 38hod rezervou - mají v nabídce už snad strojky s delší rezervou. Přemýšlím jestli mi vadí v této ceně absence keramické lunety, ale troufnu si říct, že by měly problém trefit odstín. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...