Přejít na obsah

Leštění/očištění hodinek


praguegabi

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Snad nezakládám téma, které by zde bylo, hledala jsem, ale je možné že špatně.

Ráda bych se vás zeptala jak si otíráte své hodinky? Přeci jen při použití bavlněného hadříku, se na hodinkách vytváří vlásečnicové oděrky. Nechci leštění, kde by bylo ubíráno z materiálu. Jde mě spíše o to, že hodinky při běžném nošení jsou od prachu, kapek vody z mytí rukou, v mém případě i od krému. A abych je udržela co nejdéle hezky lesklé, otřela bych je něčím vhodným.

Našla jsem Hagerty nebo Nanoclear.

Od hagerty mám na mysli hadřík na zlato https://hagerty.cz/sperky-a-doplnky/hagerty-gold-cloth

 

Nanoclear si myslím, že bude ubírat materiál a je vhodný na občasné přeleštění a ne na nové hodinky, ale třeba se někomu bude hodit - https://nanoclear.com/

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Na to rychlé očištění je ideální hadřík na brýle.

Jednou za čas je lepší větší očista. Nejdříve opláchnout vodou, náramek vzít mýdlem/šamponem a jemným kartáčkem na zuby. Na zlatou lunetu jen nanesu napěněné mýdlo prsty, nechám chvíli působit a opláchnu. Pak zas vše vzít hadříkem na brýle.

Na internetu jsem viděl, že i zlatou lunetu někdo bere kartáčkem, ale to jsem zatím nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja hodinky z casu na cas tekutym mydlom na ruky, vlaznou vodou len tak v rukach poumyvam, utriem do frote uteraka a je to. Je ne vlasocnice urobi aj manzeta na rukave, makky frote uterak nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, ondrejm napsal:

Na to rychlé očištění je ideální hadřík na brýle.

Jednou za čas je lepší větší očista. Nejdříve opláchnout vodou, náramek vzít mýdlem/šamponem a jemným kartáčkem na zuby. Na zlatou lunetu jen nanesu napěněné mýdlo prsty, nechám chvíli působit a opláchnu. Pak zas vše vzít hadříkem na brýle.

Na internetu jsem viděl, že i zlatou lunetu někdo bere kartáčkem, ale to jsem zatím nezkoušel.

I zlatá luneta není problém vzít kartáčkem a mýdlem… čím měkčí kartáček, tím lepší… :) hadřík i z mikrovláken nechává prach a bordel ve fluted lunetě a u ostrých částí tahu, lepší je vzit vodou ideálně s mýdlem, stačí nanést jen rukou a jednou za čas vzít kartáčkem pořádně. Tahle koupel pak eliminuje i tvorbu bordelu v tahu od potu, krému a prachu, přesně ten moment, hlavně v létě, kdy člověk sundá hodinky z ruky a má na ruce černé šmouhy…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

london watch collector to umyva v detskom johnsons sampone, aj rolex pise soapy water.
podla mna je dolezite hlavne, aby sa tie hodinky takto neumyvali raz za rok ked uz robia cierne cmuhy po ruke ale pravidelne nech sa tam ta spina neusadza...
inak, vie to byt celkom prijemna relaxacna cinnost, takto sa starat o svoje oblubene hodinky, ako chlapik hovori na tom videu - it is a good quality time with your watch...

mikroskrabancov pri umyvani by som sa nebal, tie hodinky pri kazdodennom noseni schytaju toho daleko viac a treba sa proste zmierit s tym ze to patri k zivotu s nimi. aj nase tela obcas nieco schytaju a obcas to tam aj zostane... neda sa tomu vyhnut pokial ich nosime casto, co asi chceme lebo nemozeme mat skutocne oblubene hodinky take ktore vytiahneme raz za cas na nedelnu vychadzku z trezora. vztah k hodinkam sa buduje casom stravenym s hodinkami na ruke, si aspon myslim ja...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji :)

A co říkáte na Jar? Ten odmašťuje, čistím si jarem, vlažnou vodou a curaproxem briliantové naušnice. Nosím je furt, nesundavám je, tudíž schytají voňavky, přípravky na vlasy, šampón, kondicionér, masky, prostě vše.

 

Hodinky mám 14dní, ale nosim poctivě denně ❤️😊

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@praguegabidenne nosit oblubene vysnivane hodinky, to je radost v kazdom okamihu ked si clovek uvedomuje ze ich ma na ruke, tak to ma byt :) len odporucam prilis neskumat podrobne bezchybnost v kazdom detaile, casom sa najdu nejake tie sramy a tukance, ale to ma uplne kazdy na hodinkach ktore casto nosi...

Co sa tyka jari - ja som uz viackrat zachytil ze taketo cistiace pripravky mozu byt v dlhodobom kontexte nie uplne neskodne voci tesneniam pouzitym v hodinkach a znizovat im casom zivotnost. Pochopil som to tak - cistit vodou nestaci, na tu spinu co sa usadza hlavne v naramku je potreba nejaky prostriedok. ten chlapik volil detsky sampon asi preto ze pokial je vyrobeny tak aby bol setrny k detskej pokozke, mal by byt setrny aj k tym tesneniam. lebo ono to tesnenie aj ked je pritlacene zasrobobanym dynkom a zvrchu lunetou, k nejakemu kontaktu s tym cistiacim pripravkom pride....

Upraveno uživatelem Ivanhoe34
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@praguegabi jednou - dvakrát denně při mytí rukou nebo sprchování je projedu mýdlem a jednou za měsíc starý zubní kartáček (můžeš použít i od přítele nebo manžela, který tě zrovna nasral) a mýdlo s teplotu vodou, kartáčkem projedu celé hodinky. Vysušit nejlépe mikro hadrem na brýle nebo je normálně utírám do ručníku.  Nikdy jsem nezaznamenal, že bych je čištěním poškrábal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 8. 2022 v 11:06, praguegabi napsal:

Děkuji :)

A co říkáte na Jar? Ten odmašťuje, čistím si jarem, vlažnou vodou a curaproxem briliantové naušnice. Nosím je furt, nesundavám je, tudíž schytají voňavky, přípravky na vlasy, šampón, kondicionér, masky, prostě vše.

 

Hodinky mám 14dní, ale nosim poctivě denně ❤️😊

Já je Jarem beru běžně, protože mýdlo kolikrát nestačí... 904L vydrží opravdu hodně a ani po těch letech žádnou korozi (včetně důlkové :D ) nepozoruju. Takže za mě úplně v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Skrabancom sa neda vyhnut. Len ich proste prijat ako sucast zivota s hodinkami ktore su pravidelne nosene. Sam vlastnim premiove hodinky ktore ma na moje pomery stali nemaly obnos, nosim ich stale a okrem vlasocnic uz mam aj nejake tukance na jednej nozicke a aj lunete. A to su komplet z ocele. Vobec neviem ani ako som k nim prisiel, na zjavne rizikove cinnosti si hodinky samozrejme odkladam...

@praguegabina tvojich DJ mas fluted lunetu, tam vdaka jej tvaru hoci je zo zlata tak pripadne skrabance ani tukance pri beznom prezerani tolko neregistrujes. Lestenych ploch je vsak dost a skrabance vidno aj na matnych lebo sa poskodi brus. Ale stale mam za to ze vacsiu radost prinasaju nosene hodinky so skrabancami ako trezorove ulozenky vybrate na domace ponosenie parkrat za mesiac :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...