Přejít na obsah

Leštění/očištění hodinek


praguegabi

Doporučené příspěvky

U mýdel i saponátů si dejte pozor aby neobsahovaly abrazivní částečky. I u mikro utěrek bych byl obezřetný, stačí aby vám tam ulpělo něco tvrdšího co ani nevidíte a poškrábete si hodinky jak nic. Osobně nejraději používám čistou vodu a pak utěrku bez chloupků na brýle nebo optiku. Zatím jsem nikdy neměl vlastní hodinky v takovém stavu abych musel používat nějaké saponáty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 61
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 31. 10. 2022 v 21:08, Ivanhoe34 napsal:

Skrabancom sa neda vyhnut. Len ich proste prijat ako sucast zivota s hodinkami ktore su pravidelne nosene. Sam vlastnim premiove hodinky ktore ma na moje pomery stali nemaly obnos, nosim ich stale a okrem vlasocnic uz mam aj nejake tukance na jednej nozicke a aj lunete. A to su komplet z ocele. Vobec neviem ani ako som k nim prisiel, na zjavne rizikove cinnosti si hodinky samozrejme odkladam...

@praguegabina tvojich DJ mas fluted lunetu, tam vdaka jej tvaru hoci je zo zlata tak pripadne skrabance ani tukance pri beznom prezerani tolko neregistrujes. Lestenych ploch je vsak dost a skrabance vidno aj na matnych lebo sa poskodi brus. Ale stale mam za to ze vacsiu radost prinasaju nosene hodinky so skrabancami ako trezorove ulozenky vybrate na domace ponosenie parkrat za mesiac :)

Mám ty škrábance svým způsobem ráda, to je pravda. Ale né že bych je pořizovala záměrně. Avšak na ten první nezapomenu, vím přesně který to je 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 2. 11. 2022 v 18:25, praguegabi napsal:

Mám ty škrábance svým způsobem ráda, to je pravda. Ale né že bych je pořizovala záměrně. Avšak na ten první nezapomenu, vím přesně který to je 😄

tak ale hadam to nebude nic hrozne a pri beznom pozerani na hodinky ho zrejme neregistrujes... prvy skrabanec cloveku veru narusi tu cistu dokonalost a bezvadnost novych hodiniek a preto si ho asi viaceri pamatame :)

ja som si vcera po dokladnom umyti samponom a kefkou detailnejsie prezeral moje 4mesacne hodinky (nosim ich denne a nestriedam uz s inymi ale podla moznosti davam na ne pozor) a zistujem ze je to aktivita, ktoru v slabsej chvili rozhodne neodporucam praktizovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 11. 2022 v 15:55, Roland Sands napsal:

Při tomto typu čistění může dojít k uvolnění zavitového lepidla.

aha, dobre vediet, maloco "potesi" viac ako uvolneny srobik niekde kde si ho nemas ako dotiahnut...

myslim vsak ze pravidelne umytie neagresivnym samponom a poriadne vydrhnutie jemnou kefkou na zuby by mohlo stacit aby sa zabranilo kumulovaniu spiny a navyse ja som si z toho spravil taky prijemny ritual, bavi ma to, je to take spojenie s tymi hodinkami...

 

@praguegabiinak k tym skrabancom a prvotine, neviem teda aky vazny je ten tvoj, ale toto bolo moje prve dost jasne viditelne poskodenie ktore netusim ako sa mi stalo a do 2 tyzdnov od kupy tam bolo... na mojich najlepsich a momentalne jedinych hodinkach ktore nosim (a tak to dufam aj zostane :) )

tdr_damage.jpg.36b42c08a6c2922eaa2000cc8b13d427.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2022 v 20:20, Ivanhoe34 napsal:

aha, dobre vediet, maloco "potesi" viac ako uvolneny srobik niekde kde si ho nemas ako dotiahnut...

myslim vsak ze pravidelne umytie neagresivnym samponom a poriadne vydrhnutie jemnou kefkou na zuby by mohlo stacit aby sa zabranilo kumulovaniu spiny a navyse ja som si z toho spravil taky prijemny ritual, bavi ma to, je to take spojenie s tymi hodinkami...

 

@praguegabiinak k tym skrabancom a prvotine, neviem teda aky vazny je ten tvoj, ale toto bolo moje prve dost jasne viditelne poskodenie ktore netusim ako sa mi stalo a do 2 tyzdnov od kupy tam bolo... na mojich najlepsich a momentalne jedinych hodinkach ktore nosim (a tak to dufam aj zostane :) )

tdr_damage.jpg.36b42c08a6c2922eaa2000cc8b13d427.jpg

Au 🙈

Ten první mám na sponě, ale teď už tam zapadne mezi další vlásečnicové co sbírám.

 

F82B11A2-10D8-4BA7-8980-866544448CA9.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...